szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Do Jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Małgorzata
2005-03-11
Email
Jagoda jestem zarażona toksoplazmozą (kiedyś o tym pisałam), przez całą ciążę brałam rovamecyne - rodzę za tydzień. Jeżeli możesz napisz mi jakie badania powinno mieć zrobione dziecko i w jakim czasie. Z góry dziękuje!
Jagoda
2005-03-11
18:23:23
Email
I Ty, i dziecko powinniście mieć pobrana krew po porodzie w celu oznaczenia poziomu przeciwciał. Zaklada sie tez hodowle pasozytow z krwi i z lozyska. Poza tym w czasie pobytu w szpitalu powinno byc wykonane usg przezciemiaczkowe, dziecko powinno być zbadane okulistycznie i neurologicznie. Czasem potrzebna jest tomografia głowy i naklucie ledzwiowe w celu pobrania plynu mozgowo-rdzeniowego. W okresie niemowlecym i dzieciecym trzeba w okreslonych przypadkach badania powtarzac, rowniez badanie sluchu. Czy tak bedzie - dowiesz sie w szpitalu, po wynikach. Najlepiej byloby, gdybys rodzila w dobrym szpitalu z solidnym "zapleczem noworodkowym", wtedy masz pewnosc, ze dziecko bedzie dobrze zdiagnozowane.
Małgorzata
2005-03-11
20:42:24
Email
Dziękuje Jagoda! Teraz wiem o co pytać. Co do "zaplecza" muszę porozmawiać ze swoim ginekologiem zobaczę co mi doradzi. Ogólnie oddział położniczy i noworodkowy ma dobrą opinię,ale..... lepiej dmuchać.....Najbliższy oddział patologii noworodka mam w Olsztynie 50km od swojej miejscowości. Jeszcze raz dzięki!
sylwia
2005-03-11
20:47:59
Email
Małgosiu, skąd dokładnie jesteś?
Małgorzata
2005-03-11
23:09:10
Email
Jestem ze Szczytna.
sylwia
2005-03-12
00:47:06
Email
hurrra, a ja z Olsztyna, ale mam przyjaciółkę w Szczytnie i często tam bywam. Urocze miasto!!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum