szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Konflikt serologiczny


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2007-10-17
Email
Mam pytanie do mam, które mają konflikt. Jednak do tych które mają już jedno dziecko. Moje pytanie dotyczy tego czy po 6 miesiącach od porodu byłyście na kontroli przeciwciał?Oczywiście miałam podaną immunoglobuliną zarówno w 28 jaki i po porodzie. Jak to wygląda przy drugiej ciąży jaka jest procedura podawania. Kiedy się ją podaje?
ciekawa
2007-10-17
12:54:36
Email
nie jestem pewna ale to zależy raczej od tego jaka była sytuacja przy narodzinach-czy dziecko miało krew matki czy ojca. Mnie nic lekarz nie kazał robić ale u nas w ciazy odczyn kumbsa wyszedł dobrze-mysle ze trzeba sie zdać na lekarza.
ciekawa
2007-10-17
12:55:12
Email
Acha i ja nic nie miałam podawanego.
lidiamital
2007-10-18
19:11:04
Email
Ciekawa ja mam A ujemny, mąż O dodatni, Dami odziedziczył po nim krew. Kiedy byłam z Damim w ciąży nie wytwarzałam przeciwciał, ale konflkit w pierwszej ciąży w bardzo niewielu przypadkach jest niebezpieczny. Interesuje mnie ja jest potem przy drugije ciąży.
JULA2
2007-10-18
19:56:29
Email
Witam.Ja również mam Rh(-),a mój mąż Rh(+).Po urodzeniu pierwszego dziecka miałam podaną immunoglobulinę.Rok temu kiedy byłam drugi raz w ciąży dwa razy kontrolowano mi poziom przeciwciał,ale było ok. Po urodzeniu małej nie dostałam już immunoglobuliny,gdyż odziedziczyła grupę po mnie.Po porodzie badają gr. dziecka i jeśli jego Rh jest(+) to otrzymuje się immunoglobulinę.Pozdrawiam.Julita
JULA2
2007-10-18
19:57:17
Email
Witam.Ja również mam Rh(-),a mój mąż Rh(+).Po urodzeniu pierwszego dziecka miałam podaną immunoglobulinę.Rok temu kiedy byłam drugi raz w ciąży dwa razy kontrolowano mi poziom przeciwciał,ale było ok. Po urodzeniu małej nie dostałam już immunoglobuliny,gdyż odziedziczyła grupę po mnie.Po porodzie badają gr. dziecka i jeśli jego Rh jest(+) to otrzymuje się immunoglobulinę.Pozdrawiam.Julita
lidiamital
2007-10-18
21:16:17
Email
Dziękuję serdecznie za odpowiedź- buziolki dla maluchów!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum