szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Debiut nie tylko w roli mamy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
KOLOR
2006-06-20
Email
Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie, pozwoliłam sobie dołaczyć do grona osob piszacych na forum bo to cudowna sprawa-to moj debiut zarówno w roli "piszacej" jak i przyszłej mamy:))Mam 26lat i najwspanialszego meza na swiecie a Moj Skarb,ktorego nosze pod serduszkiem od 22 tygodni to Macius:))Czuje sie wspaniale od samego poczatku ciazy a w pracy kilka kolezanek ma juz przeze mnie ciaze urojona:))i chyba sie same zdecyduja!Jestem bardzo szczesliwa,tak szczesliwa,ze boje sie iż cos sie musi zlego wydarzyc bo nie mozna miec tyle szczescia..Jest tez jedna rzecz ktora mnie niepokoi i tu prosila bym Was o rade:moja waga.Przytylam juz 7kg (nigdy nie nalezalam do osob o lini modelki ale tez nieszczegolnie o to zabiegalam, jestem tez dosc niska)od chwili kiedy wiem,ze jestem w ciazy bardzo dbam o swoja wage: male ale czeste posilki, zero słodyczy, duzo owocow- nigdy tak "malo" i zdrowo nie jadlam a mimo to az tyle przytylam i martwie sie..nie chce przytyc 20kg-boje sie o kregoslup i zylaki do ktorych mam genetyczne sklonnosci..Poradzcie cos, prosze..
Ulka
2006-06-20
11:11:01
Email
Witaj "Kolor", co do Twoich obaw, to napewno nie jesteś w tej kwestii osamotniona, bo napewno każda z nas chcialaby przytyć niewiele,tyle ile potrzeba aby dziecko urodzilo się zdrowe. jest to niestety indywidualna sprawa kazdej z nas, niezależnie od tego czy wczesniej byłyśmy przy kości czy chudzielce. Wszystko zalezy od tego ile wody zatrzymuje się w organizmie. Moja znajoma przy wzroscie 150cm w kapeluszu przytyła ponad 30 kg, ale po roku wrócila do dawnej wagi więc nie ma się czym przejmować, dzidzius jak się urodzi zapewni ci tyle ruchu ze nawet nie zauwazysz kiedy zlecą z Ciebie kilogramy. Ja jestem w 20 tyg i przytylam dopiero 1 kg, martwiłam się czy wszystko w porządku z dzidzią, ale narazie wszystko ok. jedz zdrowo i nie martw się wagą. POzdrawiam
KOLOR
2006-06-20
12:56:01
Email
Czesc Ulka.Dziekuje za odpowiedz:) 20 tydzien?To pewnie tez sie juz czasem rusza jak mala zlota rybka?:))Przytylas 1kg, wiec na swoj sterczacy brzuszek bedziesz musiala jeszcze poczekac,moj jest juz calkiem calkiem duzy:))a tak wogole:Jak sie czujesz?Jesli masz ochote napisz mi cos o sobie- to mile wiedziec,ze ktos przezywa w tym samym czasie cos tak niesamowitego jak ja:))pozdrawiam
Ulka
2006-06-20
15:02:44
Email
ja niestety nie mam lekkiej ciazy od około 6 tygodnia męczyły mnie uporczywe wymioty nawet wylądowalam na dwa tygodnie w szpitalu, teraz się trochę uspokoiło ale nadal mnie mdli ale wymiotuję troche mniej, na początku troche schudłam ale dopiero teraz waga ruszyła, brzuszek juz widac, już sie nie zamaskuje, o biuscie nie wspomnę ,olbrzymi a gdzie tu do końca. Mialam cięzkie chwile ale to chyba z przemęczenia, ale jak trochę wymioty ustąpily to odrazu czlowiekowi zyć sie chce. Chcialabym dziewczynke ale w rodzinie wszyscy stawiają na chłopaka. W sumie najważniejsze żeby było zdrowe. Jade do lekarza w lipcu mam nadzieję że juz się dowiem bo mnie ciekawosc zrzera.A TY w którym tygodniu dowiedzialas że to synuś? Jak się czujesz, trochę przerabane w te upaly.
KOLOR
2006-06-21
08:51:22
Email
Hmm..współczuje, ale to co najbardziej nieprzyjemne masz juz napewno za soba i pozostalo Ci tylko cieszyc sie stanem "błodgosławinym":)O tym,że maly Szkrab w moim brzuszku jest chłopczykiem dowiedziałam sie 17 tygodniu (tak na 70%) ale w 20 lekarz potwierdził mi na 100%ze to nie dziewczynka:)z tym,ze nawet przy braku watpliwosci lekarza trzeba zostawic sobie maly margines bledu,-jesli urodzi sie dziewczynka to tez napewno nie bedziemy z mezem płakac. Chce tylko,żeby bylo zdrowe, nic wiecej:))A Ty? wolisz chłopca czy dziewczynke? a moze wybrałas juz jakies imiona?:)ps. wczoraj zaczelam sie zastanawiac nad szpitalem..przeczytalam kilka forum, tysiace opinii o szpitalach w woj. slaskim i jestem ciut... przerazona-opieke poloznicza w szpitalach mamy jak 20lat temu kiedy rodziła moja mama-zgroza:(((
marta0309
2006-06-21
09:00:33
Email
Ja tez debiutuje w roli mamy:)i jestem szczesliwa jak nigdy dotad bo mam dwa skarby- kochanego meza i malego dzidziola w brzuszku wiec czego chcie wiecej?:) jeszcze nie znam płci niestety ale wszyscy mi mówią ze bedzie chłopak:) Mi to akurat obojętne oby było zdrowe.Ja w sumie nie narzekam na samopoczucie.Na początku troche mnie mdlilo i splam duzo ale obylo sie bez wiekszych nieprzyjemnych rewelacji:) teraz mam troche wyczulony wech na rozne zapachy i jak mi cos nie podpasuje to od razy wymiotuje ale poza tym czuje sie swietnie:) pozdrawiam
Ulka
2006-06-21
11:18:06
Email
Ja chcialabym dziewczynkę ale tak naprawdę to jest mi wszystko jedno, byle tylko bylo zdrowiutkie jak rybka. ja będe rodzić w Toruniu, no chyba ze nie zdaze dojechać, ale znając zycie pierworódki zanim urodzą to pól dnia minie więc pewnie mogę być spokojna. Wczoraj naczytałam się o porodach i koszmary mi sie smily, chyba lepiej życ w nieświadomosci haha pozdrawiam, ale dzis upal lewo oddychać można
KOLOR
2006-06-21
11:46:02
Email
Czesc Marta:))To chyba najwazniejszy i najcudowniejszy debiut w zyciu,co?:))W ktorym jestes tygodniu?Myslałas juz gdzie bedziesz rodzić?Maż sie ucieszył?Moj szleje ze szcześcia-juz patszy z synem na mundial;))mnie przygarneli bo nie mieli wyboru:)) * Ulka,masz racje życie w nieswiadomosci (noo,przynajmniej przez pewien czas;)jest łatwiejsze..Ja przerobilam rozdział CC i hmmm ciesze sie,ze jeszcze tyle czasu zostalo (a z drugiej strony marze aby już byl 39tydzien i abym mogla przytulic moje malenstwo). I ani słowa o upale;)oszalec można (zwłaszcza w nieklimatyzowanym biurze-nie to żebym narzekała:))horror a wakacje dopiero przed nami,Uff..ciałka dopiero bedą puchły:)) Nie wiem dlaczego ale moja intuicja podpowiada mi, ze jestem najstarsza:)Możecie zdradzic tajemnice w jakim jesteście wieku?:)) pozdrawiam serdecznie
Ulka
2006-06-21
12:47:43
Email
Niestety Twoja intuicja źle Ci podpowiada ja mam juz 30stkę na karku i to tez mój debiut, ale nie zaluje, że tak dlugo zwlekałam w sumie nie mialam innego wyjścia przez wcześniejsze kłopoty zdrowotne. W sumie w listopadzie mój "synuś"-przesyłam zdjęcie skonczy czery lata i malenstwo się urodzi, więc będzie podwójna okazja do świętowania, no chyba że przenosze do grudnia -oby nie

Basia.26
2006-06-21
14:46:26
Email
Kolor, jestes ze śląska?? ja też:) rodziłam 5 lutego w Katowicach, jestem zachwycona opieką lekarzy, położnych pilęgniarek z położnictwa oraz od noworodków. rodziłam na ul Raciborskiej w szp im Leszczyńskiego. ten szpital z zewnątrz wygląda dość okrutnie, ale w środku jest w porządku hihi:) no i opieka- TO NAJWAżNIEJSZE- jest tam cuuudowna.
kornelia20
2006-06-21
15:45:19
Email
Dziewczyny ja dopiero zaczęłam 8 tydzień ale tez się zastanawiam nad porodem gdzie bo mieszkam niedaleko Kołobrzegu i nie znam tutejszych szpitali chciałem w Koszalinie ale nie wiem jak tam opieka w ogóle nic nie wiem . Koszmary dziś okrudzienstwo same poronienia mi się śnią . A o upale lepiej nie wspominać najchętniej zamknęłabym się w lodówce . Dziewczyny wolno brać kąpiel w wanie bo tka się zastanawiam odkąd wiem ze mam dzidzie w brzuchu tylko prysznica używam a marzy mi się chłodna kąpiel.
marta0309
2006-06-22
10:50:41
Email
hello girls!!!! jestem z okolic Lublina i bede rodziła w Lublinie na ul.Krasnickiej bo moj lekarz tam pracuje.Zreszta słyszałam same dobre opinie o tym szpitalu wiec jestem spokojna. Wczoraj własnie skonczyłam 23 lata(lepiej mi sie podobalo jak mialam 22:)heheh jestem w okolicach 20 tygodnia a maz tez szaleje ze szczescia- juz sobie wyobraza jak bedzie "ja" lub "jego" uczyc samochodem jezdzic i na wyscigi zabierac:)a moj tata ma zamiar kupic tuzin piłek nożnych!!! Ja na szczescie mieszkam na wsi przy małej rzeczce wiec upały mi az tak mocno nie doskwieraja a do miasta jeżdże jak musze. Kąpac sie można z tego co wiem byleby nie za długo i nie w gorącej wodzie bo wysoka temperatura nie służy dzidzi.Buźki!!!!
Kolor
2006-06-22
11:58:02
Email
Basia.26,a słyszałas cos o szpitalu na ul.Markiefki w Katowicach-Bogucicach?Moj lekarz tam pracuje i nie wiem czy to dobrze czy źle?:))Powiedzcie mi tez dziewczyny czy moge w ciazy używac samoopalacza (tak, wiem że to czysta chemia;) ale czy "ona" może zaszkodzic maleństwu?Jestem strasznie blada, brakuje mi słoneczka (i nie chodzi mi o ten okrrrooopny upał:) Marta,WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji wczorajszych urodzin a co do miejsca gdzie mieszkasz, tej rzeczki i wogole to...zazdroszcze:))przy tej temperaturze to sama bym popływała:)) pozdrawiam wszystkie mamy:)
Ulka
2006-06-22
14:42:02
Email
Marta wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, spełnienia najskrytszych marzeń , łatwiutkiego i szybkiego porodu, zdrowego i prześlicznego maleństwa i wszystkiego co naj, najlepsze
Basia.26
2006-06-22
22:29:49
Email
Kolor, nie, niestety nic nie wiem o tym szpitalu. sama jestem z Jaworzna, ale w naszym szpitalu to już takie historie się zdarzają, ze z porodem wyemigrowałam do Katowic:) moja lekarka też pracuje w szpitalu w którym rodziłam, jednak nie było jej przy porodzia, a opieka była i tak przewspaniała:) pozdrawiam:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum