szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wysypka na brzuchu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
behatka
2006-11-25
Email
Hej dziewczyny, pomożcie ! Moze którejś sie to prztrafiłao :) Jetsem w 39 tygodniu ciązy i od dwóch dni mam na brzuchu swędząca wysypkę ;((( (takie małe krostki przypominajace kaszkę manną) Czy to może miec jakis związek z ciążą? Może spotkałyscie sie z czyms takim? Nie moge sie dodzwonic do dwojego lekarza :((( BUUU
Basia.26
2006-11-25
11:57:37
Email
uważaj, może to byc półpasiec, ale to już tak hipotetycznie sugeruję. wiem, ze w ciązy normalnie można to leczyc. jest także rzecza naturalną, że brzuch w czasie ciązy swędzi i mogą pojawic sie przeróżne wysypki. z uwagi jednak na ten połpasiec, jak najprędzej skontaktowalabym się z lekarzem:)
bela
2006-11-25
12:47:37
Email
taka mala czerwona kaszka to potówka.Polpasiec ma wieksze plamki i sa wypelnione woda.W cizay na brzuchy czesto pojawia sie taka potowka i na dodatek swedzaca.Ja tez ja mialam .myslalam ze to uczulenie na cos i nawet wypralam ciuchy w proszku dla dzieci ale to i tak nie zniknelo, no tylko po kapieli.teraz moja szwagierka ma to samo...
ciekawa
2006-11-25
14:53:54
Email
na wszelkie takie wysypki oprucz leku jeśli lekarz zaleci polecam sudokrem(apteka). Nawilża, jest specjalnie na takie choroby skóry, odparzenia i świetny dla niemowlat. Zebyś nie drazniła tego jakimis kosmetykami. Ja sie posmarowałam oliwką i zaognił mi sie tradzik na ramionach i karku-fee jak jakieś zapalenie. ale ponoć to normalne w ciazy-choć jak swędzi to raczej pokaż to lekarzowi-zeby się nie rozniosłao.
kitek
2006-11-25
16:26:03
Email
Taka wysypka może swiadczyć o kłopotach z wątrobą.
marta0309
2006-11-25
20:53:24
Email
ja mialam cos takiego jak sie po myciu posmarowalam oliwka z Avonu ktora miala w sobie troche alkoholu.Swedzialo jak cholera ale po 2-3 dniach przeszlo.
Goga66
2006-11-25
21:13:45
Email
może to być uczulenie na jakiś kosmetyk jeżeli smarujesz czymś brzuch w ciąży lub np. preparat weitaminowy. Może też być podrażnienie skóry przez to, że ta skóra się rozciąga. Co do sudokremu. Z dziećmi bym uważała. Część dzieci, w tym moja Zuzia, bardzo źle na niego reagowała - Zuza miała jeszcze czerwieńszą pupę niż wczesniej po użyciu sudokremu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum