szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - spasmophen - czy któraś z was brała to w ciąży?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kasia22
2007-09-28
Email
mam pytanie a zarazem jestem przerażona, bo jestem w 11 tyg. ciąży i biorę lek o nazwie spazmophen. Jest to lek, który Działa rozkurczowo. Zmniejsza wydzielanie wszystkich gruczołów, w tym także soku żołądkowego. dowiedziałam się, że nie można go stosować w ciąży bo ma wpływ na płód. nie wiem co o tym myśleć. proszę niech mi ktoś doda otuchy i powie że jednak można go brać. błagam!!!!!
Goga66
2007-09-28
22:37:30
Email
Kasiu, wiele kobiet zanim dowie się o ciąży bierze niedozwolone leki i nic się nie dzieje złego. Moja znajoma, chora na schizofrenię też brała niedozwolone leki na początku i nic dziecku nie jest. Powinnaś jak najszybciej odstawić lek a wątpliwościami i obawami podzielić się z lekarzem. Spojrzałam na ulotkę i tam jest napisane, że istnieje prawdopodobieństwo, że lek oddziaływuje na płód a nie, że tak na pewno jest. Zresztą w zależności od trymestru ciąży jedne leki działają gorzej inne są bezpieczniejsze. Ale takiej informacji to chyba tylko lekarz może udzielić.
Miałam koleżankę, która do 6 miesiąca nie wiedziała, że jest w ciąży. A nie była to pokorna panienka - narkotyki, papierosy, alkohol. Przeraziła się, kiedy zdała sobie sprawę, co zrobiła. Jednak córeczka urodziła się absolutnie zdrowa i kiedy poszła do szkoły należała do lepiej uczących się dzieci.
ciekawa
2007-10-01
09:00:49
Email
kasiu ja z moim maluszkiem na poczatku ostro zabalowałysmy z wódeczka i brałysmy leki na alergie tez zakazane-i wszystko jest dobrze. teraz razem do ciebie piszemy:)o leki pytaj lekarza specjaliste- ja np byłam pod stała opieka alergologa-miałam robiona spirometrie i w razie czego wiedzialam co moge brac. a ginekolog powinen wiedziec jakie bierzesz leki.
pinkie
2007-10-01
16:53:41
Email
Ale jeżeli go dostałaś od swojego ginekologa prowadzącego ciążę, to bierz jak najbardziej! Mnie mój przepisał też dziwny lek rozkurczowy, bo taki dla astmatyków i też było w ulotce o szkodliwości w czasie ciaży. Brałam go przez kilka miesiecy
Goga66
2007-10-01
17:08:53
Email
bo prawda jest taka,że w wielu przypadkach szkodliwość nie jest zbadana i firmy się asekurują wpisując, że lepiej nie brać leku. Druga sprawa, że organizm kobiety jednak stanowi jakąś barierę i często coś naprawdę szkodliwego nie szkodzi chociaż powinno. Niemniej rozmowy o lekach najlepiej prowadzić z lekarzem prowadzącym ciążę
kasia22
2007-10-04
12:06:34
Email
dzięki dziewczyny za te wpisy. napisałam, że biorę ten lek, ale nie napisałam, że przepisał mi go lekarz. po moich obawach i z nim się kontaktowałam i pomimo, że nie jest ten lek wskazany w ciąży to jeśli lekarz przepisze to jak najbardziej brać!!!! tak na marginesie to biorę też inny lek oczywiście przepisany przez lekarza a mianowicie Acard - jest to lek typowo na serce, ale ostatnio nalazł zastosowanie w ginekologii i tam na ulotce również pisze żeby wcale nie brać w ciązy. jeszcze raz wielkie dzięki!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum