szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Kiedy do szkoły rodzenia ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agucha
2005-04-20
Email
Witam jestem w 17 tygodniu ciąży i zastanawiam się kiedy najlepiej rozpocząć zajęcia w szkole rodzenia, w którym miesiącu ? I jeszcze jedno czy to możliwe żeby wielkośc mojego brzuszka zmieniała się z porą dnia tzn. rano jest zdecydowanie mniejszy niż wieczorem cóż to może oznaczać ? Pozdrowionka dla wszystkich brzuszków, maluszków i ich mam.
Julia
2005-04-20
15:52:09
Email
Hej, najlepiej chodzic do szkoły rodzenia ok 25-30 tygodnia ciąży. Wtedy brzuszek jeszcze nie jest na tyle duży, żeby przeszkadzać w ćwiczeniach, a z drugiej strony do porodu nie jest już tak daleko i lepiej się pamięta to, czego się w szkole nauczyło.
Morgana69
2005-04-22
18:44:15
Email
Najlepiej zapisać się ok. 27 t.c. - tak twierdzą położne. Ja zaczęłam chodzić od 25 t.c. Najlepiej zadzwoń do szkoły rodzenia i zapytaj, od którego tygodnia przyjmują.A jeśli chodzi o brzuszek, to miałam tak samo. Dzidzia jest jeszcze mała, a brzuszek rośnie od jedzenia i picia. Ale to minie, jak bobas podrośnie. Pozdrawiam
ala
2005-04-23
11:21:35
Email
Hej brzuszki. Potwierdzam że najlepiej sprawdzić w szkole rodzenia kiedy się rozpoczynają zajęcia. Ja zaczęłam chodzić w 25 tyg. i akurat zajęcia kończą się 3 tyg przed planowanym terminem porodu,więc myślę że fajnie się składa. A co do brzuszka to mój też rano był mniejszy a wieczorem większy,ale to normalne. POzdrawiam ala
Agucha
2005-04-23
14:08:34
Email
Dzięki kochane po niedzieli zadzwonię do szkoły , a z brzuszkiem to mnie naprawde uspokoiłyście

Eryka
2005-04-25
18:34:17
Email
Drogi Dziewczątka! Jestem dopiero w połowie 4 m.c., ale w przyszłości chciałabym zapisać się do szkoły rodzenia. Powiedzcie mi proszę czy i ile takie zajęcia kosztują? jak długo trwają? Dziekuję:) Pozdrawiam
Julia
2005-04-26
09:19:57
Email
Eryka to jest bardzo różnie, musisz się dowiedzieć w konkretnej szkole. Raczej wszystkie są teraz płatne :o( Jeśli chodzi o długość, to też bardzo różnie. Ja np. miałam do wyboru szkołę z zajęciami 5x2 godz, za 50 zł w sumie, albo 2x3 godz, po 60 zł.
ala
2005-04-26
10:13:45
Email
Droga Eryko.To prawda,że bywa różnie,ale szkoły nie zawsze są płatne. W moim mieście są dwie szkoły rodzenia i obie bezpłatne, ponieważ są finansowane przez Urząd Miasta. Sprawdz może i w Twoim mieście jest taka szkoła. Jeśli chodzi o długość trwania zajęć to zwykle jest to około 2 miesięcy. To również zależy od tego jak często odbywają się spotkania i ile trwają. Średnio jest to raz albo dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Zajęcia obejmują teorię oraz ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia usprawniające.Szczerze polecam każdej przyszłej mamie.
Morgana69
2005-04-26
11:16:27
Email
Ja zapłaciłam w Lublinie 200 zł za 8 spotkań po 2 h. Ale to trzeba podzwonić i się dowiedzieć. Wykaz szkół znajdziesz na www.niemowle.onet.pl - to szkoły które współpracują z Pampers. Pozdrawiam!
renya
2005-05-14
13:43:40
Email
Cześć, Brzuchatki! W czwartek "zapisałam" sie do szkoły rodzenia. Z powodu dużej ilości "zainteresowanych" przyjmują dopiero od 28 tygodnia (w moim przypadku to za tygodzień). Zajęcia odbywają się w jedynym w mieście szpitalu i są bezpłatne. Tylko za poród rodzinny trzeba wnieść opłate na konto fundacji działającej przy szpitalu w wysokości 100zł. Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum