szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - PYTANIE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
milena
2005-03-31
Email
Witajcie.Nazywam się Milena.Wiem ze mnie nie znacie.Znalazłam tą stronę w wyszukiwarce internetowej.Poczytałąm trochę i widze że sobie bardzo pomagacie.Ja tez mam pytanie.Osobiście nie jestem w ciąży...chyba?W każym razie nie planuję.Powiem w prost...Jestem z facetem.Chcemy uprawiać seks.Myślę o zabezpieczeniach...Co sądzicie o stosunku przerywanym?Biorąc pod uwagę że facet zdąży (że tak powiem) to niemożliwe jest zajście w ciążę, prawda? Prosze odpwiedzcie mi!Bardzo mi zalezy.Pzrepraszam że tak wprost...Prosze dajcie mi znać...
ala
2005-03-31
17:27:41
Email
Cześć Milena. To dobrze,że szukasz odpowiedzi na pytania, które Cię zastanawiają. Jeśli nie planujesz dziecka rzeczywiście powinnaś pomyśleć o zabezpieczeniach.Szczerze stosunek przerywany nie jest metodą,która daje wysoką skuteczność.Tak bynajmniej twierdzą lekarze. Myślę,że jednak powinnaś pomyśleć nad innym zabezpieczeniem. Porozmawiaj najlepiej ze swoim ginekologiem jaka metoda antykoncepcji byłaby dla Ciebie najlepsza. Pozdrawiam serdecznie.
milena
2005-04-01
11:28:15
Email
dzieki za odpwiedź.muszę pomyslec o jakimś konkretnym zabezpeiczeniu.
maa_dzia
2005-04-02
08:32:02
Email
Cześć dziewczyny,mam mały problem z obliczeniami.Jestem w 26 tyg ciąży i nie mogę się doliczyć dokładnie ile to jest miesięcy i tygodni.Po moich wspaniałych obliczeniach wychodzi mi,że w ciąży będę chodzić 10 miesięcy.Czy możecie mi w tym pomóc i powiedzieć jak to jest dokładnie.Z góry dziękuje i pozdrawiam.
renya
2005-04-02
08:59:11
Email
Droga maa_dziu! Wszystko się zgadza! Ciąża trwa ok.38 tygodni - w przeliczeniu na czterotygodniowe miesiące wychodzi, że rodzimy w 10-tym miesiącu, ale przecież niektóre miesiące "trwają" dłużej niż równe 4 tygodnie - w ten sposób się "uzbiera". Większość mądrych książek, poradników, a nawet gazet "ciążowych" powinna zawierać dokładną "rozpiskę" tygodni i miesięcy. Jeśli nie znajdziesz - daj znać, to Ci to wszystko napiszę. Serdeczna buźka! PS.26 tydzień to 7 miesiąc.
maa_dzia
2005-04-02
09:39:32
Email
Czesć Renyu no właśnie i tu chyba coś nie tak bo podobo jestem gdzieś w połowie 6 miesiąca.Szukałam takich informacji wszędzie,ale o tym nigdzie nie piszą.Buźka pa
Jagoda
2005-04-02
09:56:03
Email
Ciąża trwa 40 tygodni, tj. 10 miesięcy księżycowych, a mniej więcej 9 kalendarzowych. Obliczając datę porodu z reguły Negellego trzeba od daty ostatniej miesiączki odjąć 3 miesiące i dodać 7 dni. Licząc z daty poczęcia, trzeba 7 dni odjąć. I to wszystko :)
Gosia30
2005-04-05
11:22:38
Email
To prawda, ciąża trwa 40 tygodni i jest to 9 m-cy księżycowych licząc, że każdy z nich ma 28 dni(tak powiedział mój gin). A w zwykłym kalendarzu są miesiące gdzie w miesiącu tygodni jest 4 lub 5 np. w maju jest 5 niedziel a w kwietniu tylko 4. Ciąże więc liczymy od tygodnia do tygodnia a 28:4=7 itd.Pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum