szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - JEZYKI OBCE OD NOWORODKA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
donka
2007-08-08
Email
dziewczyny, czy spotkalyscie sie moze juz z takim przypadkiem,zeby uczyc noworodka jezykow obcych w "sztucznych"warunkach,czyli nie w srodowisku,gdzie ten jezyk jest naturalnie mowiony? ja znam dodatkowo 2jez. i mam takie ambitne plany rozmawiac od pierwszych dni zycia z dzieckiem nie tylko po polsku. wiem,ze nie bedzie to taka prawdziwa nauka,bo dla mnie te jzyki tez sa wyuczone,ale chce,zeby dzidzia sie chociaz osluchala,co moze jej pomoc w przyszlosci.
Rozpieszczona
2007-08-08
19:04:23
Email
Świetny pomysł,tak sobie myślę, że nie tyle Dzidzia nauczyłaby się konkretnych zwrotów co nabyłaby predyspozycji do nauki języków i jak piszesz to "osłuchanie"się ułatwi przyswajanie w niedalekiej przyszłości.
Basjaa
2007-08-08
19:40:26
Email
ja znam przypadek gdzie oboje rodziców jest polakami ale ojciec jest biegłym z ang. Od urodzenia matka mówi do dziecka po polsku a ojciec po ang. NIe wiem jak to z pedagogicznego pktu widz. ale jakoś jak mialo 2 czy 3 latka bylo juz dwujęzyczne ... ale nie wiem czy jest to wskazane połączyc nauke 2-ch języków.
monika83
2007-08-13
10:13:16
Email
Ukonczyłam filologię ang i jestem w 4mc i też sie zastanawiam nad mówieniem do dziecka w tym jezyku od niemowlecia. Wydaje mi się że to "osłuchanie" z akcentem, rytmem tego jezyka pomoże mu w przyszłości. Gdybyście trafiły na jakies publikacje , ksiązki w tym temacie to proszę o linka:)
Basia.26
2007-08-13
11:09:43
Email
jest tu na forum dziewczyna, ma półtoraroczna córke. ona jest Polka, mąż Francuzem...mąż nie mówi po Polsku, więc dziecko słucha tych dwóch języków. do tego siostry przyrodnie mówią do dziecka po angielsku:) hihi... mysle, że na pewno nie jest to krzywdzące. moja kuzynka jest germanistka, co mówiła do synka po polsku, to powtarzała po niemiecku... do znudzenia, uff... teraz mały ma 5 lat i "wymiata" w obu językach :)
donata
2007-08-13
14:53:44
Email
hej wszystkim!mam taka nietypowa sprawe.pisze do was bo nikt nie udzielil mi jeszcze odpowiedzi.jestem w 33 tyg ciazy.moja mala jest bardzo ruchliwa,ale niepokoi mnie jadno.gdy sie rusza z brzucha dochodzi mnie dzwiek jakby ktos "strzykal" palcami.nie wiem czy rozumiecie mnie.na pewno slyszalyscie jak ktos "strzela"palcami a dokladniej to torebkami stawowymi.kilka razy w ciagu dnia to slysze.zaczelo sie jakies 2 tyg temu.nic mnie nie to nie boli.chodzilam po necie ale nic nie znalazlam,a tu w anglii polozna wkreca mi ze to mi sie wydaje.czy ktos sie juz z tyn spotkal?prosze o pomoc.to nie daje mi spac a do tego mam pepowine dwunaczyniowa!a w necie nie ciekawie to opisuja.chcialabym juz urodzic i przestac sie martwic.dzieki.xx
Basia.26
2007-08-14
07:25:39
Email
a może dzidzia ma czkawkę?? :) to bardzo charakterystyczne uczucie dla mamusi:) to takie miarowe uderzanie:) inne rzeczy nie przychodzą mi do głowy. trzymaj się ciepło i pozytywnie bądz nastawiona na finisz:)
ciekawa
2007-08-14
07:55:08
Email
W zaawansowanej ciąży tez tak miałam a śmiesznie bo parę dni wcześniej ktoś o to pytał i sama sie zastanawiałam co to może być. To dzidzia sie pluskała w koncu masz w brzuszku duży woreczek płynu:)
donka
2007-08-14
11:10:56
Email
wiem,ze w latwo jest nauczyc dziecko 2jez. na raz, gdy rodzice sa roznojezyczni, bo to sa ich naturalne jezyki,nie wyuczone. mam jednak nadzieje,ze moje "speakanie" i "govorienje" tez cos malej pomoze.
dodka591983
2007-08-15
15:36:41
Email
my oboje z mezem jestesmy polakami ale mieszkamy w niemczech na granicy z holandia. mowimy do synka i po polsku i niemiecku natomiast planujemy oddac go do holenderskiego przedszkolaa

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum