szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Czy należy mi się MACIERZYNSKIE na stażu z Urzedu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Monik
2006-09-30
Email
Witam Kochane mamusie!!! Właśnie skończyłam studia, jestem już mężatką. Chciałam znależć pracę, a póżniej zajść w ciąże. Wyszło trochę inaczej:jestem juz w ciąży w 7 tygodniu. Bardzo się cieszę, bo wiem jakie problemy mają inne kobiety z zajsciem w ciąże. ---Tylko chciałabym skorzystać z macieżyńskiego, a póżniej zależy mi by staż pracy leciał na wychowawczym. Czy jeśli pójde teraz na staż z urzędu pracy( będę już w 3 miesiącu) to będzie należało mi się macieżyńskie i urlop wychowawczy czy nie? Jak to wygląda? Bardzo proszę o odpowiedż, jeśli wiecie coś na ten temat. Pozdrawiam serdecznie:)))
ciekawa
2006-09-30
19:59:13
Email
Nie znalazłam w KP nic co stażu. Jedno jest pewne kobieta która pacuje-niezależnie od tego na jaką czesc etatu czy cały nalezy jej sie macieżyński. Bądź urlop jeśli ma nadal umowe o prace lub zasiłek maciezyński jesli termin zawartej umowy o prace upłynoł. Jeśli chodzi o staż to zapewne regulują to inne przepisy(dot. staży studencki). To jest troche inaczej bo nie bedziesz zatrudniona w firmie gdzie odbywasz staż. Nie wydaje mi sie też abyś mogła iść na wychowawczy ze stażu bo nawet jeśli staż zostanie Ci przedłuzony do dnia porodu to po nim urlop wychowawczy nie przsługuje. Ale tak jest w przypadku umów o pracę-a nie wiem czy umowa o staż jest taką umową. Musisz koniecznie spytać w Urzędzie Pracy. Ale radziła bym sprobowac zatrudnic sie gdzies na normalną umowe o pracę-moze jakich znajomy by Cie zatrudnił. Ciężarnej cieżko bedzie znaleźć prace. Sama jestem ciekawa co powiedza urzędzie-jak czegoś sie dowiesz daj znac proszę. Pozdrawam i powodzenia:)
agusiaaa
2006-10-01
12:56:21
Email
Niestety będąc na stażu nie ma się prawa do macierzyńskiego, a tym bardziej do urlopu wychowawczego. Można jedynie być na zwolnieniu lekarskim do dnia w którym się kończy umowa stażowa. Tak było jeszcze niedawno, ale musisz sie jeszcze dokładnie dopytac w urzedzie pracy, skoro staze są teraz 8 miesieczne to może zmienili coś w przepisach.
ciekawa
2006-10-01
13:28:25
Email
A no własnie:( szkoda. Teżmi sie tak zdawało. Dlatego moze lepeij spróbowwac tak jak pisałam zatrudnić się u kogos do dnia porodu-to choć macieżyński dostaniesz. mysle ze najlepsza i najbardziej pewną odpowiedź na temat stażu studenckiego dostaniesz w Inspekcji Pracy w swoim miescie.
Monik
2006-10-01
16:34:55
Email
chyba macie rację:( Moja mama prowadzi działalność i chyba zatrudnię się u niej, no ale musi płacic za mnie ZUS, a na macierzyńskim zdrowotne. Musimy to przekalkulować, czy się opłaci. Zusu jest ok 400zł, a zdrowotne to ok 150zł. A nawet jeśli pójdę na L4 to przez 30 dni płaci za mnie pracodawca, a musiałoby byc ze mna naprawdę żle, aby lekarz dał mi więcej.Nie mam pojęcia co robić... No a szkoda... Dziękuje Agusiii i Ciekawej za zainteresowanie. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum