szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Atopowe zapalenie skóry


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
gigabyte
2005-04-14
Email
Witam wszystkie przyszłe i terazniejsze mamusie mam pytanko czy kturas z was ma alergie czyli atopowe zapalenie skury ja mam i teraz jestem w ciazy i strasznie sie mecze jestem tak potwornie wysypana a moj lekarz nic nie moze wymyslic bo wszystkie leki sa szkodliwe wiec nie mam czym sie smarowac a alergia nasila sie ,moze kturas miala podobny przypadek i jak se radzila z alergia w ciazy czekam na odp i dzieki z gory.
kyja
2005-04-15
22:25:53
Email
oj, wyobrażam sobie jakie to męczące!mój 8-miesięczny synek ma azs-jak miał nasilone, to pomagała mu kąpiel w krochmalu na przemian z kąpielą w emolientach-oilatum, balneum, ex-omega.Może krem oilatum trochę Ci ulży? bo kremu Elidel chyba nie możesz stosować. Zapytaj lekarza czy możesz się nim smarować,może kropelki fenistil też możesz brać??zapytaj lekarza.Bardzo Ci współczuję.A czy wiesz na co masz uczulenie??
anik
2005-04-18
11:29:44
Email
współczuję bardzo i łączę się w drapaniu niestety. jestem w 30tym tc, od miesiąca zmiany nasiliły się, gł. brzuch, uda, piersi. Stosuję maści tylko na ogniska zapalne z 0,1%hydrocortyzonem (laticort lub locoid, są na rp)staram się nie codziennie, natłuszczam całość parafiną albo maścią cholesterolową, kąpiele w krochmalu, zasypki nawet z mąki ziemn. polecam Vitella nutrilotio, Atoderm PP na twarz, podobno dobre sa emolienty Lipolan i inne tej serii. Idź do drematologa albo alergologa który zna twój przypadek_koniecznie, to swędzenie straszne dla psyche w ciąży...pozdro
gigabyte
2005-04-19
13:33:00
Email
Dzieki dziewczynyy za odpowiedz ja jestem prawie na wszystko uczulona ale tak to ostre jedzenie pryskane niekture owoce warzywa , pomidory pomarancze, chemia ostre proszki jakies plyny mozna tego wymieniac tak to sobie daje rade ale teraz gdy jestem w ciazy to tak sie nasililo ze nawet masci nie pomagaja ale dzieki wam bardzo za odpowiedzi serdecznie pozdrawiam.
gigabyte
2005-04-19
13:43:00
Email
Aha jeszcze na zmiane pogody jak jest wilgotna to strasznie mnie wtedy wysypie a jak jest sucho i slonecznie lub silny ostry mruz to mam spokuj czyli opalanie wysuszanie to mi pomaga , a u dermatologa to co 2 tygodnie jestem i nic nie moze wymyslic juz dla mnie , poprostu musze sie przemeczyc jem duzo bialaka bo trzeba a to mnie poprostu uczula i z tad jest nasilenie ale juz troszke lepiej bo slonko wyszlo suche powietrze to juz nie swedzi oby sie nie popsula pogoda. Pozdrawiam
bebe
2006-03-06
23:45:09
Email
jeżeli ktoś jest zainteresowany skutecznym wyleczeniem AZS to prosze o kontakt. Udalo mi sie to paskudztwo calkowicie wytepic po 40 latach wscieklego drapania. Leczenie jest proste, choc moze nieco uciazliwe w pierwszym okresie (ok. 2-3 miesiace). Polega przede wszystkim na noszeniu ubran nasaczonych duza iloscia soli kamiennej (tak ze ona sie prawie sypie), niewielkiej korekcie diety i podparciem elektroakupunktura. Skutek jaki przynosi ta kuracja mozna sobie obejrzec na mojej skorze - moge to udowodnic. pozdrawiam wszystkich cierpiacych na AZS. kontakt do mnie: bxc @ vp . pl
ani
2012-05-04
10:51:56
Email
dziewczyny ! moja coreczka tez ma azs i naprawde tylko wlasciwa pielegnacja moze pomoc. Uzywalam wczesniej oilatum i niby ok,ale jednak skora nadal byla czerwona, robily sie krostki i ogolnie nie wygladalo to dobrze. Pozniej roznioslo sie na cale cialo i juz mi sie olakac chcialo. Sprobowalam tej kapieli w krochmalu i bingo ! Skora wyglada naprawde niezle i mala jakby spokojniejsza. Ja gotuje krochmal na jedna kapiel tak : 1 czubata stolowa lyzka maki ziemniaczanej w pol szklanki zimnej wody i wlewam to do gotujacej sie wody( okolo litra). Wszystko to wlewam do wanienki, tak zeby czuc,ze woda jest troszke galaretowata. Kapie mala z 5 minut bo przy azs za dlugie kapiele nie sa wskazane i wyciagam na recznik, drugim przykrywam, bron Boze nie trzec skory. Zostawic jeszcze troche dziecko,zeby skora sie wysuszyla. Ja przekladam ja z tych mokrych recznikow na drugi calkiem suchy recznik i tak chwilke zostawiam,zeby pomachalo sobie nozkami. Pozniej jakis kremik do skory alergicznej na cale cialko i buzke, butla i do spania. Czasami przed samym snem po karmieniu smaruje jeszcze raz te najgorsze suche miejsca jak widze,ze kremik sie wchłonal. Ja w tej chwili uzywam kremu allerco, ale jest wiele innych dobrze natluszczajacych kremikow dla alergikow. Wystarczy isc do apteki. Byleby dla skory alergicznej i koniecznie odpowiedni do wieku. Te wszystkie masci i dobre rady pediatrow tez sie pewnie przydaja,ale to jest akurat prosta i SPRAWDZONA metoda wiec czemu nie sprobowac. Pozdrawiam wszystkie zaklopotane mamy.
Joanna26
2012-05-08
11:24:27
Email
Na skórę atopową polecam Lipikar Baume AP - stosowany regularnie wyprowadza z bardzo nieciekawych stanów, redukuje podrażniania do zera, jest naprawdę skuteczny. A kąpiele rzeczywiście jak najkrótsze, woda może skórze dziecka bardzo szkodzić. 5 minut to wcale nie tak mało:) Szczególnie codziennie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum