szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Wyrywanie zęba a planowanie ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Monika75
2007-10-16
Email
Planuję ciąże, ale mam dylemat z zębem, którego leczę kanałowo od ok.2 miesiący. Mam już plomby w kanałach, pozostaje jeszcze wypełnienie wnętrza zęba. Ale od jakiegoś czasu odczuwam ćmienie i drażni mnie to dziąsło, w którym są plomby. Chętnie bym już go wyrwała, po to by móc już zajść.Gdybym wyrwała zęba jak długo trzeba się wstrzymać starania o dziecko?Czy tydzień po wyrwaniu zęba można już rozpocząć staranko, czy lepiej nie ryzykować?
bela
2007-10-16
10:01:50
Email
Monika ja tez mialam leczenie kanalowe zeba podczas ciazy. Zaczelo sie na poczatku jak bylam w 2 miesiacu. I tak leczylam , leczylam i to nic nie dalo. W koncu musialam wyrwac tego zeba a wtedy bylam juz w 5-6 miesiacu. Dostalam takie lekkie znieczulenie i dlatego czulam wszystko ale tak do zniesienia. Bardziej bylam spanikowana niz czulam zeby bolalo. Dentystka mi mowila ze takie wyrywania robi sie najpozniej do 7 mies ciazy. Potem bralam taki antybiotyk na gojenie. Mysle ze tym bardziej jak nie jestes jeszcze w ciazy to smialo mozesz wyrwac zeba i starac sie o bobaska. Upewnij sie jeszcze u dentysty i smialo do pracy ;-)
ciekawa
2007-10-16
20:21:28
Email
A tak naprawdę to jak by coś sie działo to to w ciąży czy nie, zęby sie leczy-tylko dentysta zastosuje inne leki.
pinkie
2007-10-17
11:42:00
Email
Hmm a jestes pewna, ze nie da sie go już uratowac? Może zapytaj dentysty zanim zdecydujesz o wyrwaniu. Zęby można leczyć w ciąży. Ja leczyłam, a kiedy jeszcze nie wiedziaam o ciązy, zafundowałam sobie rentgena zębów. Czy to zaszkodziło dziecku - pewnie nigdy się nie dowiem. Na razie nic na to nie wskazuje : odpukac
agb
2008-01-10
01:37:05
Email
Czesc wszystkim :) Moim zdaniem powinnas przed zajsciem w ciaze zdecydowac co z tym zebem i go sprobowac wyleczyc. Jak bedziesz miala go dosyc to mozesz usunac, ale moim zdaniem to ostatecznosc. Rana po usunieciu powinna goic sie tydzien, wiec spokojnie mozesz po tym czasie zaczac sie starac :) powodzenia. W czasie ciazy stany zapalne sie odzywaja ze zdwojaona sila i sa udreka dla kobiety.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum