szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Czy to mogą być objawy ciąży???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, następna
Napisano: Treść:
Agula
2005-04-05
Email
Witam :) 8 dni, zaraz po stosunku miałam owulację. Zrobiłam test dwa dni temu, chyba trochę za wcześnie, wynik był negatywny. Czekam teraz na pojawienie się okresu, lub nie :) Nie mam żadnych typowych objawów, bo trochę chyba na to za wcześnie, natomiast zastanawia mnie "skacząca" temperatura. Mianowicie raz mam 37.3, 37.2, innym razem 36.6, 36.8, 37.0 - częściej powyżej 37, ale nie przez cały czas. Teraz mam 37.2 i tak jest od rana, tj. od 6 :) Czy to może być objaw ciąży??? Dodam, że nie jestem chora, a przynajmniej nic o tym nie wiem :) Nie mam nawet kataru...
Agula
2005-04-05
11:41:33
Email
Poprawiam się, ponieważ ucięło mi kawałek tekstu :) Miało być : 8 dni temu, zaraz po stosunku miałam owulację.
Jagoda
2005-04-05
14:27:04
Email
Tak naprawdę żeby powiedzieć, że jesteś w ciąży, musisz odczekać 14-16 dni po owulacji. Jeśli taka podwyższona będzie się utrzymywać powyżej 16 dnia, to jest bardzo, bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ciąży jesteś. Po owulacji temperatura rośnie, odpowiada za to progesteron. Jeśli kobieta zachodzi w ciążę, to ciałko żółte nie zanika i wytwarza dalej hormony, co powoduje dalsze utrzymywanie się podwyższonej temperatury - tak jest do 3 miesiąca. Jeśli obserwujesz temperaturę przez kilka cykli i taki wzrost jest dość niezwykły - to kto wie? być może... :))))
Agula
2005-04-05
21:49:10
Email
Wiem Jagoda, że powinnam poczekać - strasznie niecierpliwa jestem :) Ale już prawie jestem pewna, że w tym tygodniu dostanę okres... Sama nie wiem, czy się cieszyć, czy nie...
Jagoda
2005-04-05
22:05:48
Email
A, taka "skacząca" temperatura może być, w zależności od godziny pomiaru, warunków "zewnętrznych" (np. późne położenie się spać), jednak w II fazie cyklu powinna być powyżej podstawowej temperatury ciała.
Agula
2005-04-08
15:18:55
Email
Mam dostać okres w niedzielę i czuję teraz lekkie skurcze (ale mniej intensywne niż zwykle przed miesiączką) a dodatkowo kłucie w okolicy jajników, którego nigdy nie miałam przed miesiączką. Nie chcę sobie narobić nadziei, ale może... Po cichutku licze, że będzie dzidziuś :)
kasik
2005-04-10
18:25:17
Email
Cześc Agula! Czytałam o tym co Cie trapi ,a może i nie. Mam nadzieje ze jesli liczysz na dzidzie to nie ma lepszego momentu na to zeby tak było. Fajnie jest być w ciąży, uwierz mi i to wcale nie jest takie straszne jak sie na początku wydaje, może się wydawać. A test czasem moze nie wyjsc. Daj nam znac co z Twoim nie(oczekiwanym) okresem:), pozdrawiam
Agula
2005-04-10
18:37:11
Email
Witaj Kasik :) Dzisiaj ponownie zrobiłam test, dokładnie Pre Test (pierwszy dzień planowej miesiączki) - jedna różowa kreseczka... Czekam na okres... I jakoś tak strasznie mi przykro... Mimo wszelkich obaw marzyłam o tym dziecku, właśnie teraz. Mąż też by chciał, ale nie teraz - w/g niego to nienajlepszy moment.
Agula
2005-04-11
10:12:36
Email
Wczoraj zrobiłam test - wynik negatywny. Dziś mam od rana mdłości, temperaturę powyżej 37'C, bolą mnie piersi, zwłaszcza brodawki, no i nie mam okresu... Więc dalej czekam...
kasik
2005-04-11
13:09:16
Email
Agula a moze Ty za czesto te testy robisz. Mi tez wyszedł negatywny a za tydzien pozytywny wiec roznie to bywa. Ale mam nadzieje ze bedzie tak jak tego chcecie :),pozdrawiam
Jagoda
2005-04-11
13:24:16
Email
Powtórz jutro Pre-test, rano, może będzie dodatni :)))
Agula
2005-04-11
17:40:32
Email
Robiłam tylko dwa testy - jeden 6 dni o stosunku, drugi w pierwszym dniu planowej miesiączki, czyli wczoraj. Na razie się wstrzymam z tymi testami... Zobaczymy... Limit - środa :) Jeśli rano w środę nie dostanę okresu to idę do lekarza. Czy badanie krwi po 16 -17 dniach od zapłodnienia wykaże ciążę????
Agula
2005-04-12
21:38:07
Email
Koniec tematu - dostałam dzisiaj okres :(
Kama
2005-06-22
12:55:33
Email
witma,mam do wz pytanko.Wyczytał ze bjawy ciozy to sa pojawienie sie niebieskich luna na piers.A mi sie pojawiły.A bust mam wiekszy i boli mnie tak jak przed okresem.to moze byc obja ciozy.Czy zbizaja cy sie okres.Ma tez podwyzszona temperature.I to mnie zastnawja czy to jest cioza
Jagoda
2005-06-22
16:27:39
Email
niekoniecznie. Proponuję zrobić test ciążowy.
polka
2005-06-29
13:48:49
Email
Dziewczyny,mam wielka prosbe o pomoc. Mianowicie, zastanawia mnie pojawiajacy sie od dluzszego czasu bol w okolicy jajnika,jak przy owulacji. 2 tygodnie temu robilam test z moczu (wynik pozytywny),a nastepnie tez hcg krwi(wynik ok.121),z tego co powiedziala laborantka moglo sugerowac 3 tydzien ciazy.usg wtedy jeszcze nic nie wykazalo,ale podobno moglo byc za wczesnie...dzis juz 46sty dzien cyklu,okresu nie ma,za to mdlosci,zmeczenie itp., i tylko mnie ten bol jajnika martwi.Spotkalyscie sie z czyms takim??troszke sie boje! dodam ze z wizyta u lekarza musze poczekac, bo jestem za granica i to niemozliwe jeszcze przez pare dni :( a tak sie martwie!poradzcie!!
Strona 1 - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum