szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Gestoza - prosze o rade w sprawie zatrucia!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
asiunia80
2006-12-10
Email
Prosze o rade, do 32 tyg ciaza przebiegala swietnie, w 32 wzroslo cisnienie do 140/90 i przytylam 2,5 kg w tydzien, pojawila sie tez wielka opuchlizna. Lekarka zalecila lezenie, nie mialam bialka w moczu, cisnienie spadlo. Po 2 tyg opuchlizna pogorszyla sie, cisnienie znow chwilowo wzroslo, w szpitalu mnie nie zatrzymano bo wyniki krwi dobre. Teraz jestem w 36 tyg, od kilku dni zauwazylam ze cisnienie wzroslo mi na stale, zawsze powyz
bela
2006-12-10
20:47:05
Email
ASIUNIA ja w przeciagu tygodnia przytylam 10 kg.Bylam potwornie opuchnieta.TRoche skakalo mi cisnienie ale.....DR bala sie czy to nie gestoza ale po badaniach zostalo to wykluczone.Calkiem mozliwe ze masz ta gestoze.Nie zawsze musza byc wszystkie objawy ( mam na mysli bialko w moczu).Nie martw sie twoj Dr bedzie wiedzial co robic by wam nie zaszkodzic .Pozdrawiam
asiunia80
2006-12-10
23:55:48
Email
Dzieki, jutro napisze co i jak stwierdzila lekarka, ale nie chcialabym isc do szpitala!! Cisnienie mam ciagle powyzej 140 dzis :(
asiunia80
2006-12-12
00:52:11
Email
Niestety, jestem przestraszona - usg wykazalo ze maluszka przestala rosnac, w ciagu miesiaca urosla tylko 350 gram, wazy 2,5 kilo i konieczna bedzie cesarka w przeciagu tygodnia (termin mialam na 10 stycznia...) Martwie sie, iz nie tylko maluszek ucierpial na wadze, ale na przyklad moze tez byc niedotleniona...Jutro ide na badania i ustala mi termin. :(
ciekawa
2006-12-12
08:25:29
Email
Hej spokojnie napewno wszytsko bedzie dobrze-trzymam kciuki.
bela
2006-12-12
13:18:17
Email
Asiulek nie martw sie tak sie czasem zdarza.DZiecko malo wtedy przybiera na wadze a o niedotlenienie sie nie martw.nie slyszalam nic o tymBedziesz grudniowa mamusia.Dzidzius malutki ale moja kolezanka urodzila w 37 tygodniu i malenstwo wazylo 2300.Tzrymam kciuki .daj znac kiedy ta cesarka.
asiunia80
2006-12-12
18:49:38
Email
ide dzis wieczorem na badania do szpitala i lekarka ustali mi termin, dziekuje za slowa wsparcia, i dobrze wiedziec ze nawet z 2300 gr wszystko bylo ok! Pozdrawiam i odezwe sie po szpitalu.
bela
2006-12-14
07:11:04
Email
ASIUNIA co z toba????Juz wiesz kiedy termin??Pewnie lezysz w szpistalu i czekasz na cc.....
MoNiSiA
2006-12-14
10:52:38
Email
Gestoza podobno jest bardzo niebezpieczna i dla dziecka i dla matki. Ja również miałam podejrzenie, ale badania tą przypadłość szybko wykluczyły. Tyłam z tyg. na tydzień naprawdę dużo kilogramów. Musiałam ograniczyć nawet picie wody. Byłam cała napuchnięta. Na szczęście po porodzie szybko ze mnie ta cała woda i opuchlizna zeszła. Trzymam kciuki Asiunia za Ciebie i dzidziusia. Pozdrawiam.
asiunia80
2006-12-14
18:57:23
Email
Lekarka chciala zatrzymac mnie w szpitalu, ale wyniki mialam w normie, tylko zestresowana bylam. Jednak przyznala ze nie moga mnie leczyc na nic bo leki na obnizenie cisnienia jeszcze bardziej hamuja wzrost dziecka. W zwiazku z tym leze w domu, tu jestem spokojniejsza. Czekamy na 37 tydzien, dzis bylam znow na badaniach - KTG w normie, cisnienie troche spadlo, wiec decyzja podjeta: we wtorek wieczorem znow badania i w zaleznosci od wyniku cesarka w przyszly czwartek albo 26... Uspokoilam sie troche ze KTG w normie, rozmawialam juz z pediatra i wydaje sie ze raczej o zdrowie malej mamy byc spokojni. Jesli mi cisnienie skoczy to wszystko sie moze zmienic. Licze w sumie ze wszystko rozwiaze sie w czawrtek bo chcialabym juz miec na rekach coreczke i wiedziec ze z nia wszystko dobrze... Pozdrawiam serdecznie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum