szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Kiedy sie zacznie?!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
OlkaK
2006-06-09
Email
Czesc.Jestem w 39 hbd, ciąża 1. Nie wiem czy kazda tak ma ,czy tylko ja wykazuje brak cierpliwosci, ale juz nie moge sie doczekac. Kazdego dnia gdy sie budze mam nadzieje, ze to wlasnie bedzie dzis...a tu...nic sie nie dzieje:(. Ja wiem,ze mam jeszcze czas i...to wcale mnie nie pociesza. Na ostatniej wizycie ( 3 dni temu)lekarz powiedzial, ze to juz niebawem. Mala juz wstawila sie do kanalu, glowka sie nie odpycha, 2cm rozwarcia, a szyjka macicy ledwie trzyma. No ale co z tego jak zero skurczy! Probuje ja zdopingowac do wyjscia na wszelkie dostepne sposoby (pranie, sprzatanie,spacerki, seksik itp), ale nic nie skutkuje. Moze Wy macie jakieś wyprobowane sposoby? Jak sie to zaczelo u Was? Z gory dziekuje za podpowiedzi :)
pinkie
2006-06-09
21:32:28
Email
Zobacz sobie temat "Po terminie". O antykoncepcji podczas karmienia też już była mowa, trzeba poszukać.
pinkie
2006-06-09
21:35:29
Email
dokładnie: "Antykoncepcja w czasie karmienia" i jest tam też o zastrzykach .Pozdrawiam
bela
2006-06-09
21:37:24
Email
skorojuz mla wstawila sie i masz rozwarcie to naprawdwe juz tuz tuz.Nawet sie nie zorientujesz.Ja tez milam tak jak ty i robilam wiele rzeczy by przyspieszyc a tu nic.Akurat lezalam w szpitalu od czwartku (39 tc).Do soboty prezd poludniem "biegalam "po schodach.popoludnie i niedziele zostawilam wolna i w niedziele wieczorem o 23.30 zaczelo sie.Nigdy bym nie przypuszczala ze to wtedy nastapi.Sexu nie polecam bo przy taki rozwrciu moga dostac sie rozne bakterie a to nie jest dobre.Zycze jescze troszke cierpliwosci :-)).Pozdrawiam i daj znac jak i kiedy wybila "godzina zerO"
bondyrka
2006-06-09
21:38:12
Email
Nic sie nie martw,ja 11.04 urodzilam synka,termin mialm na 04.04,a lekarz od 15 marca marca mowil,ze na dniach urodze,bo synek duzy i rozwarcie pod koniec marca 2cm,co kladlam sie spac myslalm moze dzis,co mnie brzuch zabolal rwalam sie na rowne nogi,ze napewno urodze,mimo probowania wszystkiego co niby przyspiesza porod(sex,sprzatanie,pranie,prasowanie,spacery,chodzenie po schodach itd)synkowi nie spieszylo sie na swiat,10 kwietnia poszlismy do lekarza,moj gin stwierdzil,ze nie ma na co czekac i jutro mam sie stawic w szpitalu na wywolywanie,przyjechalismy do domku,ogladam "Na wspolnej" i nagle rwabnie brzucha i skurcze od razu co 5 min.wskoczylam do wanny,ubralam sie i o 23 bylismy w szpitalu,a o 4 Dominis byl na swiecie,nikt nie zna dnia ani godziny porodu,ja np.w zyciu bym sie nie spodziewala,ze w ten dzien co bylam u gina zaczna sie skurcze... Ale trzeba miec duzo cierpliwosci,niestety!!! Pozdrawiamy
OlkaK
2006-06-09
22:11:36
Email
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Szczerze powiedziawszy pocieszylyscie mnie. Mam nadzieje, ze faktycznie niebawem cos sie wydazy. Jestem taka niecierpliwa takze dlatego, ze moj maz 17.06. wyjezdza i jesli mamla nie wykluje sie do tego czasu to nici z porodu rodzinnego. Poza tym chcialabym by ja zobaczyl przed wyjazdem bo wroci dopiero za okolo 2 miesiace. Jeszcze raz bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi.
malutka
2006-06-09
22:41:15
Email
ja słyszalam ze mocna kawa moze przyspieszyc...sprobuj
21Aneta
2006-06-09
22:54:55
Email
Olka-tylko spokojnie! Dzidzia urodzi sie kiedy będzie jej czas. Nie próbuj tego przyśpieszać - przecież i tak poród Cię nie ominie :)Ja piłam mnóstwo kawy, latałam też po schodach bo mieszkam na czwartym pietrze w bloku, seks i wogóle. A Dominiś urodził się dwa dni po terminie. Co ma być to będzie. Póki co odpoczywaj duzo i ciesz się wolnym czasem bo po porodzie nie będzie już tak łatwo. Wiem z doświadczenia :) Życzę Ci jednak z całego serca żeby udało Wam się rodzić razem z mężem - to naprawdę cudowne przeżycie - ja też rodziłam z mężem.
Magdalenka
2006-06-10
02:34:17
Email
aneta ma racje, popieram. jezeli jeszcze nie czas, to sama nie przyspieszysz. ja bylam 8 dni po terminie i wywolywali mi pord, ale to dlatego ze od tego chodzenia po schodach, sprzatania itd (tez staralam sie wywolac bo juz chcialam urodzic), pekl mi pecherz plodowy a wody wyciurkaly, czego nie poczulam i chodzilam bez wod pzrypuszczalnie 3 dni. uzbroj sie w cierpliwosc, obserwuj uwaznie i odpoczywaj jak najwiecej, bo wkrotce nie bedziesz miala na to czasu. pozdrawiam cieplo i tzrymam kciuki z calej sily. bedzie dobrze!!!
OlkaK
2006-06-10
12:09:20
Email
Dzieki za odpowiedzi:) Postaram sie byc bardziej cierpliwa. Najgorsze jest to jak kazdy sie pyta: "no i jak, urodzilas?", albo ""co ty robisz jeszzcze w domu?" itd. Wrrrr...ponosi mnie wtedy. Wiem, ze nie robia tego na zalosc mi lecz mam mimo to ochote zadusic pytajacego! :)
Dorota
2006-06-10
19:21:38
Email
Olka, to Ty odpowiadaj, że jutro!!!Cierpliwości, bo i tak Cię nie minie...pozdrawiam
malutka
2006-06-11
13:31:56
Email
no no jak bedzie po wszystkim to zaraz tu wskakuj i opowiadaj;)czekam i pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum