szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Ferrum żelazo


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
zuzacek
2006-08-04
Email
hej! jestem wlasnie w 6 m-cu pierwszej ciazy. Mam powazne problemy z zelazem, ale nie moge brac zastrzykow, ktore mi przepisal lekarz - bardzo zle znosze i raz zemdlalam nawet... :( jesli ktoras z was chcialaby odkupic 8 ampulek, tych ktorych nie wzielam, to poprosze o kontakt. mieszkam w radomiu. e mail: zuzacek@op.pl
Basia.26
2006-08-05
08:45:29
Email
Zuzacek ja równiez miałam problemy z hemoglobiną w czasie ciązy. musiałam brać zastrzyki z Ferrum w 8 miesiącu. ostatni wziełam 4 grudnia, a siniaki mam do dziś. ale do czego zmierzam. otórz przyjmowane tabletki nic u mnie nie wskurały, a to dlatego, ze za późno się dowiedziałam, jak je brac. oczywiście bierze sie je naczczo. wchłanianie zelaza potęguje wit c, wiec najlepiej popić sokiem pomarańczowym lub zjeść do tej tabletki pomarańcza, kiwi, mandarynkę, grapefriuta. i przez kolejną godzinę nic nie jeść. nie wolno popijać mlekiem ani spożywać po zazyciu białka, bo ono powoduje, ze żelazo nie wchłonie sie i całe zostanie wydalone z organizmu. ponadto piłam codziennie pół litra świerzo wyciśniętego soku z buraków... fuuu... ale dodałam jabłka i marchewki i lepiej smakowało:) możesz tez zakisić barszczyku i codziennie wypić pół lub cała szklankę:) dużo żelaza ma fasola, wątróbka, ziemniaki, szpinak. także do dzieła, wszystko będzie dobrze:)
Basia.26
2006-08-05
08:47:15
Email
kurcze, ale byki strzeliłam. oczywiście otóŻ oraz świeŻe...
moniczka
2006-08-11
18:52:51
Email
Hej Zuzacek!Sorry,ale ja z innej beczki.Nie biore zelaza i na razie nie potrzebuje,ale popytam ciezarnych kolezanek.Tez jestem z Radomia i w 6-tym m-cu!Jak czegos sie dowiem,dam znac.
moniczka
2006-08-11
18:53:39
Email
Hej Zuzacek!Sorry,ale ja z innej beczki.Nie biore zelaza i na razie nie potrzebuje,ale popytam ciezarnych kolezanek.Tez jestem z Radomia i w 6-tym m-cu!Jak czegos sie dowiem,dam znac.
zuzacek
2006-08-12
13:32:20
Email
o dziekuje Ci moniczko! swietnie byloby, gdyby jakis kupiec sie znalazl na to zelazo, bo wkoncu przepadnie te 8 ampulek. a takto ktos, komu byloby to potrzebne - moglby sobie odkupic je za mniejsza kwote niz by zaplacil w aptece. takze: dzieki bardzo :))
anna27
2006-08-12
19:01:52
Email
:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum