szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ODWARSTWIENIE BLON PLODOWYCH- co to???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
alizey
2007-07-01
Email
Droga Pani Jagodo, bo jak zdalalam sie zorientowac z wpisow jest Pani specjalistka. Bardzo prosze o wyjasnienie co to znaczy odwarstwienie blon plodowych. Jestem w 16 tyg. ciazy, to czwarta ciaza, upragniona, wystarana, poprzednie (ostatnia 10 lat temu) bezproblemowe. Juz w 5 tyg, stwierdzono krwiaka, na wszelki wypadek lezalam ponad 2 tyg. krwiak sie wchlonal i w 8 tyg. uslyszalam ze nie ma zadnego zagrozenia. Niestety na pocz 13 tyg, nastapil dosc silny krwotok, zatrzymano mnie w szpitalu, po tyg wypisano z w/w diagnoza- ODWARSTWIENIE BLON PLODOWYCH (68mm/30mm), dziecko idealnie, ja wciaz plamie, brzydko brazowo. Nie wiem co to odwarstwienie oznacza, podczas wypisu jedni lekarze upierali sie przy bezwzglednym lezeniu, inni mowili zeby z tym nie przesadzac. Boje sie strasznie o te ciaze, tak dlugo na nia czekalismy i tak bardzo sie o nia staralismy... Jakie sa szanse, ze zdolam ja donosic... BARDZO prosze o odpowiedz... jesli trzeba dosle wiecej informacji!
alizey
2007-07-01
18:04:06
Email
jeszcze jedna informacja, kosmowka jest podobno "jednorodna"
jula2
2007-07-01
20:01:22
Email
Witam.Miałam identyczną sytuację do Pani.W 14 t.c dostałam bardzo silnego krwotoku.Bardzo się przestraszyłam zwłaszcza że wcześniej miałam poronienie.Na USGstwierdzono szczelinowate odwarstwienie błon płodowych.Z dzieckiem tak jak u Pani było wszystko ok.Lekaż zalecił mi leżenie(mogłam wstawać tylko do toalety).Brałam też cyklonaminę,nospę i duphaston.Leżałam w szpitalu prawie 3 tyg.Po tym okresie miałam robione powtórnie USG i odklejenie było już o połowę mniejsze(początkowo jego wymiary były podobne jak u Pani).Brązowe plamienia utrzymywały się dosyć długo bo ok.4 tyg.Kiedy poszłam na kolejne USG po miesiącu po odklejeniu nie było śladu.Do końca ciąży starałam się oszczędzać(nie dźwigałam,dużo wypoczywałm) bo dodatkowo dosyć szybko robiło mi się rozwarcie,ale warto było bo teraz mam najcudowniejszą córeczkę na świecie,która urodziła się w lutym.Głowa do góry.proszę dużo wypoczywać,a na pewno niedługo będzie sz taka szczęśliwa jak ja.Pozdrawiam.Julita.
alizey
2007-07-01
21:04:39
Email
Ah, Julito, to takie pocieszajace, dzieki i gratuluje Ci Twojej coreczki! leki mam te same poza nospa, za to relanium doraznie... powodzenia i jeszcze raz dziekuje...chetnie dowiem sie czegos jeszcze wiecej...
alizey
2007-07-02
20:19:43
Email
Chcialabym wiedziec wiecej, co to jest i czym to grozi???
alizey
2007-07-02
20:20:55
Email
nie ma kompletnie zadnych informacji w sieci...
jula2
2007-07-03
07:13:28
Email
cześć.Faktycznie na ten temat jest bardzo mało informacji,bo częściej zdarza się odklejenie łożyska.Jak leżałam na oddziale to wiele dziewczyn miało odklejenie łożyska,a odklejenie błon tylko ja.Lekarz stwierdził,że w przypadku dużej aktywności może dojść do dalszego odklejania,a to grozi poronieniem.Tak naprawdę nie ma lekarstwa,kóre spowoduje ponowne przyklejenie błon.Ograniczenie aktywności ruchowej daje najlepsze efekty i tak faktycznie było w moim przypadku.Pozdrawiam.Julita
alizey
2007-07-04
13:37:10
Email
Dzieki Julito jeszcze raz, dzis mam kontrole, moze dowiem sie czegos optymistycznego...
alizey
2007-07-16
20:45:29
Email
I tak Julito,nie mamy tyle szczescia co Ty... nasze malenstwo rozwija sie prawidlowo, ale moje rozwarstwienie czy tez odklejenie blon bez zmian... a to juz pelne piec tygodni...
Kati
2007-07-17
07:09:07
Email
doradze bezwzględne leżenie, tylko wyjścia do wc... trzymam kciuki
alizey
2007-07-17
10:42:49
Email
Witaj Kati, czy masz jekies doswiadczenia zwiazane z moim problemem? napisz cos wiecej, dzieki i pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum