szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - KONFLIKT SEROLOGICZNY JESZCZE RAZ


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2007-02-13
Email
dziewczyny, wiem ze ten temat byl na forum poruszany juz kilka razy, ale pod katem pierwszej ciazy. my mamy konflikt a ja jestem w ciazy po raz drugi. podczas pierwszej dostalam 2 razy zastrzyk z immunoglobiny (23 tydzien i zaraz po porodzie). i teraz moje pytanie - czy ktos sie orientuje czy, biorac pod uwage otrzymanie przeze mnie zastrzykow, cokolwiek grozi mojemu nienarodzonemu dziecku? czy powinnam natychmist pojsc do lekarza, czy znow podadza mi cos, no i kiedy zwyczajowo sie to cos, jezeli wogole, podaje? niepokoje sie troche, a nie chcialbym bez potrzeby sie zamartwiac. bede wdzieczna za odpowiedz, magda
ciekawa
2007-02-13
08:57:08
Email
Mnie lekarz troche mówił ze konflikt grozi w dugiej ciazy bo w pierszej bardzo zadko sie zdaża. ale teraz podaje sie kobietom-to co ty dostałas i to zabezpiecza-mimo wszytko napewno ginekolog po porodzie bedzie to monitorował. Przy nastepnym badaniu powiedz lekarzowi o konflikcie.
amela
2007-02-14
08:53:37
Email
my z mezem mamy tez konflikt tyle ze to pierwsza ciaża moi rodzice mieli mama urodziła nas 2 zdrowych dzieci i obyło sie bez żadnych badań i zastrzyków to było 25 lat temu teraz medycyna poszła do przodu więc nie ma sie o co martwic.pozdrawiam
lidiamital
2007-02-14
10:57:05
Email
Mnie to również dotyczy ja A RH UJEMNY ,mąż 0 RH dodatni.Synek z pierwszej mojej ciązy odziedziczył grupę po tacie. Również tak jak i ty dostałam dwa zastrzyki z immunoglobuliny. Co do drugiej ciązy to koniecznie przy pierwszej wizycie musisz powiedzieć o konflikcie zapewne lekarz skieruje Cię na badanie przeciwciał z krwii czyli tzw. odczyn Coombsa. Jeśli było by coś nie tak czyli wytwarzała byś przeciwciała TFUUU TFUUU, to wówczas bada sie poziomu przeciwciał i robi badania genetyczne na grupę krwi Maluszka.Potem badanie przepływów w mózgu maluszka i sprawdzanie czy mózg i wątroba są nie powiększone. To nie zawsze musi być taka procedura. Bada sie co 3 tyg przeciwciała -jesli będą wzrastał -czeka maluszka kordocenteza - pobieranie i ewentualnie przetaczanie dziecku w brzuchu krwi. No i pozostaje problem z takimi dziećmi po porodzie - ciężkie żółtaczki - czasami transfuzje krwi, wysoka bilibirubina.Wierzę, że `ten proble Cię nie dotyczy ale napisałam to co wiem. Trzymama kciuki. U mnie w rodzinie tak było maluszek obecnie jest zdrowy i wszystko ok. Powodzenia.
Magdalenka
2007-02-14
16:11:20
Email
o kurcze! troche sie nastarszylam. jak to bylo kiedys, kiedy medycyna i badania tego typu nie byly praktykowane. moi rodzice tez maja konflikt (przeciez po kims mam ten minus), wszystki dzieci zyja, ja co prawda mialam ciezka zoltaczke, ale obylo sie bez transfuzjii itd... dziekuje za odpowiedzi, musze sie wybrac do lekarza jak najszybciej. pozdrawiam cieplo i walentynkowo, magda

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum