szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - SZALENIE SWĘDZĄCY BRZUCH W OSTATNIM M-CU


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Basjaa
2007-07-29
Email
Drogie kobitki wlasnie zaczynam ostatni miesiąc /ponoć najdłuższy/, a tu od kilku dni szalenie swędzi mnie brzuch i okolice /juz nawet zaczelo wchodzic na nogi za pachwinami :( / Swędzi mnie tak mocno ze nie moge sie opanować zeby sie nie drapać i juz porobily mi sie krotki i czerwone "rany" - drapalam sie tak tylko kiedys jak złapalo mnie uczulenie... to jest wręcz nie do opanowania ...Kiedys mówilyscie ze tez tak was swędzą rozstępy, ale co na to pomaga? Czy tez mialyscie taką silną potrzebę drapania sie do czerwoności?? czy to tak bedzie do samego końca?? :(
ciekawa
2007-07-29
20:29:05
Email
Koniecznie natłuszczaj-mocno. też tak miałam kilka razy.I żadnych pilingów teraz! Ale na pachwiny tez schodzi oj oj a czy to nie uczulenie??
Basjaa
2007-07-29
20:31:52
Email
Raczej nie uczulenie, bo nic nowego nie wprowadzalam do swojego życia /ani pokarmów ani kosmetyków/ a uczulenie swędzialo dosłownie wszeęędzie calutkie cialo, a teraz brzuch, piersi i pod brzuchem ... ale kiedy Ci to ustąpilo???
katarzyna_j
2007-07-29
20:44:50
Email
A może idź z tym do lekarza? Czy swędzenie skóry poza okolicami brzucha, gdzie ona się rozciąga i jest przesuszona, to nie jeden z objawów zatrucia ciążowego? Nie chcę straszyć, ale wiesz... Lepiej sprawdzić.
ciekawa
2007-07-29
20:59:39
Email
No dokładnie-lepiej sprawdzić. Ja miałam to kilka razy po kilka dni w róznych etapach ciąży po fissanie ustepowało. w ostatnim miesiacu brzuch juz mało mi rósł to nie swędziało. to indywidualna kwestia jeśli masz mało elastyczna skórę i jeszcze rosnie ci brzuszek to KONIECZNIE smaruj nawet kilka razy dziennie bo jak swędzi to sie rozciaga a nawet mogą sie już tworzyć rozstepy.
Magdalenka
2007-07-29
22:13:44
Email
nadmiernie swedzacy brzuch moze byc sygnalem zatrucia. koniecznie jak najszybciej idz do lekarza!!!!! az takie swedzenie nie jest normalne.
Basjaa
2007-07-29
23:16:03
Email
Troche mnie przestraszylyscie, ale jak czytam o zatruciu to są głównie 3 objawy (wysokie cisnienie, bialko w moczu i potworne opuchnięcia i obrzęki) - nie mam zadnych z nich ... w srode bylam na wizycie lekarz widzial wyniki moczu, cisnienie w normie ... więc czemu sądzicie ze to zatrucie? Czy to swędzenie jest jakims 4-tym lub kolejnym objawem??
Magdalenka
2007-07-30
03:21:03
Email
basia, byc moze zle napisalam, ale nadmiernie swedzaca skora moze byc objawem cholestazy ciazowej. oto co znalazlam na ten temat: http://pl.shvoong.com/medicine-and-health/comparative-medicine/1625812-cholestaza-ci%C4%85%C5%BCowa/ ale, niekoniecznie musi to byc cholestaza, byc moze po prostu zmiany skorne ktore nie sa niebezpieczne dla dziecka, ale uciazliwe dla matki, ustepuja po porodzuie. tutaj masz link: http://www.obcasy.pl/index.php?art=1&dzial=33&dzial2=348 niemniej ja bym sie przeszla natychmiast do lekarza, bo jaik sama piszesz swedzenie jest bardzo mocne, to nie jest zwykle swedzenie, kiedy podrapiesz sie troche i juz. nie mialam zamiaru cie straszyc, ale uwazam ze powinnas o tym powiedziec koniecznie lekarzowi. nie mam sklonnosci do latania po lekarzach i raczej bagatelizuje swoje dolegliwosci, ale z tym bym sie na pewno przeszla.
katarzyna_j
2007-07-30
07:00:14
Email
Ja też nie chciałam cię absolutnie straszyć. Też znalazłam w niejednym artykule swędzenie skóry jako objaw właśnie cholestazy. Gdyby to był tylko swędzący brzuch, to rozciągająca się skóra, ale pachwiny, to niekoniecznie się tam coś rozciąga. Nie wiem, jak szybko mogą się zmieniać badania, ale z kiedy je masz? W środę pokazywałaś lekarzowi, ale kiedy robiłaś? Ja mam zazwyczaj robione kilka dni do tygodnia przed wizytą.
ciekawa
2007-07-30
07:48:29
Email
Kochanie podajemy ci tylko możliwości i ostrzegamy-to ty najlepiej wiesz jak sie czujesz. Jedno jest pewne jeśli swędzi tylko w miejscach gdzie rozciąga sie skóra to raczej wszytko w porządku ale ty musisz sie ostro smarować czymś mocno tłustym co zostanie na skórze i nie drap tego!!!
Basjaa
2007-07-30
12:39:03
Email
Dzięki za te artykuły, szczeze mówiąc nic nie słyszalam o tej chorobie /tez generalnie staram się nie wpadac w panike a mój lekarz nie znosi jak jego pacjentka przychodzi po naczytaniu sie w necie/ no ale do rzeczy... ponieważ mam "nieco" utrudniony kontakt z moim lekarzem powiedzialam mamie o tych artykulach i o tej chorobie jak sie okazalo ona tez to miala z jednym dzieckiem ale wtedy nie nazywano tego, średnio tez reagowano i dzialano doraźnie.. ponieważ byla kiedys laborantką powiedziala ze mozna zrobić próbe wątrobową (aspat alat i bilirubine) i natychmiast pobieglam na badania... dostane je dzisiaj i zobaczymy wyniki za kilka godzin. Jak bedzie cos niepokojącego pojde do lekarza. Uspokoilo mnie to ze mnie nie swedzi cale cialo ..dłonie czy stopy .. tylko brzuch i okolice .... a wlasnie od stop i dłoni sie zaczyna i potem cale cialo. NO cóz dzis zobaczymy. Mama poradzila tez przejsc na lekko strawne jedzenie aby nie obciązac wątroby, która i tak jest uciskana.
Basjaa
2007-07-30
15:32:41
Email
No i na szczęście wszystko mam w normie (aspat, alat i bilirubine). Oliwka smarowna 2 razy dziennie tez pomaga, wiec powinno byc dobrze. Jeszcze raz dzieki za rady. Pozdrawiam
katarzyna_j
2007-07-31
07:16:41
Email
Bardzo się cieszę, że nasz "strasznie" nie miało pokrycia w rzeczywistości, ale dobrze, że sprawdziłaś. Ja rozumim ginekologów w dzisiejszych czasach, których pacjentki zamiast przychodzić ciemne jak kiedyś, przychodzą po lekturze forów, artykułów z necie i pism dla kobiet w ciąży. Pewnie często podważają ich wiedzę i zalecenia. Ale z drugiej strony trzeba ich bardzo pilnować, bo niektórzy przestali się starać. Moja gin np. nie pyta mnie o samopoczucie i mogłabym zbagatelizować groźne objawy, zwalając na ogólne dolegliwości ciążowe.
Basjaa
2007-07-31
12:10:26
Email
Dokładnie, dla nich to zwykła praca a dla nas - sens calego życia :D Bądźmy więc czujne i słuchajmy co nasz organizm do nas mówi ... :)
Basjaa
2007-08-16
11:28:20
Email
Dziewczyny mam nadzieje ze odkrylam sobry sposób na swędzący /ja to juz mam poraniony/ brzuch... przestalam sie smarowac oliwką - moze to dziwne ale pod piersiami dostalam odparzeń oraz w pachwinach .. i stwierdzilam ze zastosuje puder dla dziecka /który czekal juz w torbie do szpitala/ mam nadzieje ze pomoże przynajmniej na te zaczerwienienia. Wczesniej owijalam sie tez recznikiem zeby unikać drapania a ten troche mnie "drapał".Zobaczymy czy pomoze, nie chce mi sie leciec do apteki w taki upał.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum