szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - blizna po cc


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta7896
2006-12-17
Email
Witam, Tydzien temu (06.12) urodzilam coreczke :) Mialam wykonane cc. Wszystko ze szwem bylo ok. Ladnie sie goil, blizna byla cienka, szew zostal zdjety tydzien po operacji. Dzis mija 11 dzien i widze, ze blizna w jednym miejscu jest bardziej opuchnieta(ok 2cm dlugosci) i troszke sie rozeszla. Nie wiem czy to normalne, czy powinnam sie z tym zglosic do lekarza. Boje sie, ze cos sie dzieje, ze cos zaczyna sie paprac od srodka. Napiszcie co o tym myslicie. Zastanawiam sie tez czy moge juz stosowac masc na blizny i pas poporodowy. Pozdrawiam
ciekawa
2006-12-17
15:37:24
Email
wielokrotnie miałm rózne operacje ale zwykle goje sie bardzo ładnie. Po wyrostku blizna jakby lekko sie uwypukniła to efekt gojenia. A tak sie astanawiam nie dzwignełas czegoś, nie szarpnełas???? Jesli wokół blizny nie ma nowego zaczerwienienia i nie odczuwasz dodatkowego bólu to wszystko jest wpożadku. Jesli jednak sie martwisz pokaż ja nawet lekarzowi pierwszego kontaktu-dla pewnosci. Co do maści na blizny polecam cepan-można go stosować zaraz jak blizna sie zagoi czyli po zdjeciu szwów.
Kasia:)
2006-12-17
15:40:56
Email
Hejka,moja blizna tez nie jest rowna,tzn w jednym miejscu juz plaska i tak jakby zapadnieta a z drugiej strony ciagle czerwona kielbaska(jestem 6 mies po porodzie)smarowac zaczelam dopiero jak mi sie dobrze zagoila,podobno dobry jest contractubex....
kiwi
2006-12-17
22:15:53
Email
Marta - konieczie do lekarza !! natychmiast!! u mnie zaczeło się tak samo a skończyło tygodniowym pobytem w szpitalu i czyszczeniam rany ( bardzo bolesne!) zaczeło się od niewinnego zakażonka które miałam tylko suszyć a zkończyło na dodatkowych 4 szwach - rana goiła mi się 8 tygodni!!! Jeśli u Ciebie to zakażenie to napewno jeszcze tak małe że szybko się go pozbędziesz - ale z pomoca lekarza. Pozdrawiam i trzymam kciuki za mamusię, ranę i dzidziolka!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum