szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Przygotowania


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
natula
2007-03-12
Email
Prawdopodobnie taki temat już był, ale nie mogłam go wyszperać, a mysle, że takie zebarnie informacji w jedną całośc się przyda :) Trzy miesiące przed planowaną ciążą: - znajdź odpowiedniego dla siebie ginekologa, który poprowadzi ci ciążę - odstaw tabletki antykoncepcyjne - sprawdź, jaką masz grupę krwi i czynnik Rh Jeśli masz, Rh minus - wyślij na badanie partnera, - jeśli on ma Rh plus, grozi wam konflikt serologiczny - zrób badanie krwi na obecność przeciwciał toksoplazmozy - ta choroba odzwierzęca może uszkodzić płód Brak przeciwciał - przez całą ciąże nie wolno ci będzie jeść surowego mięsa i unikać bliskiego kontaktu z kotami! - zrób badanie krwi na obecność przeciwciał różyczki Różyczka w pierwszym trymestrze ciąży grozi wadami wrodzonymi u dziecka - zrób cytologię i badanie czystości pochwy Bakterie, grzyby i nadżerka mogą spowodować poronienie! - zrób badanie kwasowości pochwy Odczyn zbyt kwaśny może uniemożliwić poronienie a zbytnia zasadowość może być przyczyną poronienia - warto łykać w trakcie ciąży LACIBIOS FEMINA, zeby uchronić się przed infekcjami - zaszczep się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B Ta postać wirusa może w czasie ciąży spowodować poważne wady wrodzone u dziecka - zacznij brać w ciąży i przy karmieniu witaminy. bardzo dobry tutaj jest FEMINANTAL, który zawiera w swoim składzie równiez kwas foliowy. nie trzeba łykac tysiąca tabletek ;) Zapobiega on powstawaniu wad wrodzonych centralnego układu nerwowego u dziecka. Polecam - odżywiaj się zdrowo i regularnie - rzuć palenie i nie przebywaj w zadymionych miejscach Toksyny zawarte w dymie papierosowym mogą uniemożliwić zajście w ciążę i zaburzają rozwój dziecka - odpowiednia dieta, nie palenie i nie nadużywanie alkoholu obowiązują również PANÓW Ich zdrowie i tryb życia mają również bardzo duże znaczenie dla przyszłego potomka
Goga66
2007-03-12
17:10:32
Email
Mnie wszędzie lekarze pytali, czy minęło przynajmniej półtora roku od odstawienia hormonów przed zajściem w ciążę - i przy pierwszych badaniach i przy prenatalnych. Środki hormonalne niestety mogą (wbrew powszechnym opiniom) wpływać na rozwój dziecka. Zazwyczaj na szczęście rozwijający się organizm sam się potrafi obronić :)
ciekawa
2007-03-12
17:59:07
Email
A ja radze zrobić rutynowe badanie poziomu prolaktyny-kosztuje pare zł. Jesli jest zbyt wysoki to nici z ciąży-lekarz ginekolog wypisze odpowiednie leki.
pinkie
2007-03-12
19:24:56
Email
Przed ciążą należy tez wybrać odpowiedniego partnera, żeby móc na nim polegać , hehehehehe - taki żart. A poważnie, to przyda się jeszcze badanie na cytomegalię - podobnie jak na toksoplazmozę - lepiej wyleczyć ją przed ciążą.
Magdalenka
2007-03-12
20:14:46
Email
a mnie moj lekarz (dla uscislenia, jeszcze w polsce pare lat temu) odpowiedzial na moje pytanie jak mam sie przygotowac do ciazy, ze nijak, nic nie musze robic. jak che moge brac kwas foliowy i to wszystko. badania na rozyczke, tokspolazmoze i cos tam jeszcze zrobilam na wlasna reke. inna znajoma lekarka powiedziala ze nie ma co sie stresowac nadmiernie i szalec z badaniami, bo jezeli cos jest nie tak to samo wyjdzie i po prostu bede miala problem z zajsciem w ciaze. co lekarz to opinia... ale fakt jest taki, ze przy obecnym stanie srodowiska i tych wszystkich swinstwach ktore jemy raczej lepiej dmuchac na zimne.
Magdalenka
2007-03-12
20:14:46
Email
a mnie moj lekarz (dla uscislenia, jeszcze w polsce pare lat temu) odpowiedzial na moje pytanie jak mam sie przygotowac do ciazy, ze nijak, nic nie musze robic. jak che moge brac kwas foliowy i to wszystko. badania na rozyczke, tokspolazmoze i cos tam jeszcze zrobilam na wlasna reke. inna znajoma lekarka powiedziala ze nie ma co sie stresowac nadmiernie i szalec z badaniami, bo jezeli cos jest nie tak to samo wyjdzie i po prostu bede miala problem z zajsciem w ciaze. co lekarz to opinia... ale fakt jest taki, ze przy obecnym stanie srodowiska i tych wszystkich swinstwach ktore jemy raczej lepiej dmuchac na zimne.
ciekawa
2007-03-12
20:56:11
Email
Tak i tu się zgodzę-dzeicaka trzeba zrobic i juz a jak sie za bardzo kombinuje to zaczynaj sie schody:) Jednak pare badan nie zaszkodzi byle by umieć do tego podejsc z rozsądkiem. ja Zaplanowaąłm sobie dokładnie kidy zajde i o dziwo sie udało-choc musiałam brać hormony:)
monia_ireland
2007-03-12
21:42:44
Email
Ja nigdy nie bralam zadnych tabletek antykoncepcyjnych i tez zaplanowalam ciaze dokladnie:)chcialam wycelowac na znak zodiaku rak ale pierwszy strzal byl celny:)i bedzie blizniak:)-znak zodiaku blizniak ale dzidzius jeden:) hehe. Palic palilam i nie myslalam ze tak latwo przyjdzie mi rzucic-ale w chwili testu pozytywnego odrzucilam papierochy-wcale nie bylo ciezko:) Ciekawa ma racje-nie ma co popadac w obsesje bo moja kolezanka od 2 lta planuje dzidzi i nic bo co chwile doszukuje sie w badaniach czegos nie tak-owszem to co moze zaszkodzic dziecku trzeba zminimalizowac ale nie wolno popadac w obsesje:) zycze samych celnych strzalow!!!!:)
katarzyna_j
2007-03-12
22:50:35
Email
Moja ginekolog, do której zaczęłam chodzić jeszcze przed ciążą, zrobiła mi badania na poziom hormonów. Wyszedł mi słaby progesteron (do teraz jest słaby, a to już 18 tc) i przepisała duphaston w konkretnych dniach cyklu przez dwa cykle. Jak zaszłam, każe mi brać 3 tabletki dziennie. Kwasu foliowego o dziwo nie kazała brać. Powiedziała, żeby jeść dużo warzyw i owoców, bo w nich jest naturalny kwas foliowy. Jednak teraz od początku miesiąca, jak spadło mi żelazo, przepisała mi branie kwasu foliowego.
pinkie
2007-03-13
08:29:33
Email
Przewaznie to tak jest ,ze najpierw się dziewczyna stara o dziecko, a jak się coś nie udaje, to zaczyna się zastanawiać nad badaniami... I wtedy się okazuje, ze faktycznie cos tam przeszkadza w zajściu w ciążę...
Goga66
2007-03-13
09:08:54
Email
Niektóre badania warto zrobić. Ja nic nie robiłam, ot tak ciąża nam wyszła, prędzej niż się spodziewałam. A tu okazało się, że różyczki nie przeszłam, pommimo tego, że święcie wierzyłam , że ją miałam w dzieciństwie i potem starałam się nie przebywać zbyt często obok dzieci w wieku przedszkolnym i z niższych klas podstawówki. W końcu różyczka w ciąży to kanał. Poziomu hormonów nie robiłam, to ważne chyba tylko, kiedy ktoś nie może zajść w ciążę lub gdy jest zagrożona lub wcześniej już poronił.
katarzyna_j
2007-03-13
12:52:25
Email
aaa, i podobno na zapalenie wątroby typu B można szczepić się także w czasie ciąży, tylko nie wiem, czy w pierwszym trymestrze czy w drugim. Podobno lepiej tak niż wcale, bo wiadomo jak jets w polskich szpitalach, strach iść na jakikolwiek zabieg chirurgiczny bez takiego szczepienia. :)
Basia.26
2007-03-14
07:57:54
Email
tabletki antykoncepcyjne odstawiłam 6 m-cy przed planowaną ciążą. a ponieważ planowalam ciążę, to wybrałam się do lekarza i mu mówię, że podjeliśmy decyzję o dziecku i jak sie przygotować, co zaleca itd... a on mi na to "HEHE, JAK ZAJDZIESZ TO WTEDY PRZYJDZ..." - to zabrzmiało, jakbym go prosiła o pokazanie statku kosmicznego, a on mnie wyśmiał. wiecie, tak się wkurzylam, wstałam i trzasnąłam drzwiami. jak to jest, że nie otacza się opieką kobiety, która świadomie planuje rodzinę?? poszłam do innego lekarza. ta pani nic wielkiego nie robiła, po prostu zaleciła mi i męzowi brać kwas foliowy, zbadała grupę krwii, morfologia, mocz, toxo i cyto... no i ilość przeciwciał na różyczkę, bo nie chorowałam... to mi dało komfort psychiczny, że jestem zbadana, ze wszystko ok. co prawda okazało się, ze jestem w ciąży zanim dostalam te wyniki;) no ale czulam, ze jestem pod dobrą opieka, a nie: najpierw zrób, a potem bedziemy się martwic...
katarzyna_j
2007-03-14
13:50:22
Email
Wiesz, może to dlatego, że tyle osób stara się o dziecko rok, dwa, że lekarze myślą, że się będą zajmować dopiero, jak będzie ciąża potwierdzona testem. Ja odstawiłam pigułki na jakieś 2-3 miesiące przed zajściem w ciążę. Podobno bezpiecznie jest odstawić na 2 miesiące przed, niektórzy mówią nawet, że na 1 miesiąc przed planowanym zajściem. Ale co z tymi, które zaszły, nadal nieświadome biorąc pigułki. Podobno to nie ma wpływu na zdrowie dziecka. Niektórzy straszą tylko ciążą mnogą, ale pytałam kilku ginekologów i powiedzieli, że ciąża mnoga nie ma nic wspólnego z pigułkami.
parura
2012-04-24
14:37:43
Email
Ja z kolei dziewczyny zostałam zaskoczona ciążą, dlatego nie zdążyłam się wcześniej przygotować odpowiednio na przyjście maluszka, powiedzcie na co powinnam zwrócić uwagę, aby jeszcze nadrobić to co nie zostało dopilnowane przed zajściem w ciążę?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum