szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Niskie cisnienie, a ciąża


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Monika75
2007-03-12
Email
Witajcie dziewczyny. Mam taki problem, który mnie nurtuje od dłuższego czasu. Planuję powiększyć rodzinę, ale martwi mnie moje niskie ciśnienie (przeważnie mam 88/60). Ostatnio wyczytałam, że takie niskie ciśnienie może mieć wpływ na słabszy rozwój dziecka. Byłam u lekarza, ale on stwierdził że nie ma się czym martwić.Jednak to nie daje i tak mi spokoju.Czy moze któraś z was jest niedociśnieniowcem i spotkała się z podobnym problemem i jak w rzeczywistości niskie ciśnienie wpływa na ciąże, na rozwój dziecka? Czy ma wpływ na poród i czy wskazana jest cesarka? Proszę wypowiedzcie się na ten temat.
Goga66
2007-03-12
09:23:47
Email
Mam ciśnienie na codzień 90/60 i Zuza rozwijała się jak najbardziej prawidłowo :) Pierwszy raz słyszę o takiej zależności. Moja mama z takim ciśnieniem urodziłą bliźnięta
ciekawa
2007-03-12
09:34:00
Email
Lekarz ma racje ja też nigdy z cisnieniem nie miałam zbyt wysoko a w ciąży to nawet 90/50 mi sie tarfiło. Nie słuchaj złotych myśli i nie sugeruj sie opiniami życzliwych pań-lekarz ma racje. A w ciaży to już moze sie zdazyc wszytko albo bedziesz spała na stojąco jak większosć z nas:) lub cisnienie Ci podskoczy. Trudno przewidzieć w każdym razie słuchaj sie lekarza:)
noemi
2007-03-12
09:42:39
Email
Monika, ja tez zawsze miałam niskie ciśnienie. a ze kawy w ciązy za dużó nie można, spałam często na stojąco:))) u mnie w ciąży się podwyższyło, podobno to normalne. poza tym zawsze lepiej niskie niż za wysokie. pozdrawiam:)
pinkie
2007-03-12
09:44:11
Email
Jejku, a gdzie to wyczytałaś??? Pewnie w jakiejś gazetce, tam można znaleźć różne 'sensacje naukowe'. Ja tez miałam 90/60 i teraz chyba mam nie wiecej...
karolina
2007-03-12
10:22:28
Email
Ja tez mam niskie a w ciazy mialam wysokie i to prowadzi do duzo wiecej powiklan niz niskie.
Malwina
2007-03-12
10:34:38
Email
Ja mam cisnienie przewaznie 90/50 i jestem w 7 m-cu. Dziecko rozwila sie prawidlowo a ja czuje sie dobrze. Moje cisnienie nie jest spowodowane choroba tylko tym, ze poprostu takie juz mam - moja mama tez ma niskie i moja siostra tez. Wiec to chyba taka nasza rodzinna uroda.
Monik
2007-03-12
10:38:35
Email
Chyba nie masz się o co martwić. Jestem w 31 tc i już od 20 tc mam ciśnienie 90/50. Lekarz powiedział, że nie ma się czym martwić. W okresie ciąży o wiele bardziej niebezpieczne jest zbyt wysokie ciśnienie.
marta0309
2007-03-17
06:55:42
Email
Ja tez mialam zawsze bardzo niskie cisnienie a moja coreczka ma 4mce i wszystko jest ok.w ciazy duzo spalam, i pilam jedna kawke dziennie( lekarz pozwoil).Zreszta cisnienie w ciazy mialam 120/80-ksiazkowo:) nie masz sie co martwic wszystko bedzie w porzadku:)
Kamila
2007-03-17
10:57:12
Email
W drugiej ciąży gdy leżałam w szpitalu, pielęgniarka przyszła mierzyć ciśnienie. Zmierzyła... patrzy na mnie... i mówi: chwileczkę.. zawołała drugą i mówi: zmierz, bo chyba coś nie tak z aparatem... druga zmierzyła i mówi 80/40. Wystraszona mnie pyta: czy dobrze się Pani czuje, ja, że OK, czy piła pani kawę, ja: że tak, z mlekiem, one hmmmm że bardzo niskie ciśnienie mam. Poleciały po lekarza. No i lekarz mnie zbadał... ja doskonale się czułam, więc nie było powodów do obaw :) myslę, że tak jak dziewczyny piszą, lepsze niższe niż wyższe :)
melisa
2007-03-19
14:42:50
Email
ja mam bardzo niskie cisnienie..zwykle 60/50, 70/55...grozi mi zapasc..ciaże pzrechodzilam bez zarzotów...wrecz nawet cisnienie mi sie podnioslo..jak u "normalnego" czlowieka..^^zatykalao mi uszy^^wiec nie ma czego sie martwic^^

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum