szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - PAS PO CIĄŻY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Joanna26
2007-03-07
Email
Mam pytanie do doświadczonych mam.Czy któraś z Was stosowala pas pociążowy?Podobno pomaga on mięśniom brzucha wrócić do stanu sprzed ciąży. Od kiedy coś takiego powinno się nosić? Jeszcze w szpitalu?Później? Pozdrawiam!:)
Goga66
2007-03-07
09:51:58
Email
zajrzyj tu:
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=3&id_tem=2517&str_nr=1
ciekawa
2007-03-07
11:30:48
Email
Moja mam miała taki psa-robiony w domu z lnu i zawiazywany. Bardzo chwali-choc teraz sa chyba elastyczne. Wydaje mi sie ze to dobry pomysł bo taki lekki ucisk napewno pomoze obkurczajacej sie macicy i organom wracajacym na swoje miejsce. Ale napewno nie za długo i niezbyt ciasny aby mieście mogły same pracować. Sa gorsety obkurczajace na bóle krzyza ale z nimi np trzeba uwazac bo noszone zbyt czesto oslabiaja miesnie brzucha. Ale to ogólenie pomysł do sparwdzenia-zapytam swojego gina co on na to i np na pas podrzymujacy brzuch teraz-bo takie tez sa.
Joanna26
2007-03-07
11:46:19
Email
No wlasnie moja mama tez cos takiego stosowala,ja sie za jej rada zaopatrzylam w pas elastyczny w sklepie dla ciezarnych,nazywa sie smiesznie (ten pas),"pani teresa", w tym watku,ktory Goga podala,jedna z dziewczyn o nim pisala.Ale interesuje mnie od kiedy to nosic, bo chyba nie zaraz po porodzie.Mam zamiar zapytac jutro swojej lekarki,co ona na to,ale tez bylam ciekawa doswiadczen praktycznych.
Goga66
2007-03-07
11:49:05
Email
Joasiu - myślę, że nie bezpośrednio. Po porodzie - jak lekarz mi mówił - kobieta ma największą wewnętrzną ranę, z jaką człowiek jest w stanie przeżyć. I dociskanie i ogrzewanie jej pasem chyba nie jest wskazane. Myślę, że lekarz powinien zdecydować. Zdania dziewczyn, jak czytałaś, są różne. Jedna pisze chyba o 7 tygodniach, druga od razu założyła.
Joanna26
2007-03-07
11:59:41
Email
No wlasnie.Moja mama,kobieta nad wyraz rozsadna,twierdzi,ze im predzej tym lepiej,ale chyba nie ma na mysli dnia po porodzie;)Ale juz polozna ze szkoly nie byla taka pochopna,mowi,ze pas ok,ale najpierw macica powinna sie sama obkurczyc.Ale ile to ma trwac - nie precyzowala.No nic,zapytam lekarki,a potem zdam sie na intuicje.
Kamila
2007-03-07
12:24:59
Email
Hej, używam pasa do dziś :) co do decyzji kiedy go zakładać.. hmmmmm mi położna kazała od razu po porodzie.. ale nie miałam go w szpitalu (nie przyszło mi do głowy, żeby go brać) i zaczęłam nosić jak już tak w miarę czułam się na siłach.. jakiś tydzień PO... ja swój pas kupiłam w necie. Jestem zadowolona, tylko czasem mi przeeszkadza-za mocno grzeje... Decyzja należy do Ciebie od kiedy zaczniesz nosić. Warto.
Joanna26
2007-03-07
12:35:02
Email
Czyli pelna rozpietosc opinii.Przyznam,ze moj pas juz sie zadomowil w torbie przygotowanej do szpitala;),na wszelki wypadek.
Joanna26
2007-03-07
12:36:03
Email
Tylko jedno sie powtarza - ze warto taki pas uzywac i ze grzeje;)
bela
2007-03-07
15:47:38
Email
a mnie polozne w szpitalu mowily zeby taki pas zakladac dopiero po okresie pologu czyli po 6 tygodniach gdyz wczesniejsze zakladanie moze grozic krwotokiem wewnetrznym. I to jest prawda.Tylko tu z tym tak jak z ciaza: kazda reaguje inaczej.Mysle ze bezpieczniej jednak jest poczekac
mayasun
2007-03-07
15:50:30
Email
Mi położna zalecała dopiero po tych 6 tygodniach po porodzie. Mojej mamie z kolei mówili, żeby zaraz po porodzie założyła, ale to tak konspirracyjnie było po obchodzie, żeby lekarz nie widział, bo było raczej zabronione tak szybko go zakładać.
katarzyna_j
2007-03-07
17:57:28
Email
Chyba jest też różnica, czy po cesarce, czy po porodzie naturalnym. Ranę po cesarce od razu przykryć i odciąć jej dopływ powietrza chyba niewskazane?
ciekawa
2007-03-07
18:28:22
Email
Pytałam mamy ona zaraz po tygodniu załozyła-tak naprawde rana cieta zszywana po tygoniu i zdjeciu szwów-jest zagojona-oczywiscie zakładaja cze wszytsko dobrze idzie. Acha mama miała cesarke:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum