szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - mdłości


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
jaagan
2006-12-17
Email
Cześć dziewczyny. mam problem, przez który z pewnością przechodziła każda z was. A mianowicie MAM MDŁOŚCI. Są one bardzo męczące i w żaden sposób nie mogę sobie z nimi poradzić. Jetsem w dziesiątym tygodniu ciąży i moje maleństwo daje o sobie znać nieustannie. W ciągu dnia mam tylko ok. 3 godzin spokoju podczas których nudności mijają. A potem wszystko zaczyna się od początku.Od razu mówię, że suchy chleb na czczo niestety mi nie pomaga.Może znacie jeszcze jakieś inne metody pozbycia się tej dolegliwości? Błagam o pomoc. Pozdrawiam Was wszystkie!
Julia
2006-12-17
15:03:39
Email
Powiedz o tym swojemu lekarzowi. Ja brałam czopki Torecan i oprócz tego leki homeopatyczne. Mdłości minęły jak ręką odjął. Tylko nie kupuj żadnych leków bez konsultacji z lekarzem!
ciekawa
2006-12-17
15:33:10
Email
Ja też miałam mdłosci cały mi dniami tylko rano miałam chwile wytchnienia na duze sniadanie.Nie wymiotowała tylko te okropne mdłosci. Leki dostaniesz jeśli wymiotujesz bo mozesz sie odwodnic-spytaj lekarza. Ja jadłam małe porcje ale nie dopuszczałam do uczucia głodu bo sie nasilały. Ciągle hrupałam sucharki beskidzkie-sa lepsze od chleba bo nie zawieraja kwasu chlebowego-zupełnie inny efekt-spróbuj. Nie martw sie niedługo ci przejdzie:)
Julia
2006-12-17
18:57:50
Email
Ciekawa ja nie wymiotowałam wcale, a dostałam receptę na czopki. Brałam po jednym dziennie przez 3 dni. Nie słyszałam nic o ryzyku odwodnienia. A te czopki naprawdę przyniosły mi dużą ulgę.
ciekawa
2006-12-17
20:52:46
Email
Miałam na mysli ze jak sie wymiotuje-czy dorosły czy dziecko, to jest ryzyko odwodnienia. Ale jeśli dają leki bez wymiotów to dobrze nie trzeba sie tak meczyć.
pinkie
2006-12-18
09:23:52
Email
Ciekawa ma rację - sucharki miej przy łóżku i zanim wstaniesz możesz sobie pochrupac. Ja jeszcze miałam pieczywo chaber. Mnie najbardziej dokuczał pusty żołądek - rano wymiotowałam samą żółcią. Leków żadnych nie brałam, mdliło mnie cały dzień, jakby mi ktoś ściskał przełyk. I jak tylko poczułam jakąś silną woń (np wędliny w mięsnym, dymu papierosowego), od razu żygałam jak kot. Przeszło mi w 5-6 mies. Potem nagle poczułam się jak nowonarodzona. ALe słyszałam, ze sa kobiety, które tuż przed porodem jeszcze wymiotują. Życzę Wam, żeby tak nie było w Waszym przypadku.
jaagan
2006-12-26
17:29:23
Email
Dziękuję Wam dziewczyny a zwłaszcza tobie ciekawa. Zaczęłam jeść sucharki i mdłości minęły jak ręką odjął! Teraz mdli mnie w nocy ale nie jest to już tak bardzo odczuwalne. Bardzo Wam dziękuję! :-)
ciekawa
2006-12-26
18:15:51
Email
Fajnie ciesze sie:) W sumie to rady radami a i tak każda z nas ma inny organizm i inaczej moze reagowac , ale ciesze się ze Ci pomogło:)pozdrawiam
monix
2006-12-28
18:54:27
Email
sluchajcie a ja wlasnie nie mam zadnych mdlosci! jestem w 7 tygodniu ciazy i poza bolami krzyza i zmeczeniem nic mi nie dolega. czy to normalne? bo lekarz mi powiedzial ze jak kobieta "czuje sie za dobrze to nie dobrze" zaczelam sie niepokoic...
monix
2006-12-28
18:54:49
Email
sluchajcie a ja wlasnie nie mam zadnych mdlosci! jestem w 7 tygodniu ciazy i poza bolami krzyza i zmeczeniem nic mi nie dolega. czy to normalne? bo lekarz mi powiedzial ze jak kobieta "czuje sie za dobrze to nie dobrze" zaczelam sie niepokoic...
jaagan
2006-12-29
19:17:06
Email
Jeżeli Twój lekarz mówi ci takie rzeczy to ja na twoim miejscu poważnie zastanowiłabym się nad jego zmianą... Bóle pleców a przede wszystkim zmęczenie są właśnie jednym z objawów. A to, że nie masz innych dolegliwości to nic nie znaczy. Przeciez każda kobieta przechodzi ciążę inaczej. Pocieszę cię, moja najbliższa przyjaciółka też nie miała żadnych ale to dosłownie żadnych objawów. Terza jest mamą 5-cio miesięcznych bliźniaków. Więc nic się nie martw! Pozdrowienia
venuss
2007-01-06
10:17:28
Email
HERBATA IMBIROWA, POMAGA NA MDŁOSCI! polecam
kuleczka
2007-01-17
12:23:57
Email
Obawiam sie, ze musisz przetrzymac to po prostu. Ja I trymestr umieralam 24/h z powodu mdlosci i boli glowy, niewielka ugle mi przynosilo swierze powietrze i potrawy, na ktore akurat mialam ochote, ale nie bylo tego wiele. Spij, spaceruj i nie staraj sie duzo o tym rozmyslac, skonczy sie I trymestr a wszystko ustanie i bedziesz sie czuc niebiansko. Powodzenia!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum