szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ciąża a nadżerka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ewelina26
2007-07-23
Email
Witam. Bardzo chce zostac mamą. Mam 26 lat. W czerwcu byłam u gina się przebadać, czy wszystko w porządku. Poszlam do prywatnego gabinetu do kobiety. Pani doktór "odkryła" dużą NADŻERKĘ. Zrobiła cytologię. Wynik: grupa1. Przy czym przydatność rozmazu do diagnostyki: rozmaz o ograniczonej wartości diagnostycznej: ubogokomórkowy. Pani doktor zaproponowała mi zamrozenie tej nadzerki. Powiedziala, ze juz miesiac po zabiegu bede mogla zajsc w ciaze i ze blizna po zamrozeniu jest bardzo elastyczna. Ale ja już teraz chce dzidziusia. Pani ginekolog powiedziala,ze jeśli zajdę w ciążę przed zabiegiem, to trzeba będzie jeszcze zrobić cytologię w czasie ciąży. Chcemy dziecko jak najszybciej, wiec chyba "po" zajmę sie nadżerka... CZy któraś z was miala podobną sytuację? I czy przy dużej nadżerce jest możliwa grupa 1? Proszę, podzielcie sie wiedzą
Adka1
2007-07-23
20:04:34
Email
ewelina26 opowiem ci 2 historie, które dotknęły niedawno moje 2 koleżanki.pierwsza z nich poszła do gina, zrobiła cytologię. Miała 1. Ale wynik odczytał jej inny gin bo jej był na urlopie.Powiedział, że ją zbada. Stwierdził nadżerkę i powiedział, że zaraża za 200 zł u siebie w prywatnym gabinecie. Wiec sie umówiła. Ale nie dawało jej to spokoju i poszła do kolejnego gina, prywatnie, ktory procz badania zrobił jej usg. Okazała się że nic nie ma , a tamten chciał ją naciągnąć na kase!!!! A teraz druga opowiesc. 2 kolezanka miała robioną cytologie jakis czas wczesnie, było ok, ale poniewaz brała tabletki anty dostawala upławów i wiecznie chodziła do gina. była a 1 tygodniu u swojej lekarki, która ją zbadała i było ok, za tydzien poszła na kolejna wizyte, ale była inna bo ta byla chora. Zrobiła jej takie badanie, że mowi, jak czuła bol. Potem uplawy byly wieksze, wiec po chorobie gina poszła do własciwego i okazało się, ża tamta podczas badania zrobiła jej ranę narzędziami i zrobiła się w tak krótkim czasie nadżerka. Ja bym poszła na usg. Będzie wiadomo na 100%. Co do towjego pytania nie mam pojęcia, bo nie mialam nadżerki.
ciekawa
2007-07-23
21:56:13
Email
Ja usuwałam nadżerkę i parę miesięcy potem zaszłam w ciąże-i nic mi nie było. Grupa 1 to wychodzi u dziewicy, 2 u kobiety współżyjącej a 3 to już jakieś tam zanieczyszczenia wiec raczej powóz badanie. Bo to co piszesz że było dopisane do wyniku to info ze materiał badawczy była źle pobrany-za mało było wymazu aby dobrze zbadać i tyle.
katarzyna_j
2007-07-23
22:30:00
Email
Ciekawa, tą dziewicą mnie rozbawiłaś. Ja właśnie dzisiaj odebrałam wyniki pierwszej cytologii, jaką miałam w ciąży robioną. II grupa. A całe życie miałam I grupę, nawet współżyjąc z moim facetem od 6 lat. Kiedyś trafiłam na taką ginekolog, która powiedziała, że chyba prowadzę się jak zakonnica i żebym korzystała z życia, póki jestem młoda, a nie z jednym facetem ciągle tylko. :)
ciekawa
2007-07-24
07:52:37
Email
he he no widzisz:) Ale tak to jest 1 grupa wychodzi przeważnie u dziewic:)
nutelka23
2007-07-25
08:50:00
Email
Mi zrobiła się nadżerka malutka wprawdzie po pierwszym porodzie.Gdy 5 lat później zaszłam znowu w ciąże lekarz powiedział że zajmie się nią po porodzie.Jak urodziłam stwierdził że się sama troszkę zmniejszyła i ja zostawi.Teraz jestem w ciąży z trzecim maluszkiem i na wizycie lek. powiedział że jest nadżerka mała i w niczym nie zagraża ciąży. Nadżerka, jak mi tłumaczył to jest ubytek skóry i ten kawałek jest bardziej podatny na zakażenia itd ale jak kobieta ma jednego stałego faceta to nie ma się czym martwić i w ciąży w niczym nie przeszkadza.Można ją wyleczyć po ciąży
nutelka23
2007-07-25
08:50:38
Email
Aha zapomniałam napisać że wyniki cytologi mam ciągle II
niekat
2007-07-25
10:25:20
Email
U mnie tez na samym poczatku lekarz wykrył nadżerke - sama sie wyleczyła podczas ciąży - to sie podobno czesto zdarza.Do dziś nie mam nawrotów a ni powtórek nadżerkowych a od porodu mineło ponad trzy lata:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum