szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - kto doda mi otuchy?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
donata
2007-05-28
Email
witam!dawno mnie tu nie bylo.ostatnio jak tu bulam to rozpaczalam nad moimi dziwnymi plamieniami w 6 tyd.teraz jestem w 21 i wiem ze to prawdopodobnie dziewczynka.ale nie w tym rzecz.od 2 tyg dziwnie odczuwam ruchy malej.tzn najpierw byly to kopniaki i pukniecia(to moja 2 ciaza wiec powinnam wiedziec co i jak)a teraz bardzo rzadko w ciagu dnia odczuwam te kopniecia,prawie wcale natomiast mala sie jakby trzesie?czkawka?trwa to czasem i 20 min!niepokoje sie,a ty w anglii mowia ze wszystko ok.lece do polski 17 cze wiec dowiem sie czegos wiecej,ale moze ktos z was wie czy to prawidlowe?draznia mnie te trzesawki,czasem mam wrazenie ze mala trzesie sie jakby bylo jej zimno.juz sama nie wiem,moze wyolbrzymiam,na dodatek tatus sobie poszedl 2mc temu.stwierdzil ze nie jest gotowy na bycie tata.to jakis koszmar!!!ale pocieszeniem jest dla mnie moja 6 letnia milenka.bez niej chyba bym rady nie dala.pozdrowienia dla wszystkich i dzieki!XXX
pinkie
2007-05-28
08:26:14
Email
Donata, mój mały miał czkawke w brzuszku bardzo często, najmniej 3-5 razy dziennie. Czkawkę w brzuchu czuje sie podobnie jak na zewnątrz - nie jak trzęsienie ziemi lub trzęsienie z zimna, ale miarowe puknięcia. Poza tym mój synek nigdy nie kopał, tylko miział mi brzuszek od środka. Więc nie powinnas się tak martwić. Jeżeli nie czujesz ruchów dziecka, to ta czkawka powinna być właśnie znakiem, ze córcia ma się zupełnie dobrze. I bardzo Cię kocha.
ciekawa
2007-05-28
08:30:44
Email
Donatko u każdej ruchy wyglądają nieco inaczej-jedna czuje ból przy kopniakach inna nie. moje maleństwo jest na przykład bardzo delikatne-wiec zawsze nieco dziwiły mnie opisy dziewczyn, ze sa budzone w nocy czy dostają koniaczki w żebra. ja nigdy sie nie obudziłam w nocy z powodu koniaczków-mój mąż owszem jak przytulałam sie do jego pleców a maluch figlował w zewnętrzną ścianę brzucha. Nigdy też nie miało czkawki a dziewczyny często o tym pisały-ponoć to męczące dla mamy. Masz nerwowy okres-nawet bardzo i to zapewne ma ogromny wpływ na zachowanie maleństwa-sama widzę po swoim ze mój nastrój natychmiast zmienia jego zachowanie. Oczywiście powinnaś sie uspokoić-łatwo mi to pisać ale innej rady nie ma. Popijaj meliskę-dobrze zrobi Tobie i maleństwu. Jakoś dotrwasz do przylotu do Polski i napewno wszystko będzie dobrze:)
katarzyna_j
2007-05-28
09:50:36
Email
Mój też chyba delikatny - nigdy mnie nie obudził i czkawki też nie miewa. A trząść też mu się kilka razy zdarzało. To chyba nie jakaś anomalia. Po prostu różne rodzaje aktywności.
jaagan
2007-05-28
14:01:03
Email
Moja mała czkawkę miała już kilka razy, ale jest to prawie niewyczówalne. Widać dopiero, gdy przyjżysz się własnemu brzuchowi. I faktycznie jest to jakby miarowe pukanie. Co do ruchów to dziewczyny mają rację. Nie musisz od razu odczówać nie wiadomo jak silnych kopnięć. Moja myszka też była bardzo delikatna. Czasami panikowałam, że coś jest nie w porządku. Poza tym wydaje mi się, że gdyby coś miało być nie tak, to miałabyś jeszcze inne niepokojące objawy. teraz najważniejsze jest to abyś ty się wyciszyła. Na pewno jest ci bardzo ciężko, nawet nie chcę sobie tego wyobrażać ale pamiętaj, że najważniejsza jesteś Ty i Twój dzidziuś. Pozdrawiam WAS sersecznie.
AgaDan
2007-05-28
14:42:29
Email
Moja mała też miała często czkawkę to takie rytmiczne puknięcia, jak siedziałam na wykładach to koleżanki z daleka widziały jak m brzuszek podskakuje szok. W nocy często sie przewalała a to z jednej stronki na drugą stronę brzucha i tak do drugiej potem usypiała i nad ranem znowu czkawka i wiercenie do południa tak delikatnie jakby gładziła mój brzuszek takie czułam głaskanie. Jej jak sobie teraz tak przypomniałam to az łezka w oczku się zakręciła to takie piękne uczucie acch. Nie martw sie na zapas dzieci róznie sie ruszają i mamy to różnie odczuwają naprawde, życzę ci aby było wszystko dobrze całuję papaap OOO musze naprawde kończyć bo sie właśnie mój wędrownik obudził heheh POZDRAWIAMY AGA I WIKUSIA
anika
2007-05-30
18:06:33
Email
Moje maleństwo ma czkawke zawsze kiedy zjem lody, a że jem ich na tony to brzuch prawie ciagle mi sie telepie. Co do takiego dziwnego trzesienia to też je często odczuwam. Tak jakby dziecko telepało sie z zimna. Dziwne to uczucie, ale bedąc w ciazy z córka też tak miałam i nic sie nie wydarzyło a córeczka zdrowa sie urodziła. Myślę, że nie ma co sie denerwować na zapas.
kaprysna
2007-06-24
19:18:23
Email
Hejka, ja na jutro mam termin :-) Narazie nic sie nie dzieje... Co do tematu czkawki: Moj dzidzius pobijal rekordy w 8 miesiacu. Potrafilo go meczyc 5 razy na godzine, dluuugo i kilka razy dziennie. Teraz tez sie zdarza, ale duzo rzadziej i krocej. Podobno normalne i nie ma sie co niepokoic, nie swiadczy to bynajmniej o niedorozwoju ukladu pokarmowego etc. Nie mozna tez zakladac, ze bedzie podatny na kolki, to tez indywidualna sprawa, nie ma zwiazku z czkawkami przedporodowymi. Co do aktywnosci: Ja tez sie zamartwialam ruchami dzidziusia, nieraz szalal jak rajdowiec po calym brzuchu, az sie ludzie w tramwajach usmiechali a nieraz potrafil pol dnia i dluzej nie dawac o osbie znac. W poradnikach napisano, ze jak nie odczuwasz ruchow plodu lub nagla zmiane w ich radzaju i intensywnosci to biegiem do lekarza. Nikt nie pisze natomiast ja dlugo masz ich nie odczuwac :-/ Jak Cie cos niepokoi to najlepiej do lekarza, moze ciezarne sa wymagajacymi pacjetkami, ale w koncu maja prawo ... Pozdrawiam i zycze optymizmu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum