szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Wada wzroku a poród


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Eryka
2005-03-30
Email
Witajcie drogie Brzuszki, Mamuśki i Maluszki:) Ostatnio dowiedziałam się, że przy dużej wadzie wzroku nie jest możliwy poród siłami natury, gdyż wysiłek mogłby znacznie wpłynąć pogorszenie wzroku. Bardzo chciałabym urodzić naturalnie mojego bobaska. Jestem krótkowidzem i mam wadę -3,5 i -2,5 dioptrii. A gdzieś wyczytalam, że przy wadzie -4,0 lekarz zalecił cesarskie cięcie. Czy mnie to może też dotyczyć? Czy coś wiecie na ten temat? Pozdrawiam i dzieuję:)
Jagoda
2005-03-30
19:42:19
Email
W trakcie parcia w II okresie porodu u osób z krótkowzrocznością jest ryzyko odklejenia siatkówki. Powinnaś pójść do okulisty, który po badaniu dna oka da Ci odpowiednie zaświadczenie, tzn. że możesz/nie możesz rodzić siłami natury albo, że są wskazania do skrócenia II okresu porodu lub wyłączenia parcia.
Mała
2005-03-31
09:08:15
Email
Hej.Ja miałam cesarkę właśnei przez wysoką krótkowzrocznośc.mam -8,5 i -8.W 36 tygodniu byłam u 3 okulistów.Jedna powiedziała że nie podejmie odpowiedzialności bo mogę ją oskarżyć o coś(dziwne co?).Druga powiedziała że tylko cesarka a trzecia ze jej bez różnicy I zapytała co ja bym chciała żeby mi napisała.Fajnie co?jedynie druga okulistka dała mi jakąkolwiek odpowiedź więc jej posłuchałam.Też bardzo chciałam rodzic naturalnie.Bardzo chciałam poród rodzinny.Ale trudno.Natalka jest zdrowa i to się liczy:)
anaisia
2005-03-31
13:51:40
Email
Cześć Eryko, mam IDENTYCZNą wadę jak Ty, rodziłam naturalnie w soczewkach, nic złego się nie wydarzyło. Ostatnio po dwóch latach bylam u okulisty i wiesz co, moja wada stanęla w miejscu, nie pogłębiła się! Hurrra! Więc jest szansa że nie oślepnę zupełnie:):)
Mała
2005-04-01
11:27:04
Email
ja też myśle ze przy twojej wadzie nie byłoby problemu z porodem rodzinnym.tylko wiesz, zawsze trzeba powiedzieć lekarzowi.ja mamz decydpowanie wyższą wadę niż wy:)
Eryka
2005-04-02
10:05:20
Email
Dziekuję Wam za cenne rady. Na pewno z nich skorzystam. Mam nadzieję, że będę mogła rodzić siłami natury. Pozdrawiam Was gorąco:))
amicitia23
2005-04-04
16:43:36
Email
Wysoka krótkowzroczność nie jest wskazaniem do cc, a słaba siatkówka(która przeważnie występuje przy wyskokiej krótkowzroczności), lekarz przy badaniu dna oka ją stwierdza, ale pomimo słabej siatkówki nie każdy lekarz okulista wydaje zaświadczenia o przeciwwskazaniu do porodu naturalnego, trzeba trafić na takiego, który da i ja jestem właśnie na szukaniu takiego lekarza :)
Kornela
2005-04-18
12:12:18
Email
Ja rozmawiałam z położną ze szkoły rodzenia, powiedziała mi że obojętnie jaką dużą ma się wadę wzroku trzeba pójść do okulisty żeby zbadał ciśnienie w oku. Podobno może być mała wada ale nieprawidłowe ciśnienie i wtedy też jest ryzyko odklejenia siatkówki. Szczególnie przy noszeniu okularów minusów.
dagmara
2005-05-20
11:50:23
Email
hej.ja jestem w piatym miesiacu i jestem krotkowidzem-mam minus 5,5.jestem dopiero przed wizyta u okulisty ale troche sie obawiam bo wiem ze czesto lekarze wydaja te zalecenia o cesarskim cieciu wedlug swojego widzimisie i jeden mowi tak drugi odwrotnie. boje sie o swoje oczy ale obawiam tez sie troche cesarki i chcialabym rodzic naturalnie.
Eryka
2005-05-20
12:18:07
Email
Doskonale Cię rozumiem Dagmaro. Też chciałabym rodzić naturalnie i mam nadzieję, że tak będzie. Za miesiąc ię do okulisty. Pozdrawiam Cię gorąco:)
aqurqa
2005-11-24
19:06:30
Email
Tak dla podsumowania Kobietki, ja już mam odklejoną siatkówkę (nie z powodu porodu). Jestem po 2 operacjach mających na celu przyklejenie jej-jakoś się trzyma, ale tym okiem nie widzę prawie nic. W maju będę miała cesarkę:) i nie cieszy mnie to, ale zapewniam Was, że odmówienie sobie radości z porodu siłami natury to ŻADNA STRATA w porównaniu z tym co może Was po nim spotkać i co możecie stracić...aha dobra rada chodźcie tylko do mądrych okulistów i dużo czytajcie dopóki macie czym. Pazdrawiam przyszłe Mamy i Maluszki w brzuszkach:)
Goga66
2005-11-24
23:55:07
Email
Ja rodziłam z bardzo dużą wadą wzroku. Najpierw myślałam o cesarce. W końcu stwierdziłam, że chcę przynajmniej raz w życiu przeżyć normalny poród. Lekarze twierdzili, że nawet tak poważna wada jak moja nie jest wskazaniem do cc. U okulisty w końcu nie byłam, bo nie dotarłam. 3 lata wcześniej jednak lekarz powiedział mi, że mam dobre siatkówki jak na tak dużą krótkowzroczność.
Dagmara
2005-11-25
12:51:37
Email
ja mam -5,5 i we wrześniu urodziłam chłopca 3840 naturalnie. Ale wcześniej byłam badana przez dobrego okuliste-pania profesor która stwierdziła ze mogę urodzic naturalnie. Poprostu to nie zalezy tylko od tego jak duza jest wada ale takze od tego w jakim stanie jest siatkowka. trzeba zrobic badania.Dlatego proponuje isc do dobrego -naprawde dobrego okulisty.
Dagmara
2005-11-25
12:53:25
Email
własnie sie dopatrzylam zepisalam juz na ten temat 20 maja..bylam wtedy w piatym miesiacu...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum