szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Co z tym maleństwem...?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Morgana69
2005-03-29
Email
Moje dzieciatko od początku mało się rusza, czy to normalne? Czyżbym miała małego leniuszka w brzuszku? A może coś nie jest tak, jak być powinno? Napiszcie proszę, jak to jest u Was, bo zaczynam się martwić... Podobno ma być 10 ruchów na godzinę, a maluch czasem się w ogóle nie rusza...
Isia
2005-03-29
09:28:44
Email
Morgana, a w którym jesteś tygodniu?
Asteria
2005-03-29
10:21:42
Email
Witam cie serdecznie. Moj maluszek nigdy nie wykonywal 10 ruchow na godzine, i przez 7 miesiecy ciazy nigdy o czyms takim jak 10 ruchow na godzine nie slyszalam... Nie wiem od kogo to uslyszalas ale nie wydaje mi sie zeby to bylo prawda. Ja np. slyszalam ze od picia coli w ciazy dziecko moze byc gluche ....i przez ponad miesiac ze strachu nie tknelam coli. Pewnosci co do niektorych rzeczy miec nie mozesz. Lepiej zawsze skonsultowac sie z lekarzem. W temacie "obawy przyszlej matki" sama pytalam o to co ty, bo tez miewalam podobne obawy. Czasam maluszki nie ruszaja sie za wiele, a czasem maja dzien ze kopniakow nie da sie zatrzymac. W kazdym razie im dzidzius wiekszy tym mniej sie bedzie ruszal bo ma mniej miejsca. Nie martw sie i trzymaj sie cieplo. Pozdrowki
sylwia
2005-03-29
11:15:47
Email
A ja w ciazy jedynie na Coca- cole mialam ochotę i niestety duzo jej piłam, a dziecko ani głuche a ni nic innego mu nie dolega. Pozdrawiam
Jagoda
2005-03-29
12:09:34
Email
Morgana, to zależy, w którym jesteś tygodniu. Warto, żebyś skontaktowała się ze swoim lekarzem - on Cię uspokoi najlepiej.
Aska
2005-03-30
09:15:16
Email
Jagoda ma rację o takie rzeczy najlepiej pytać lekarza. Ja liczyłam ruchy 3 razy dziennie po godzinie ale pod koniec ciąży. Gdy było więcej ruchów niż 10 nie musiałam liczyć dalej ale czesto bywało mniej a to nie oznaczało nic złego. to zalezy co dzidzia akurat "robi". Ale najlepiej wypytaj lekarki.
Morgana69
2005-03-30
10:43:27
Email
Teraz jestem w 28 tygodniu ciąży, a o tych 10 ruchach na godzinę czytałam w książce "W oczekiwaniu na dziecko". Po prostu boję się i tyle - ale to mogą być tylko urojenia, bo jak się siedzi w domu, to różne głupoty do głowy przychodzą. Jutro mam zajęcia w szkole rodzenia, to najlepiej będzie, jak to z połozną skonsultuję. Pozdrawiam i dziękuję!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum