szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - powiększenie węzłów


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
weridiana
2006-06-21
Email
Dziewczyny co to może być, jestem 5 dni po porodzie ( cesarka) i dzisiaj zauważyłam pod prawą pachą "gulę " tak jakby powiększone węzły dodam że to boli co z tym robić? bo zastanawiam się nad wizytą u lekarza, czy któraś z was miała coś podobnego? może to jakieś następstwa porodu, zmiany hormonalne?
Goga66
2006-06-21
19:38:50
Email
Nie miałaś zastoju w piersiach? Czasem wystarczy lekki zastój i wezeł się powiększa - właśnie ten pod pachą. Ja niby zastojów nie miałam a jak poszłam na uczelnię i nie ściągnęłam mleka na czas to węzeł się powiększył.
Goga66
2006-06-21
19:40:48
Email
Także nadszarpnięcie ręki przy podnoszeniu dziecka przy wrażliwszym układzie limfatycznym może spowodować powiększenie węzła. Jeżeli Cię nie przestanie boleć w ciągu tygodnia, to lepiej pokaż to lekarzowi ale nie powinno to być nic wielkiego
ciekawa
2006-06-21
19:41:13
Email
co do zman chormonalnych to nie wiem ale ja tak kiedys miałam i bardzo(ogromnie) bolało-to było zapalenie węzłów chłonnych. kiedys po jednej operacji dostałam zapalenia zyły-pooperacyjnego i też wyszły mi wezły. Koniecznie pokaż to lekarzowi i to szybko bo jak to stan zapalny to bedzie bolało jak diabli. Samo powiekszenie to moga byc chormony ale jak boli to już lepiej dmuchac na zimno.
Goga66
2006-06-21
20:44:19
Email
węzły wychodzą zazwyczaj przy zmianach zapalnych. Jedni mają je powiększone już przy drobnych, inni przy poważnych. Jeżeli bardzo Cię boli to faktycznie pokaz od razu lekarzowi. Jak pobolewa lekko, to już sama musisz zdecydować. Ja mam często powiększone pojedyncze przez jakieś dwa-trzy dni - właśnie coś nadszarpnę, dźwignę itp. I tylko raz byłam z tym u lekarza, kiedy powiększyły mi się wszystkie zewnętrzne węzły - od stóp do głów. Przez rok byłam badana nawet onkologicznie. Od tego czasu już żyję 14 latek i do dziś nie wiadomo, co to było. Zostało mi po tym kilka trwale powiększonych, bo się zwłókniły. Jak się bardzo denerwujesz, to dla spokoju odwiedź lekarza, jak nie i nic się nie będzie pogarszać, nic Cię poza tym nie boli - mozesz kilka dni poczekać.
weridiana
2006-06-22
12:26:05
Email
Dzięki dziewczyny trochę mnie pocieszyłyście, co do zastoju w piersiach to mój malutki Filipek upatrzył sobie lewą pierś a prawą ssie niechętnie a węzły powiększone mam pod prawą pachą, może to przez to ale dzisiaj zaczełam ściągać pokarm z prawej piersi zobaczymy reakcje. Buziaczki
Adka1
2006-06-23
21:46:19
Email
Witaj.Ja miałam taki problem 3 lata temu. Poszłam do lekarze i dostałam skierowanie na usg. ale poniewaz sie czeka miesiac to poszłam w tym samym dniu prywatnie. Węzeł chłonny był w normie, za to znaleźli mi małą torbiel w piersi. Od 3 lat jestem pod kontrolą Poradni chorób sutka.Okazuje się że związku to mogło nie mieć z tą torbielą ale lekarka mi wytłumaczyła, że czasem od antyperspirantów tak się gruczoły zapychają. Czasem jest i tak że kanały mleczne, którymi pokarm ma się wydostawać są przerośniętę i są tez pod pachą i dlatego bolą. mnie tak bolą w okresie miesiączki. pozdrawiam
weridiana
2006-06-23
21:53:34
Email
Dzięki za porady ale wystarczyło ściągnąć pokarm i Filipek załapał i już teraz ciągnie na przemian mój malutki "ssaczek" , a węzły się uspokoiły
weridiana
2006-06-23
21:57:47
Email
Za to dzisiaj miałam bardzo dziwne wydarzenie, na dworze gorąco, jest koło 19 a ja mam dreszcze, gęsią skórkę aż ubierałam bluzę najgrubszą jaką znalazłam, skarpetki a do tego straszne kłucie w piersiach (obydwu). Nie wiem co to może być, potem nawet prasując stałam w bluzie, a jak po dwóch godzinkach się uspokoiło i się rozebrałam to było ok dopóki nie stanęłam bosą nogą na panele, i znowu mnie bolało, ubierałam się szybciutko

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum