szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Zwolnienie lekarskie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta7896
2006-06-12
Email
Witam, Mam pytanie odnosnie zwolnienia lekarskiego. Proacuję w szkole i od różnych osób słyszałam różne opinie n/t długości zwolnienia. W jednym artykule wyczytałam, że zwolnienie może w sumi wynieść 182 dni. Czy między tymi zwolnieniami muszą być dni przeryw, czy może to być zwolnienie ciągłe. Doszły do mnie głosy, że jeśli zwolnienie take trwa dłużej niż 3 miesiące wtedy trzeba stanąć przed komisją, by ta stwierdziła czy człowiek jest zdolny do pracy. Nie wiem tylko czy to także dotyczy kobiet w ciąży. Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję. Marta
pinkie
2006-06-12
09:49:21
Email
Piszesz o zasiłku rehabilitacyjnym. Był taki temat na forum, znajdziesz tam potrzebne wiadomości. Poszukaj tematu: 'Zasiłek rehabilitacyjny' w tym dziale.Pozdrawiam
hela
2006-06-12
16:52:11
Email
cześć. proponuje poczytać Kodeks Pracy, będzie prościej.
Lidka23
2006-07-09
11:20:22
Email
hej z tego co wiem to zwolnienie może trwać 182 dni bez żadnej przerwy. po 3 miesiącach nie staje się na komisji lekarskiej bo przechodzi się to zoocznie (bez twej obecnośći) i tak wtedy przyznawany jest zaiłek rechabilitacyjny do czasu porodu lub kilka dni pożniej .pozdrawiam
emcia
2006-07-17
22:18:10
Email
Dokładnie tak jak pisze Lidka23. Ja byłam na zwolnieniu lekarskim od początku ciąży i też przechodziłam przez komisję. Polega to na wypełnieniu druczku przez lekarza prowadzącego i złożenia go w ZUS-ie. Następnie przysyłają pismo z postanowieniem. I tak byłam na zwolnieniu do końca ciąży..

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum