szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - jak podawać kropelki i co z czkawką


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
weridiana
2006-06-22
Email
Mam pytanko jak podawać niemowlaczkowi kropelki? dostaliśmy witaminke E 3 kropelki dziennie, tylko jak je podawać? I jeszcze jedno pytanko mój maluszek ma bardzo często czkawkę, co może być przyczyną i jak sobie z nią radzić?
Michalina
2006-06-22
15:31:29
Email
Najlepiej na łyżeczce, ewentualnie dodac do tego pare kropli mleka. Jezeli krople ropuscisz w butelce z mlekiem czy herbatką to nie bedziesz miała pewnosci ile dziecko ich dostało jezeli nie wypije caej butelki.
Michalina
2006-06-22
15:33:33
Email
Co do czkawki. Podaj cos do picia (herbatke, piers). Generalnie na czkawke nie ma lekarstwa i sama przejdzie.
Basia.26
2006-06-22
22:31:51
Email
dokładnie tak jak pisze Michalina:) na czkawkę cycuś lub herbatka, a witaminki zawsze podawałam na łyzeczce:)
allutka
2006-06-24
09:14:43
Email
Hej czkawka pojawia się u maluszka gdy jest mu zimno, ale to łatwo sprawdzić,dotykając rączek bądz stópek. Znacznie częściej u maluszków czkawka pojawia się w wyniku cofania treści pokarmowej do przełyku,dochodzi wówczas do podrażnienia nerwów przepony,co powoduje czkawke.Najlepszym wyjsciem jest jak piszą dziewczyny podanie czegoś do picia,a po karmieniu unieść dziecko,by mu się odbiło i położyć dziecko nie na płasko ale tak, by głowka była wyżej niż żołądek.Pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum