szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wada wzroku a naturalny porod


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
donka
2007-07-09
Email
dziewczyny, czy nie orientujecie sie od jak duzej wady wzroku nalezy robic cesarke? lekarz mi mowi,ze od -7diopri,a moja siostra- od -4.5. ja mam wlasnie -4.5 i chcialabym sie upewnic. prosze o rade.
ciekawa
2007-07-09
21:52:21
Email
Nie ma takich przepisów czy zalecen. Wad wzroku jest dużo a ginekolog sie na ich nie zna. Musisz iść do okulisty i tylko on może ocenić stan twojego oka:siatkówki, rogówki, ciśnienie itd. Powinien wystawić ci zaświadczenie czy możesz rodzić siłami natury. Sama krótkowzroczność nie jest wskazaniem do cesarki to stan dna oka decyduje o tym np. odklejająca sie siatkówka. Ja mam zwyrodnienia mogace prowadzić do doklejenia a mimo to chciałam i mogłam rodzic naturalnie(nie wyszło). Tylko okulista rozwieje Twoje wątpliwości.
mayasun
2007-07-10
11:04:21
Email
Potwierdzam to, co napisała ciekawa. Mam wadę -4 i gin dał mi skierowanie na badania. Ważne jest, żeby ciśnienie oka było dobre i żeby nie było tendencji do odklejania siatkówki. Dioptrie nie mają tu większego znaczenia.
Goga66
2007-07-10
11:30:00
Email
Mam większą wadę niż -4 i to sporo większą. Rodziłam naturalnie. Okulista i tylko on może o tym zdecydować. Dopiero -5 dioptrii tak naprawdę uważa się za wadę dużą ale przy mniejszych czasem stan siatkówki też nie jest zadowalający. Poza tym w czasie porodu należy powiedzieć położnej i ona powinna tak porodem pokierować żeby oszczędzać oczy. Jam miałam więcej lżejszych parć i początkowo w ostatniej partej fazie rodziłam w kucki. Dopiero ostatnie parcia na półsiedząco.
donka
2007-07-10
19:18:13
Email
dzieki dziewczyny.co prawda gin pytal mnie,czy mialam ostatnio mierzone cisnienie dna oka,a ja nie mialam,wiec moze by mi zalecicl przed porodem zrobic. teraz juz jestem "madra" i sama o to zadbam.wybiore sie do okulisty blizej porodu. jeszcze raz,dziekuje!buzka!
ciekawa
2007-07-11
10:30:20
Email
Donko ja kontrolowałam oczy wcześniej i tobie tez tak radze. Lekarz okulista napewno przeprowadzi cię przez ciąże jeśli cokolwiek ci grozi. Ciąża to obciążenie i sama w sobie może np wywołać czasowe pogorszenie wzroku np w skutek podniesienia sie cukru, ciśnienia w oku itd. W moim przypadku miałam zwyrodnienia i robiono mi zabiegi laserowe "spawania" siatkówki. Nic przyjemnego ale dzięki temu mogłam rodzic naturalnie-szkoda że dzidzia zdecydowała inaczej. Acha i co do wzroku to radze słuchać okulistów nie ginekologów-pamiętajmy który jest od czego. Mnie jeden zapewniał ze nic mi nie będzie-strach pomyśleć co by było gdybym nie skontrolowała wzroku.
motylek
2007-07-14
22:57:40
Email
Donka to i ja się dopiszę-mam -7 i -6,5, a do tego astygmatyzm i skupisko barwne na jednym oku. Tez zastanawialam sie czy kwalifikuje sie do cesaki przed porodem, bylam u 4 czy 5 okulistow w tej sprawie i tylko 1 z nich stwierdzil i napisal mi ze wg niego jest "wzgledne wskazanie do ciecia cesarskiego". Zarowno okulisci jak i ginekolodzy nie chca podejmowac sieciecia przy tak 'malych' wadach wzroku i twierdza, ze poród naturalny nie wplynie na pogorszenie sie wzroku. No iw moim przypadku sie to potwierdzilo. W szpitalu po rozmowie z ginekologiem czy chce rodzic naturalnie, czy chce cesarke- wybralam porod naturalny, mimo i z balam sie, ze oslepne. I nic sie takiego nie stalo- caly mój porod trwal ponad 16 godzin, a ja widze dobrze i wzrok mi sie nie pogorszyl. Wiec badź dobrej mysli:) pozdrawiam
donka
2007-07-15
10:16:08
Email
dziekuje poczciwe duszyczki za dobre rady! buzka!
FK
2007-07-18
13:26:13
Email
Donka ja mam wadę -7,0 i -7,5. Okulista po zbadaniu dna oka wydał zgodę na poród naturalny. Skończyło się wprawdzie cesarką, ale z zupełnie innych powodów. W każdym razie potwierdzam to, co pisały dziewczyny, że sama krótkowzroczność nie jest tu decydująca.
donka
2007-08-24
14:46:06
Email
dziewczyny,no i bylam na tym badaniu obrazu dna oka.siatkowka w porzadku,ale okulistka stwierdzila,ze jednka przy duzej krotkowzrocznosci zaleca sie cc.moj gin byl za naturalnym porodem.pokaze mu w poniedzilaek opis badania oczu.ciekawe co powie.pewnie bede musiala wybrac sama. nie wiem co robic!!!!!!!
ciekawa
2007-08-24
22:24:17
Email
Donka lekarka dupa-sorry ale to prawda niech ci powie co jest przyczyna bo jeśli ona widzi powód do cesarki to powinna ci wyjaśnić jaki i co może sie stać. Ja miałam zwyrodnienia siatkówki a mimo to lekarka pozwoliła mi rodzic-kazała tylko zamykać oczy i nie rodzic w pozycji leżącej-i obiecała ze nawet jeśli coś sie stanie siatkówce to mnie pozlepia ponownie. W każdym razie miej zaświadczenie ze sobą i napewno w kwestii oczu słuchaj okulisty nie ginekologa.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum