szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Posiew moczu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta7896
2006-06-20
Email
Witam, Dzis bylam na wizycie u lekarza i okazalo sie, ze w moczu mam krwinki biale (0-2 upw.-nie wiem co to oznacza).Poza tym w "skladniki mineralne"mam zapisane -mierna flora bakteryjna. Lekarz skierowal mnie na posiew moczu. Prosze, napiszcie jakie moga byc konsekwencje pojawienia sie bialka w moczu i czy jest to grozne zarowno dla mojego Malenstwa jak i dla mnie. Pozdrawiam, Marta
Ulka
2006-06-20
15:17:44
Email
Marta nie martw się prawdopodobnie możesz mieć jakieś bakterie w moczu dlatego robią posiew,żeby sprawdzić jaki to rodzaj bakteri, to moze spowodowac swędzenie pieczenie podczas siusiania, takie bakterie w nadmiarze moga byc grożnie dla dzidziusia, dlatego lepiej zrobic posiew. Nieraz wystarczy pić wiecej wody, albo lekarz zaleci Ci globulki dopochwowe. ja tez mialam badany mocz i robiony posiew, bo wyszedł duży poziom leukocytow w moczu ale u mnie było to spowodowane nadmiernymi wymiotami i przez to odwodnienie organizmu.Powinnas pić conajmniej 2 litry wody mineralnej niegazowanej, tym bardziej teraz w takie upały woda wyparowuje z organizmu. POzdrawiam nie martw sie wszystko jest dobrze, najważniejsze że pod kontrolą lekarza
marta7896
2006-06-20
19:11:40
Email
Dziekuje za odpowiedz, juz jestem spokojniejsza :-)
maja77
2006-06-21
19:39:04
Email
Marta, zapis 0-2 wpw oznacza "w polu widzenia" i podany wynik jest w normie. Białko w moczu oznacza problemy z nerkami i wtedy należy być pod opieką lekarza. A bakterie w moczu tak jak wspomniała koleżanka trzeba leczyć, ale zauważ że na wynik ma wpływ sposób pobierania 9powinien byc po podmyciu się i tzw. środkowy strumien :)) - he jak to brzmi!. Nic sie nie martw, kontroluj się i wszytsko będzie ok. pozdrawiam
Monik
2006-09-23
13:25:47
Email
Witam! Jestem w ! miesiącu ciąży. Odebrałam wyniki i wszysko jest ok. Martwi mnie jednak jeden punkt z analizy moczu: "bakterie:bardzo liczne w preparacie".Co to oznacza?Bardzo się martwię, a wizyta u lekarza dopiero za tydzień. Bardz proszę o odpowiedż i z góry dziękuję.

bela
2006-09-23
17:51:27
Email
to znaczy ze moze masz jakies zakazenie baktryjne pochwy.Nalezy to wyleczyc ale nie martw sie nie jest grozne (chyba ze byloby dluugo nie leczone).Moze tez nie podmylas sie przed oddaniem moczu do pojemniczka ale wydaje mi sie ze to raczej to pierwsze.Bardzo czestow okresie ciazy takie zakazenia sie zdarzaja.Dr przepize ci odpowiedni lek.
Monik
2006-09-23
19:37:42
Email
Dziękuję za odpowiedż. Nie wiedziałam również, że do pojemniczka oddaje się środkowy serumień moczu, ja oddałam pierwszy. Oczywiście podmyłam się. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum