szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ciąża mniejsza niż wskazuje wiek? są szanse? POMOC


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
channach
2006-11-03
Email
Witajcie. Jestemw ciąży. Ostatni okres 19 .09. 28.10 byam u gina.usłysząłam. : za mała ciąża na 6 tydzień, puste jajo. łzy płacz nic więcej mi nie powieział. w poniedziałek plamienie bez objawów bólowych od poleciało.we wtorek kolejne usg. diagnoza: jajo płodowe 13 mm widoczne ciałko zółtkowe (mała kropeczka tak ze 2 mm miałą), ciąża za mała nie widac zarodka. mięśniak 2,3 cm. szczelina, najprawdopodobniej po krwiaku.... i lekko zdeformowany zarodek. ja juz od początku wymiotuje i bolą mnie piersi. na moje pytanie, czy mam szanse to dziecko donosić, lekarz mi powiedział. nie wiem, ale watpie by Pani ją utrzymała do kolejnej wizyty. został mi tydzień. czy któraś z Was miała "za małą ciaże? czy w 7 tyg. moze być widać jajo z ciałkiem żółtkwym? ja typuje ze owulacje miałam koło 7.10, usg po wielkosci ajja płodowego pokazało 5t.c i 3 d.z. nie wiem co myśleć. nie umiem uwierzyć , ze będzie OK
Basia.26
2006-11-03
14:46:26
Email
nie chcę tu wyrokować, bo sama na tym sie nie znam. opiszętylko jak mój przypadek wyglądał. poszłam do lekarza w 6tc. lekarka stwierdzila ciaże, idac było na moitorze USG po prostu czarną kropkę, przy badaniu stwierdzila, że pochwa rozpulchniona i.... tyle.... nikt mi nie wyrokował od razu czy ciąża pusta czy nie, jakie to jajo, czy za małe, czy za duże. nic, ja wyszlam od gin spokojna. ale kartę ciąży zalozyla mi dopiero na następnej wizycie, w 9tc. sama jednak nie wiem jak ma wygladac puste jajo płodowe. mam nadzieję, że się mocno trzymasz, musisz być dzielna. swoja droge jestem ciekawa jak to jest, że jeden lekarz całkowicie na luzie podchodzi do ciąży i dopiero na pewnym etapie jej dojrzałości ocenia co tam "jest grane", a inny lekarz już od samego poczatku wyrokuje. i nie wiem co może byc gorsze, bo gdyby w moim przypadku coś bylo nie tak, to jak bym skończyla??
channach
2006-11-03
15:51:42
Email
chyba bym tak wolała uwierz mi. ja raz sie trzymam dobrze, a raz.... szkoda gadac;(
agad
2006-11-03
17:03:16
Email
myślę że nie masz się tym co martwić, ponieważ jak ja zaszłam w ciążę i lekarz zrbił mi usg to okazało się że zamiast byś w 8 tygodniu jestem w 6t i 2d a mój lekarz nawet mnie tym nie zaniepokoił. Teraz jest już 29 tydzień, dzidziuś rośnie i myślę że wszystko jest ok. Nie martw się do przodu.
ciekawa
2006-11-03
18:36:46
Email
Wiecie to może byc tez zależne od rodzaju usg. ja miałam w 4 tygoniu usg-ponoć świetne a ciazy nie znaleźli za tydzien mój lekarz juz widział pęchezyk:) Są bardziej i mniej czule aparaty to powiedział mi ginekolog. A poza tym i takie stare popsute i te nowe swietnie działajace-kurcze no trzeba poczekac bo chyba nic innego nie da rady teraz zrobic. Trzymaj sie-my trzymamy kciuki za Ciebie:) buźka
channach
2006-11-03
19:39:38
Email
bardzo Wam dziękuję za słowa otuchy. Kochane jesteście. czekam tydzień i wierze,z ę zobacze bijące serducho

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum