szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - konflikt seroloiczny


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
margarita238
2006-09-19
Email
Hejka... mam problem jestem obecnie w 15 tyg ciazy, czy ktos moze orientuje sie kiedy podaje sie zastrzyk z immonoglobuliny kiedy istnieje podejrzenie konfliktu serologicznego, ja mam grupe krwi rh- a mąż rh+.....proszę o jakies info bo boje sie zeby nie było za późno
jula2
2006-09-19
17:16:43
Email
Cześć.Mam taką samą sytuację jak ty(ja gr.Rh-,mąż Rh+).Mamy już 3-letniego synka.Z tego co wiem w pierwszej ciąży nie ma ryzyka wystąpienia konfliktu,ale kontroluje się poziom przeciwciał anty D.Immunoglobulinę podaje się po każdym porodzie lub poronieniu(tylko kobietą z gr.Rh-)gdyż wtedy istnieje możliwość przedostania się krwi płodu do twojego krążenia i wytworzenia przeciwciał.Ja obecnie jestem w ciąży z drugim dzieckiem i nie mam powikłań związanych z niezgodnością Rh.Nie masz więc powodów do zmartwień,zwłaszcza jeżeli jest to twoja pierwsza ciąża.Zadbaj o to,aby po porodzie podano Ci immunoglobulinę,aby nie było powikłań w kolejnej ciąży.Pozdrawiam Cię i trzymam kciuki.Na kiedy masz termin?
Magdalenka
2006-09-19
22:00:02
Email
czesc, mysmy tez mieli konflikt serologiczny. dostalam zastrzyk z immunoglobiny 2 razy - raz w zdaje sie ok. 23 tygodnia (mysialabym sprawdzic) i potem zaraz po porodzie.
margarita238
2006-09-20
09:55:48
Email
Wielkie dzięki. Wasze odpowiedzi mnie trochę uspokoiły. Słyszałam, ze podczas pierwszej ciąży nie ma raczej czego sie obawiać ale wolałam dmuchać na zimne. Termin mam na 18 marca. Pozdrowionka :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum