szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ZESPół CIEśNI KANAłU NADGARSTKA....brr koszmar


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
BALBIA
2006-09-30
Email
Kochane moje brzuchatki czy któraś z was przechodziła może baz przechodzi tę okropnie bolącą przypadłośc jak z.k.c.n.??????(zespół kanału cieśni nadgarstka) jest to przypadłość również kobiet w ciąży i niestety ja ją mam;(;(;( Objawy to silne zwłaszcza w nocy i nad ranem bóle ręki od łokcia po same palce wraz z odrętwieniem i mrowieniem .Nie idzie wyprostować palców a czasem nawet otworzyć dłoni. Jężeli któraś z was wie o czym mówie i moze mi jakoś pomóc to będę wdzięczna! Na internecie są tylko zalecenia jak trzymać ręke lub żeby jeśc wit. b6 . Ja już próbowałam , a nawet noszę opaske uciskową i nic. Smaruję reke mascią bursztynową bo nie wiem czy mogę zastosować jakąś p/zapalną.Ostatecznym zlikwidowaniem tego stanu jest operacja usunięcia jakiegoś tam nerwu albo poprostu przeczekać do końca ciąży......HELP!!!
hallo
2006-09-30
13:04:42
Email
hej :) ja miałam - ale lekką wersję chyba - przez cały ostatni miesiąc ciąży miałam zdrętwiała dwa palce prawej ręki... najpierw się przestraszyłam, ale kiedy okazało się że to "ciążowa sprawa" - postanowiłam przeczekać. po porodzie nie przeszło od razu - nie myśl sobie ;) - miesiąc po jakoś dopiero... życzę ustąpienia dolegliwości wszelkich - pa!!
basienka25
2006-09-30
13:09:15
Email
Ja tez to mialam, w lekkiej formie.Ael u mnie ustapilo odrazu po porodzie.
Magdalenka
2006-09-30
14:13:55
Email
ja to mialam chyba ze 2-3 miesiace przed porodem. trzymalo mnie chyba miesiac po porodzie, ale ustapilo w koncu.
Magdalenka
2006-09-30
14:15:45
Email
acha, mialam zdretwiala cala lewa reke. czasem dretwiala mi tez troche prawa.
BALBIA
2006-09-30
14:26:26
Email
Wlaśnie drętwieje mi gł. prawa ,a lewa czasem lekko puchnie -niestety Dzięki dziewczyny za wpisy, może któras podpowie co stosowała -pozdrawiam
MAGDA77
2006-10-01
10:37:25
Email
OJJJ...MIALAM:-( PRZEZ OSTATNI MIESIAC CIAZY .... nawet poltora - to byl koszmar...nic nie moglam zrobic,palce nie tylko mi dretwialy ale bolaa cala dlon - w nocy budzilam sie z bolu i szlam dac reke pod goraca wode, na chwile pomagaloale godzine po porodzie przeszlo w mig:-)!!! to byla radocha, pozdrawiam glowa do gory szybko o tym zapomnisz!!
BALBIA
2006-10-01
14:17:33
Email
Dzieki Madzia-buziaki dla dzidziaka!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum