szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - czy to skurcz?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2006-12-01
Email
Czesc dziewczyny jestem w 38 tyg. termin mam na 19 grudnia i czekam na ten piękny moment. Ale nie wiem czy odpowiednio rozrózniam skurcze ponieważ odczuwam często ból brzucha w górnej czesci jest to porównywalne jakby bolał mnie zoładek czy to skurcz? Dodam iz mam rowniez bóle na dole brzucha takie jak na miesiaczke. Lekarz stwierdził ostatnio na wizycie ze mam rozwarcie 1cm czy rozwarcie szybko sie powieksza? Długo jeszcze bede mosiała czekac? Jak myslicie? pozdrawiam goraco
Atka
2006-12-01
11:55:13
Email
Ja poltorej miesiaca przed terminem mialam rozwarcie na 1,5cm i tez czulam bol w dole brzucha porownywalny z bolem podczas okresu (podobno ten bol towarzyszy rozwarciu i to normalne - tak mnie poinformowal gin.). Rozwarcie bedzie ci powiekszac jak bedziesz sie za bardzo forsowac wiec osrozniej obchodz sie teraz ze soba. Ja przechodzilam do konca juz z takim rozwarciem, ale nic sie nie dzialo - urodzilam nawet tydz. po terminie :)
Atka
2006-12-01
11:59:25
Email
Naprawde uwazaj teraz na siebie bo masz juz rozwarcie, a troche czasu jeszcze ci zostalo do terminu. Zwroc uwage na te skurcze. Prawdopodobnie sa to "skurcze przepowiadajace" (na tych skurczach nie urodzisz jeszcze, ale jak bedziesz sie przemeczac to rozwarcie sie powiekszy i mozesz dostac prawdziwych skurczow porodowych).
anna27
2006-12-01
14:10:09
Email
Dzięki Atka za odpowiedz.Moze i masz racje powinnam sie bardziej oszczedzac, ale pewnie sama wiesz jak trudno siedzieć w domu i kompletnie nic nie robic ;) POZDRAWIAM
BALBIA
2006-12-01
14:18:11
Email
Anna27 moja odp. jest w dziale karmienia piersią -pozdrawiam
Atka
2006-12-01
14:54:09
Email
;) wiem, wiem jak ciezko siedzi sie w domu, bo pierwszy trymestr przelezalam :( ale nakup sobie fajnych gazet, podlacz sie do internetu albo idz do tesciowej na ciasteczko i wyciagnij sobie nozki na tapczanie ;)))) ja jezdzilam z rozwarciem na sklepy ale teraz z perspektywy czasu widze ze niezbyt mądrze to wymyslilam wtedy ;) mysle ze powolne spacerki za prezentami swiatecznymi nie zaszkodza. Tylko powoli ;)
ania23
2007-01-05
11:34:31
Email
anna27 mam pytanie czy te bóle które odczuwałaś były połączone z napięciem i twardnieniem brzucha?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum