szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wielkość brzucha


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta7896
2006-09-27
Email
Czesc, Jestem w 31 tyg. i moj brzuszek nie jest duzy, na pewno nie wyglada na 7 miesiac. Co prawda przytylam 10 kg :) Wczoraj bylam u lekarza, ktory stwierdzil, ze bede miala male dziecko, ze wzgledu na wielkosc brzucha. Za 2 tyg. ide na USG, na ktorym mam wypytac lekarza czy dziecko nie jest za male. Troche mnie to zdziwilo, bo troche czytalam i wiem, ze wielkosc dziecka nie zalezy od wielkosci brzucha - ale nie ja jestem lekarzem :)A jak bylam w poniedziałek na wizycie u innego lekarza, to mierzyl obwod glowki i okreslil na 30 tydz. a dlugosc nozki na 29 tydz. takze wydaje mi sie , ze nie musze sie martwic :) Powiedzcie co o tym myslicie. Pozdrawiam, Marta
BALBIA
2006-09-27
16:53:05
Email
Marta myśle,że nie powinnaś sie matwić bo najważniejsze są wymiary rzeczywiste i jeśli obwód główki i kości udowej pasuje ,a pasuje;) wiec nie przejmuj się. Lekarze są dziwni .Mi dzis np lekarz powiedział ,że dużo przytyłam a jestem w 30 tc i przytyło mi sie od poczatku 7,5 kg wiec to chyba nie są straszne kilogramy? Po za tym ja też nie mam duzego brzucha taki średni można powiedzieć a jednak dzidzi waży 1,5 kg wiec myśle ,że jego obwód o niczym nie świadczy-podrawiam pa

Goga66
2006-09-27
21:27:46
Email
Do końca miałam mały brzuch a w 8 miesiącu myślano, że jestem w jakimś 4. W siódmym niewiele osób dostrzegało ciążę. Dopiero w dziewiątym brzuch mi się sporo powiększył ale też nie był duży. A dziecko urodziło się 54 cm długie i ważyło też normalnie. Więc raczej nie od wielkości brzucha wielkość dzieciaczka zależy. Zwłaszcza, że na USG straszyli mnie, że mam spore dziecko. Zuzia urodziła się 3 tyg. przed terminem więc w terminie byłaby jeszcze większa.
anika1
2006-09-28
08:36:46
Email
Nie masz się co przejmować. Napewno wielkośc dziecka nie zależy od wielkości brzucha. Teraz jestem w 29tc i USG bede miała dopiero 10.10. Ale na wcześniejszym usg w 23tc brzuszek był jeszcze malusieńki a dzidziuś jak na ten etap ciąży był dość duży. Pozdrowionka
justka271
2006-09-28
11:22:23
Email
Hej;-) wiesz co moge cie uspokoic bo wcale wielkosc brzucha nie zalezy od tego jhakie bedziesz miala dziecko.Moja kolezanka miala maly brzuszek a urodzila dziecko normalnej wagi.Ja jestem w 9 miesiacu i tez wcale niemam ogromnego brzucha taki normalny ale nie jest duzy. Pozdrawiam
malutka
2006-09-29
16:30:58
Email
no ja ze względu na niepokojące skurcze i wielkosc brzucha trafilam do szpitala.tylko ze moja pani g sie pomylila,mam bardzo malutki brzuszek na 34 a wygląda na malutką kuleczke.jakbym byla w 4 albo 5m.c. przebadali mnie bardzo dokladnie i wszystko sie zgadza! wiec nie ma co sie przejmowac wielkoscia brzuszka...niby taki malutki a moja dzidzi juz wazy ponad 2 kg!i jest wszystko dobrze. podejrzewali IUGR ( czyli ze dziecko powoli sie rozwija) a jest wszystko w porzadku...pozdrawiam aha i przybralam narazie 7 kg:)
Monik
2006-09-30
17:51:52
Email
Ojej ja jestem dopiero w 7/8 tygodniu i mam już trochę widoczny brzuszek... Nawet mój mąż to zauważył. Nie opycham się, jem mało, bo mam mdłości. W ubraniach nie rzuca się w oczy ale w lusterku już widać(mam taki jak zwykle przed okresem,może troche większy) Jestem troche zaskoczona...
niki811
2006-10-03
12:56:46
Email
Monik, ja mam ten sam problem... Od 6 tygodnia nie chodzę w swoich spodniach. Teraz jestem w 9 tygodniu ciąży i mieszczę się w tylko jedne swoje spodnie:-) No i dobrze! Ważne, żeby maleństwu bylo wygodnie:-) Pozdrawiam!
marta7896
2006-10-03
15:58:44
Email
Dzieki za odpowiedzi. W przyszly czwartek pojde na USG i mam nadzieje, ze uslysze dobre informacje :) Ale Malutka mnie przestraszylas z tym IUGR. Nic to postaram sie nie przejmowac i bede dobrej mysli :) Pozdrawiam
Magiee
2006-10-08
17:25:15
Email
Ja jestem w 13.tyg. i nic jescze nie widac :( Przy wzroście 160 ważę 42 kg i nic a nic nie przytyłam.. Ponoć jeszcze poczekam na brzuszek :( ehh

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum