szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - bóle brzuszka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2006-10-08
Email
Cześć dziewczyny Ja jestem w 31 tyg do końca zostało juz niedługo i coraz bardziej boje sie jak to bedzie.Co do mojego samopoczucia to całą ciąze znosiłam bez problemu nie miałam żadnych dolegliwości,a teraz mam jakieś dziwne bóle brzusza mozna to porównać do bóli miesiaczkowych wystespują praktycznie codziennie. Na wizycie mowiłam o tym swojemu lekarzowi ale jakos nic sie nie wzruszył.Jak macie też cos takiego albo wiecie dlaczego tak sie dzieje napiszcie będe wdzieczna i może spokojniejsza:) Pozdrawiam przyszłe mamusie.
Agness
2006-10-08
10:50:57
Email
Hmm, na moje laickie oko, to jeśli towarzyszy tym bólom twardnienie brzuszka to są to skurcze macicy. Ja mam takowe bardzo często - wczoraj cały wieczór był jednym wielkim skurczem :) Pozdrawiam.
BALBIA
2006-10-09
17:03:28
Email
hej jestem w 31 tc i mam to samo Bóle brzucha , czasami kłujące i najczęściej nisko oraz twardnienie brzucha najbardziej w górnych partiach tak ,że nie umię sie nachylić nad stołem czy to normalne? czy to są własnie te skurcze? ja mam je bardzo często
bela
2006-10-09
17:15:53
Email
Balbia jak dla mnie to nie jest normalne anie te bole, skorcze anie te plamienia o ktorych piszesz.Ja przez takie dolegliwosci non stop lezalam w szpitalu
anna27
2006-10-09
18:21:11
Email
sama juz nie wiem czy to normalne ale skoro lekarz nic mi nie zalecił to chyba tak ma byc.W odróznieniu od was nie twardnieje mi brzuch tylko te bóle. Nie martwmy sie juz niedługo nam zostało bedzie oki:)
BALBIA
2006-10-09
23:02:26
Email
Sięgnęłam do poradnika "Będziemy rodzicami"(gorąco polecam) i uspokoiłam się trochę- te skurcze to właśnie skurcze braxtona ,a mam je wysoko bo moja macica kończy się prawie pod samym mostkiem i kiedy robi się twarda jak kamień to własnie jest w fazie skurczu . Musze tylko zacząć uważniej badać częstotliwość żeby nieprzekraczały bodajże 10 skurczów na godzinę. a te plamienia wywołuje przekrwiona szyjka macicy , jak nie trwają długo to jest wszystko w porządku -ja już ich nie mam i strasznie się cieszę;);) dziękuję za wszystkie wpisy i pozdrawiam
agula
2006-10-11
12:13:30
Email
Cześć dziewczyny:) Ja mam bardzo podobnie jak Ty Aniu, jestem w zbliżonym tygodniu do Ciebie (32) i też przez całą ciążę nie miałam praktycznie z niczym problemu a tak mniej więcej od 2 tygodni mam identyczne bóle jak Ty (choć nie wiem czy to można nazwać bólami ale na pewno jest to nieprzyjemne)i twardnieje mi brzuch. Też mówiłam o tym lekarce a ona tak jak Twój lekarz również się tym nie przejęła więc może to naprawde nie jest nic groźnego? Tzn. na pewno tak jak dziewczyny tu piszą, to macica ćwiczy skórcze przed porodem i najważniejsze żeby nie były za często. A moja lekarka mi powiedziała, że to twardnienie brzucha może być spowodowane również zaparciami, stosunkami płciowymi i czasami też częstym głaskaniem sie po brzuszku, pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum