szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - niewydolnośc łożyska


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
21Aneta
2007-05-17
Email
Witam. Mam pytanie - czy któraś z Was ma może niewydolność łożyska?? Czym to się objawia i jakie daje wskazania do porodu?? Czy można przez to szybciej urodzić? cesarska czy naturalny?? Mojej przyjaciółce powiedzieli, że ma podejrzenie niewydolności łożyska i kazali zrobic usg dopplerowskie.. a ja się strasznie martwię. A może matki, które mają więcej pociech wiedza coś na ten temat... ???
ciekawa
2007-05-17
12:37:55
Email
Kochana niewydolność łożyska to znaczy ze ono niedostatecznie zaopatruje dziecko w krew czyli tlen i wartości odżywcze. Badanie dopplera-to badanie przepływu krwi. Robi sie to na oku, żylakach, w usg dziecka-rożnie. Ono wykaże ile krwi trafia do jej dzidziusia i czy tyle wystarczy. Bo wiesz jak za mało to sama rozumiesz dziecko jest zagrożone-nie wiem co z tym sie robi dalej. W dużej ciąży napewno sie ja skraca ale nic dokładniej ci nie powiem.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum