szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - leżenie na plecach


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
natalka86
2006-07-24
Email
czy to prawda ze nie mozna lezec na plecach podczas ciazy? bo bardzo lubie patrzec jak leze na plecach jak brzusio sie rusza :)
kiwi
2006-07-24
11:36:54
Email
nigdy o tym nie słyszałam, sama leże na plecach ale mam wrażenie że dzidzia tego nie lubi bo wścieka się strasznie. Ciekawa jestem czy inne dzidziolki tez tak robią.
marta7896
2006-07-24
12:14:10
Email
hej, To nie jest tniebezpieczne, ale moze byc dla Ciebie niewygodne. Ja tez lubie lezeb na plecach i patrzec jak dzidzius sie porusza :)
ewelinek
2006-07-24
15:00:51
Email
To jest najfajniejsza pozycja ;) a jak się podłoży poduszki pod łydki to wogle jest extra ;) Mój Antoś też strasznie zaczyna się wiercić jak sie tak położę. To jest suuuper.... hihi
hallo
2006-07-24
15:21:07
Email
ja nie lubię bo zaraz mnie max nawalają plecy ;-) i dlatego nie leżę
marta0309
2006-07-24
16:23:15
Email
moj lekarz wyjaśnił mi, że lezenie na pleach nie jest najzdrowsze dla dziecka bo spada tetno płodu ale nie ma co przesadzac i jak sie ma ochote mozna polezec. najkorzystniejsze jest lezenie na lewym boku bo wtedy lepiej dożywione jest łozysko i dzieci dostaja wiecej wartości odzywczych.
Julia
2006-07-24
17:13:55
Email
Na plecach nie powinno się za długo leżeć, a na peno spać, bo brzuch i dziecko uciskają na jakąś tam główną żyłę i po prostu jest gorsze dotlenienie organizmu i dziecka. Ale też bez przesady, trochę można sobie poleżeć. Pamiętam, że jak za długo leżałam na plecach, odczuwałam nieprzyjemną duszność. Organizm sam daje znać, jak coś jest nie tak.
21Aneta
2006-07-24
20:11:35
Email
Julia ma rację. Ja nie lubiłam leżeć na plecach, też źle sie czułam w tej pozycji... A jak leżałam trzy dni w szpitalu na miesiąc przed porodem to położne mi zabroniły tak leżeć i kazały na lewym boku - bo inaczej dziecko otrzymuje zbyt małą ilość tlenu.

21Aneta
2006-07-24
20:13:36
Email
Faktycznie, fajnie było popatrzeć jak brzuch cały lata ale... kiedy dziecko jest zbytnio ruchliwe to wcale nie znaczy, że mu dobrze tylko wręcz przeciwnie - że coś mu przeszkadza.
natalka86
2006-07-25
08:09:12
Email
dzięki bardzo dziewuszki za podpowiedzi.mi właśnie wygodnie na plecach i młody się tak fajnie i mocno rusza ale teraz to już wiem,że dlatego że raczej protestuje w tej pozie :)w innych zresztą też ;) może jak mama śpi i zasypia to też mu najwidoczniej przeszkadza albo jest łobuz :P :D pozdroo

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum