szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Zwolnienie z pracy z powodu ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ADAMVARIAnT
2006-11-02
Email
witam ja znow w imieniu żony pisze!a mianowicie mam pytanie czy jezeli zona zostala zatrudniona na okres probny 3 miesiace byla juz w ciazy podczas zatrudnienia w 1 miesiacu teraz okres probny jej sie konczy (21 listopada)i mamy zaswiadczenie od lekarza ze jest w ciazy teraz juz w 21 tygodniu ciazy(ktorys tam miesiac;)) moga ja zwolnic jesli pokaze zaswiadczenie prze uplywem terminu umowy albo nie?nalezy jej sie zasilek (maciezynski wychowawczy?)jak to jest prosze o doedukowanie mnie w tych sprawach:)ja nie pracuje jestem zatrudniony jako bez robotny pobieram po wojsku zasilek dla bezrobotnych jakie nam przysluguja pieniazki i za co mozemy sie ubiegac?pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz:)
Julia
2006-11-02
16:35:02
Email
Hej, z tego co wiem, jesli w momencie wygaśnięcia umowy ciąża liczy więcej niż 3 miesiące, wtedy pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu.
ciekawa
2006-11-02
17:23:14
Email
Jeśli Twoja zona została zatrudniona na trzymiesieczy okres próbny a w momęcie wygaśnięcia umowy ciaża będzie trzymiesięczna to umowa zostaje przedłuzona do dnia porodu. W Twoim przypadku ciaża jest nawet większa. Ale warunkiem jest to aby zaniosła zaświadczenie pracodawcy!!! Umowa o pracę rozwiaże sie z dniem porodu. Nie nalezy sie jej urlop macieżyński ale zasiłek macieżyński. Dowiedz sie w zus jakie dokumenty nalezy do tego złożyć abyście byli przygotowani wcześniej. Pracodwaca nie moze zwolnic Towjej zony chyba ze dyscyplinarnie lub jeśli ogłosi upadłość. Spokojnie nie bedą ryzykowali:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum