szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - CC ale wtedy kiedy zacznie się już poród


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kiwi
2006-06-12
Email
Witam mamuśki, planuję urodzić przez cesarskie cięcie ( mniejsza o powód). Moją pierwszą córkę zaczęłam rodzić siłami natury ale poród zakończył się CC właśnie. Chciałabym aby moje drugie dzieciątko urodziło sie wtedy kiedy samo o tym zdecyduje. Nie specjalnie podoba mi się wymuszony termin , chciałabym żeby natura zdecydowała o terminie porodu. Ponieważ mój lekarz prowadzący i tak nie pracuje w szpitalu może powinnam przygotować wszystkie dokumenty i jak zacznie się akcja to zgłosić się do szpitala - i prosić o cięcie, jak to wynika z dokumentacji a nie załatwiać wszystko kilka tygodni wcześniej. Mam wrażenie że to załatwianie tylko rozbestwia łapówkarstwo i wymusza "opłaty" za zabiegi za które i tak juz zapłaciłam opłacając składki ubezpieczeniowe. Proszę o odpowiedź czy ktoś jeszcze miał w taki sposób planowane CC czy zawsze ustala sie termin cc z góry?
ila
2006-06-12
11:35:14
Email
ja miałam się zgłosić do szpiala jak się zacznie akcja porodowa i wówczas mieć cc ze wskazań lekarskich, niestety ola się spóżniała więc położyli mnie na patologię ciązy i lekarze tam zadecydowali po 4 dnaich zrobić mi cc (czekali chociaż na jakieś rozwarcie)także życzę szczęscia. Ale osobiscie nie uważam cc jak najwspanialszego rozwiazania pod słońcem. Ale to już wszsytsko zależy od doświadczeń.
Basia.26
2006-06-12
11:40:36
Email
zasada jkest taka, ze jak raz już miałaś cc, to już zawsze musisz rodzić w ten sposób. sama miałam cesarkę, poród był w toku, ale nie było postępób w akcji porodowej. ze mną leżała dziewczyna, która miała drugi raz cesarkę. wcale nic wcześniej nie załatwiała w szpitalu ani nic. po prostu jak ją dopadły regularne skurcze, to przyjechała do szpitala. tam jak dowiedzieli się, że pierwsze dziecko urodziła przez cc, to już było jasne, ze odrazu ją biorą na stół. cesarkę z wyznaczoną datą to ja raczej mam na myśli wtedy, jak jest zagrożenie życia dziecka lub matki, lub ciąża jest już przenoszona. w szpitalu gdzie ja rodziłam czeka się, aż poród się rozpocznie, czyli skurcze, odejście wód... i wtedy cc:)
romaa
2006-06-12
11:48:57
Email
alez to juz na szczescie nie prawda! kiedys rzeczywiscie tak bylo, ze jak raz kobieta miala cesarke to przy nastepnych porodach tez. teraz juz tak nie jest. przeciez powodem cc moga byc rozne rzeczy, np zle ulozenie dziecka. i jak przy nastepnej ciazy dzidzia lezy jak trzeba to nie ma przeciwskazan do rodzenia naturalnie. zreszta moja znajoma 2 tygodnie temu urodzila drugie dziecko naturalnie (przy pierwszym cc). pozdrawiam!
Basia.26
2006-06-12
11:51:20
Email
ale po cc mogą sie porobić w macicy zrosty, dlatego profilaktyka tak przewiduje, zeby już zawsze robić cc. ale pewnie roma ma rację, jeśli podczas kolejnego porodu wszystko idzie ok, to może nie ma powodu do cc:)
kiwi
2006-06-12
12:23:19
Email
Dzięki mamuśki, jesteście szybkie. Ja wcale nie chcę rodzić naturalnie cc jak najbardziej mi się podoba poprostu chciałam w miarę możliwości mieć CC wtedy kiedy się zacznie a nie zgodnie z jakimś planem. Wydaje mi się że skoro już ingerujemy w poród tak bardzo to chociaż termin niech sobie dzidziuś ustali. Generalnie mnie pocieszyłyście, nic nie będę ustalać za wczasu, poprostu poczekam mam jeszcze 3 miesiące. Buziaki.
Atka
2006-11-24
08:36:07
Email
Kiwi wyciagnelam ten temat, bo z tego co tu piszesz mialas dwa cc. J jestem po pierwszym. Powiedz mi mialas jakies problemy z drugim cc, albo gorzej druga ciaze znosilas przez blizny na juz raz pocietej macicy? po jakim czasie od pierwszego cc zdecydowalas sie na druga ciaze? Mi lekarze tak skrajnie rozne opinie wydawaja ze juz sie pogubilam. Boje sie ze zle zniosae druga ciaze po cc.
kiwi
2006-11-24
12:24:35
Email
Atka - między moimi córkami jest 8 lat różnicy ale nie zewzględów zdrowotnych tylko tak poprostu mi się życie ułożyło. ciąża przebiegała fantastycznie i prawidłowo - zupełnie nie pamiętałam że mam bliznę. Drugiie cięcie też bezproblemowo jedyna zmiana to rodzaj znieczulenia bo chciłam być przytomna (trochę przerażające ale było warto). moje gg to 8905203 chętnie pogadam i podeślę kilka linków ciekawych. pozdrawiam
Atka
2006-11-24
17:47:45
Email
kiwi zostawilam ci wiadomosc na gg.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum