szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Luminalum na żółtaczkę


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,
Napisano: Treść:
venuss
2007-03-19
Email
Witam szanowne mamusie. Mam mały problem. Moje maleństwo ;Ola ma 19 dni i jeszcze nie pozbyła sie zółtaczki poporodowej. Bilibrulina tbil 8,84 (norma wynosi 0-1). Lekarz zapisał czopki Liminalum (poł raz dziennie. Czy ktoras z Was stosowala moze ten lek....przeciwwskazan i srodkow ostroznosci jest tyle ze az boje sie to podawac... Pozdrawiam! V.
ANDZIA76
2007-03-20
20:03:51
Email
Z tą bilirubiną i jej uwalnianiem jest różnie, dużo zależy od lekarza pediatry, wielu przepisuje właśnie luminal, ale są i tacy którzy radzą mamom odstawić dzidziusia od piersi na dwie doby i podawać mu właśnie przegotowany pokarm mamy inni radzą podac sztuczną mieszankę. Znajdą sie i tacy którzy skierują dziecko do szpitala na kroplówki i naświetlania lampami. Wszystko zależy od wyników, czy się zmieniają i jak szybko ale też od wyglądu dziecka, jak bardzo powłoki skórne są zażółcone i czy żółte są też śluzówki i białka. Myślę, ze leki nie są tak groźne jak zbyt długie utrzymywanie się wysokich poziomó bilirubiny, bo to może prowadzić do nieodwracalnych zmian w strukturach mózgowych. Tylko bez zbędnej paniki, lekarz przecież ma oczy i widzi dzieciątko i wie co dla niego najlepsze. Gorzej byłoby gdyby nie robił nic. Pozdrawiam. A co do kolek, to przerobiłam je u dwójki moich dzieciaczków i wiecie co? trzeba je po prostu przeżyć. Owszem trzeba zawsze pomagać maluchowi wszystkimi dostępnymi sposobami, ale myślę,że ważny jest też spokój mamy (choć czasem po kilku godzinach płaczu o to trudno). Ja starałam się pomóc wydalić gazy i stosaowałam właśnie okłądy na brzuszek, ciepłą kąpiel, masaże brzuszka, noszenie na rękach, kołysanie i czasami niestety musiałam pomóc termometrem. Nie polecam tylko za dużych ilości herbatki koperkowej dlatego, że ona jeszcze wzmaga ruchy jelitowe, za to różnego rodzaju kropelki na kolki warto popróbować.
Dorota
2007-03-20
22:19:52
Email
Ja podpisuję się dwiema rękami pod wypowiedzią Andzi, jeśli chodzi o herbatki koperkowe...to tylko wzmaga i podkręca gazy i kolki!!!
venuss
2007-03-22
13:02:28
Email
No i sie wyjasniło, podejrzenie o kolki narodziło sie parę dni temu kiedy zaczęłam podawać Oli czopki Luminalum. Podawałam wieczorem, ale potem zeby sprawdzic czy (kolki)to od czopków, podawalam je o pólnocy. Okazało sie za godzine po czopku zaczynaja sie gazy, wzdęcia, placz... Dzis powiedziałam lekarzowi o kilku nieprzespanych nocach po podaniu leku. Kazał odstwic. Podajemy teraz witamine E, mam nadzieje ze cierpienie dziecka sie skonczy. Mimo to dziękuję za rady, jestescie cudowne! jak dobrze ze jest to forum. Pozdrawiam gorąco V.
Strona 2 - poprzednia, 1, 2,

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum