szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - behatka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
behatka
2006-08-01
Email
Cześć! Moze któraś z Was dziewczyny miała podobny dylemat. jestem w 21 tygodniu ciązy - 19 sierpnia jader na wesele do Ustronia i przy okazji chciałabym troche pochodzic po Beskidach. Nie sa to wysokie góry, ale zastanawiam sie do jakiedo stopnia i w jakim zakresie jest to bezpieczne. Macie jakies doświadczenia? Podzielcie się, prosze )))) Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne Mamusie
hallo
2006-08-01
22:44:04
Email
ja w 6 tc byłam na nartach, na pewno to mniej wycieńczające niż chodzenie po górach, ale jednak... jeździłam max bezpiecznie, na początku w lekkim stresie, potem był luz... czasem miałam "zmęczony brzuszek" ale wtedy robiłam przerwę. ale jak jeden rozpędzony debil we mnie prawie wjechał to się z nerwów rozpłakałam... na szczęście za moment wpadł w zaspę bu-ha-ha !! ja bym na twoim miejscu pochodziła po górach, ale malutko jakoś :-) bo to milutkie... a wiadomo - jak mama lubi to DZIDZIOLEK też :-) pa !!
Basia.26
2006-08-02
06:17:51
Email
ja w ciąży robiłem tyle, na ile sama wiedziałam, że mogę sobie pozwolić. jak czułam, że dam radę umyć okna, to myłam, przynosiłam na 4 piętro tony zakupów, byłam na 4 weselach po rząd (tydzień za tygodniem), wytańczyłam się za wszystkie czasy:) byłam na czantorii i wspinałam sie na samą górę do punktu widokowego. ja po prostu czułam się świetnie w ciązy i te wszystkie rzeczy przychodziły mi bardzo łatwo:) jeśli coś nie sprawia trudności, bólu itd, to myślę, że nie powinno być kłopotu z, np wypadem na spacer w góry:)
Kaga
2006-08-02
09:00:10
Email
Cześć! Ja jechałam w góry w 7 tygodniu. Dzień przed wyjazdem byłam na pierwszej wizycie i moja ginekolog powiedziała, żebym nie jechała, bo to jest niebezpieczne dla dziecka, szczególnie w I trymestrze. Niebezpieczna jest zmiana ciśnienia atmosferycznego w górach. Więc wyobraź sobie jaki miałam urlop. Pani doktor powiedziała, żebym nawet nie wchodziła na Gubałówkę. Nie wiem jak to jest w II trymestrze, ale pewnie do końca to nie jest bezpieczne, chyba że nie będziesz wysoko wchodzić. Ja chodziłam tylko po dolinkach. Poozdrowienia!!
bela
2006-08-02
09:11:34
Email
kazda inaczej reaguje.Moja ciotka dobrze sie czula wiec wszystko w domu robila.Zabrala sie za wieszanie zaslon i niestety poronila.Ja np dobrze sie czulam ale jak cos ciezszego zrobilam zaraz czulam bole.Mysle ze chodzenie po gorach jest zbyt ciezkie....
sylwia
2006-08-02
09:40:56
Email
To wszystko zalezy od tego jak ty się czujesz, tak jak piszą dziewczyny wczedśniej. Ja w czwartym miesiącu byłam na wycieczce we włoszech i Hiszpanii, a w piatym z młodzieżą pojechałam do Rosji na wymianę. Oczywiście było to wszystko po konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie
emcia
2006-08-04
12:12:31
Email
Wg mnie można "spacerować" po górach, wszystko w granicach zdrowego rozsadku, bo przez głupotę można stracić upragnionego i długo oczekiwanego dzidziusia. Ale niestety "hallo" jazdę na nartach we wczesnej ciąży oceniam za głupotę, bo przecież nikt nie wie że własnie na stoku jest kobieta w ciąży i trzeba obchodzić się z nią jak z jajkiem. O nieszczęście nie trudno... bez urazy...pozdrawiam
emcia
2006-08-04
12:13:00
Email
Wg mnie można "spacerować" po górach, wszystko w granicach zdrowego rozsadku, bo przez głupotę można stracić upragnionego i długo oczekiwanego dzidziusia. Ale niestety "hallo" jazdę na nartach we wczesnej ciąży oceniam za głupotę, bo przecież nikt nie wie że własnie na stoku jest kobieta w ciąży i trzeba obchodzić się z nią jak z jajkiem. O nieszczęście nie trudno... bez urazy...pozdrawiam
behatka
2006-08-25
15:10:57
Email
Hej, wczoraj wróciłam z Beskidów. Czułam sie świetnie choć robilismy całkiem spore trasy. Ale wsłuchiwałam sie w swój organizm i starałam sie odpoczywać wtedy, kiedy potrzebowałam. A synkowi chyba było dobrze w trasie bo zaczynał sie wiercic dopiero wieczorem w pensjonacie :))) POzdrawiam. Dziekuje Wam za wypowiedzi

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum