szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - wstęp


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
monia
2005-03-09
Email
właśnie wczoraj sie dowiedziałam i jakoś do mnie to nie dociera, strasznie się boję. może ktoś wie jak się nie roztyć w ciązy i wyglądać jako tako.
sylwetka
2005-03-09
19:56:12
Email
Monia, nie masz się czym martwić. Najważniejsze powinno byc zdrowie dziecka a nie to czy przytyjesz czy nie. Na figurę i tycie sądzę, że mają wpływ Twoje geny. Niektóre z nas tyją więcej niektóre mniej. Powinnaś jeść często a mało. Aha i ważne byś ostatni posiłek jadła ok 22 by nie było za dużo przerwy pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem. Trzymaj się i pytaj.
Jagoda
2005-03-09
19:56:22
Email
Gratulacje! Tycie w ciąży to nie jest problem, jedz rozsadnie, 5 x na dobe, ostatni posilek o 22. Zapotrzebowanie kaloryczne rosnie dopiero w III trymestrze i to niewiele. Jedz dla dwojga, a nie za dwoje. Reszta zalezy od Twojego organizmu. W ciazy wyglada sie pieknie, zwlaszcza dla swojego ukochanego :))))
Julia
2005-03-10
13:20:47
Email
Monia nie martw się tyciem, z tym nigdy nie wiadomo. Ja też się bałam, do tego do szczupłych nie należę (72 kg, 172 cm), a w ciąży ani razu nie miałam napadów "wilczego apetytu" ;o) Przytyłam 13 kg a w jakieś 2 tygodnie po porodzie wróciłam do wagi sprzed ciąży. Nie wiem jak reszta z Was, dziewczyny, ale ja mam o wiele większy apetyt teraz, kiedy karmię piersią, niz w ciąży. Aż się boję, co będzie jak odstawię Bartka :o) 10 kg w górę!
Isia
2005-03-10
13:40:30
Email
O, to jeszcze ja! Czemu ostatni posiłek o 22? Czy ta przerwa nocna ma aż tak duże znaczenie? Późne jedzenie jest niezdrowe, ale jeśli to ma zaszkodzić mojemu maleństwu, to o22 będę konsumować!
sylwetka
2005-03-10
15:48:39
Email
Isia, ja dokładnie nie wiem czemu mam o tej porze jeść, ale to mi zaleciła moja gin. Bo niby maluszek wysysa z organizmu ,coś' i jak tego nie mam to mu się tam robi jakieś kwaśne środowisko, czy coś podobnego. Jagoda opisałaby to fachowo, ale nic to Ważne by jeść choć malutki jogurcik. Smacznego :-)
mAGDA
2005-03-12
20:59:53
Email
hmmm...to dlatego ja jestem taaaaka glodna poznym wieczorem , ale z przyzwyczajenia nie jadlam - do tej pory!! .... chyba zaczne!
Jagoda
2005-03-12
22:14:46
Email
Jedzcie, jedzcie! Chodzi o dostarczenie malcowi glukozy - żeby nie trzeba było spalać innych rzeczy, glukoza dla maluszka jest najlepsza. Oprócz jogurciku polecałabym jeszcze 1 kanapkę, jakiś owoc i lekko osłodzoną, słabą herbatę. Herbata i owoc dostarczą łatwo przyswajalnych cukrów prostych, kanapka - cukrów złożonych, które po rozłożeniu staną się źródłem glukozy jakieś 2-3 godziny później.
kaszu
2005-03-14
14:55:28
Email
Witam Brzuchatki!! Jestem teraz w 12 tygodniu ciąży. Mówicie ,ze ostatni posiłek o 22? To teraz już się wyjaśniło,dlaczego przed snem dopada mnie głód. W ogóle powiem więcej: jem mniej niż przed ciążą - ze względu na mdłości,lecz na długo mi to nie wystarcza- czuję takie dziwne ssanie w żołądku! Czyżby maleństwo zaczynało upominać się o swoje??
Agnes
2005-11-02
13:10:02
Email
Witam!Jestem w 15 tygodniu ciąży i prawe wogóle nie tyje...czy ktoś wie dlaczego,bo z moją dzizdią chyba jest wszytstko w porządku?A może ja dopiero zaczne przybierać na wadze!Pomóżci!!!!
emi
2005-11-02
18:38:12
Email
ja jestem w 30 tygodniu ciazy a od samego poczatku przytylam tylko 4kg.i nic po mnie nie widac...jednak odbilo sie to na mojej corci ktora jest bardzo malenka...jutro jade do szpitala bo ciaza jest zagrozona ale mam nadzieje ze nie bede musiala jeszcze rodzic i ze wszystko z Oliwia jest dobrze...sama jak sie urodzilam wazylam 2800 i to moze tez wplywac na to ze moje malenstwo jest takie male...trzymajcie kciuki za mnie i za Oliwke bo bardzo sie boje ze moze byc cos nie tak:(...pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum