szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Badania przesiewowe


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
marta7896
2006-06-10
Email
Witam, Chciałam zapytać na czy polegają badania przesiewowe. Jestem w 4 miesiącu i nie wiem czy te badania były przeprowadzone. Podczas każdej wizyty mam robione USG, do tej pory miałam robione 2 razy badanie krwi i raz badanie moczu. Lekarz podczas badania nic nie mówił o takim badaniu - że je wykonuje. Na ostatniej wizycie powiedział, że wszystko jest w porządku, że płód rozwija się prawidłowo. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
ciekawa
2006-06-10
20:40:10
Email
Badanie przesiewowe to nie konkretne badanie tylko jakby cel badan na jakąś chorobe. Naprzykład badaniami przesiewowymi są badania przeprowadzane w szkołach podtawowych-robi sie wywiady na uczulenia, bada sie odech dzieci-a wszystko po to żeby wyłapac alergików zagrożonych astmą, czy też badania na wady postawy. Innym przykładm są akcje badań piersi-to są badania dla wyłapania kobiet ze zmianami. A jeśli chodzi o cieżarne-no cóz nie mam doświadczenia ale ale chyba właśnie te badania robione co niesiac to są badania przesiewowe. ale mozę ktos sie lepeij wypowie
Goga66
2006-06-18
19:41:06
Email
Myślę, że chodzi tu o badania wykluczające wady genetyczne maluszka. Są to badania oddzielnie płatne. Ale możesz spytać lekarza czy badał dziecko w kierunku rozszczepienia kręgosłupa lub Downa.Zajrzyj na tę stronę. http://www.genetyka.hg.pl/test_PAPPA.htm
pozdrawiam
hela
2006-06-18
22:05:44
Email
to badania prenatalne a nie przesiewowe
Goga66
2006-06-18
22:25:34
Email
tak nazywają niektóre firmy badania prenatalne. Trudno ocenić, o co chodzi. Przesiewowe dotyczą różnych rzeczy.
Goga66
2006-06-18
22:26:41
Email
żeby nie by c gołosłowną przytaczam "test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Składa się z oceny biochemicznych parametrów krwi matki i parametrów ultrasonograficznych płodu. Test PAPP-A jest odpowiedni dla pacjentek w każdym wieku, ponieważ około 70% dzieci z Zespołem Downa rodzą kobiety przed 35 rokiem życia. W Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach europejskich test PAPP-A stanowi standard opieki dla każdej ciężarnej. "

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum