szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ....Opozniony porod....


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
justka271
2006-10-23
Email
Witam;-) Mam pytanko a mianowicie mialam wyznaczony porod na 20.10 hmm i cisza mala siedzi sobie,bylam na KTG i jest wporzadku jesli do piatku nie urodze to dostane skoerowanie do szpitala... i teraz- czy oni od razu wywoluja porod?jak to jest?czy to jest gorzej niz sie zaczyna samemu rodzic czy nie?Prosze was o opinie na ten temat, moze ktoras z was miala cos podobnego;). GORACO POZDRAWIAM;-))
Eryka
2006-10-23
20:20:12
Email
Witaj! Ja miałam wywoływany poród. Termin miałam na 29. 09. 2005, ale Kacperek się nie spieszył:) 3 października gina zadecydowała, że wywołamy poród. Ja nie leżałam w szpitalu, przychodziłam co pare dni na KTG. Miałam 4 cm rozwarcie, ale nic sie nie działo (tylko skurcze przepowiadajace, które towarzyszyły mi już od paru miesięcy). W końcu 3 X po KTG gina zatrzymała mnie już w szpitalu. Jednak nie leżałam tam, tylko od razu kazała mnie przyjąć na porodówkę. Podano mi dożylnie oxytocynę, żeby spowodować skurcze. Akcja porodowa przebiegała błyskawicznie, bo już po godzinie miałam pełne rozwarcie. Jednak mimo rozwarcia wcale nie miałam skurczy partych i dzidzia nie obniżała się do kanalu rodnego. Skakałam jeszcze troche na piłce, ale to nic nie dało i w koncu gina zadecydowała o cesarskim cięciu. Tak więc w niespełna 2,5 h maleństwo było ze mną. Tak to było u mnie. Nie myśl jednak, że poród wywoływany zawsze kończy się cesarką, bo tak nie jest. Widzisz mi trudno powiedzieć jak to wygląda z tym oczekiwaniem na poród w szpitalu. Moja koleżanka po upłynięciu terminu zgłosiła sie do szpitala i tam chyba oczekiwała ok. tygodnia, tak więc nie wzięto ją od razu na porodówke. U niej jakos chyba po szesciu dniach w sypitalu akcja porodowa sama ruszyla i urodzila bez problemow. Pozdrawiam Cie serdecznie. Wszystko bedzie dobrze. Juz niedlugo przytulisz swoja dzidzie. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum