szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Siara/ piersi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwetka
2005-03-09
Email
Hejka, to znowu ja...im bliżej końca tym więcej pytań :-) Tym razem chodzi mi o siarę. Czy leciała Wam siara przed porodem czy nie? U mnie na razie nic. Czy to mozliwe bym zaczęła dawać pokarm dopiero po urodzeniu? Aha i jeszcze piersi, ile nr Wam urosły? I kiedy przestały? Czy jak dostanę pokarmu to one się jeszcze powiększą? Wiem, że w archiwum są takie tematy, ale jakoś nie mogę otworzyć archiwum, poza pierwszą jego stroną. Dzięki za opdowiedzi.
Kamila
2005-03-09
17:00:54
Email
U mnie mleko pojawiło się w 8. mies. ciąży. Było tego nie wiele, nie było uciążliwe. Rozmiar powiększył mi się o jeden, teraz mam wrażenie jakby trochę się zmniejszył (nie karmię 3. tyg.). Tym, że nie masz teraz pokarmu nie powinnaś się przejmować, pokarm pownien pojawić się tuż po narodzinach maleństwa (nawet chyba w trakcie porodu wytwarza się już mleko, pod wpływem skurczy-nie jestem pewna), dlatego też, przykłada się dziecko do piersi od razu po narodzinach - piękne uczucie :))) Pozdrawiam!
Aska
2005-03-09
19:02:14
Email
Miałam podobne wątpliwości przed porodem. Ja do końca nie miałam pokarmu. A ślady siary były bardzo znikome, nie wiem nawet czy sobie bardziej nie wmawiałam, ze coś widzę, bo chciałam aby było. Martwiłam się bardzo czy będę mogła karmić, czy będę miała pokarm. Zupełnie niepotrzebnie ponieważ po przystawieniu małej po piersi zaraz po porodzie pokarm się pojawił. A w drugiej dobie karmienia myślalam, że piersi mi pękną z nadmiaru pokarmu. Dokuczliwy jednak jest ból brodawek, ja miałam ze sobą w szpitalu maść Bepanthen. Przynosiła mi dużą ulgę. Smarowałam piersi jużod początku, od pierwszych karmień i szybko wróciły piersi do formy
Aska
2005-03-09
19:13:20
Email
a co do rozmiarów, uhmm.. trudno mi powiedzieć,w pierwszych dniach, może tygodniach piersi były dużo większe, były bardzo nabrzmiałe. W miarę upływu czasu i przyzwyczajania się organizmu do karmienia piersi nabrały normalnych rozmiarów i kształtów, z tym, że są wieksze niż przed porodem ale chyba tylko o rozmiar.
sylwetka
2005-03-09
19:59:00
Email
Ufffff dzięki, nieco mnie uspokoiłyście z tą siarą. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy po cerarce pokarm pojawia się tak naturalnie jak po naturalnym porodzie czy trzeba go wywołać...
Jagoda
2005-03-09
19:59:21
Email
Nie martw sie, mleko sie pojawi! I to duuuuzo:). Mnie sie zmienil tylko rozmiar miseczki, z b na c.
Jagoda
2005-03-09
20:00:25
Email
Po cesarce tak samo. A najlepiej dziala przystawianie malca do piersi.
kyja
2005-03-10
08:24:28
Email
u mnie siara pojawiła się w połowie ciąży-równo rok temu;-), piersi urosły o rozmiar już na samym początku ciąży i po urodzeniu dziecka zrobiły się większe-przez mleko:-) nadal karmię piersią, ale noszę juz mniejsze biustonosze( schudłam), niczym się nie martw Sylwetka:-)pozdrawiam!
Julia
2005-03-10
12:43:48
Email
Ja w ogóle nie miałam siary w ciąży. Chyba raz mi się zdarzyło, że z piersi wypłynęła dosłownie jedna kropla mleka. Po porodzie było ok i miałam pokarm, karmię do dziś, a Bartek za dwa tygodnie skończy pół roku. Ale ten czas leci :o)
Julia
2005-03-10
12:45:15
Email
A jeśli chodzi o wielkość piersi, to zwiększyła się miseczka z C na D, nie pamiętam dokładnie, ale jakoś w pierwszym trymestrze. Po porodzie tylko trochę się powiększyły, a teraz chyba znowu wracam do C :o)
andzia
2005-04-23
20:53:36
Email
Ja jestem 35tydz iii ostatnio naciskalam sobie zeby sprawdzic i JEST JEST SIARA!!Strasznie sie ciesze bo u mnie w rodzinie kobiety nie mialy mleka
sylwetka
2005-04-24
19:45:26
Email
Bravo Andzia :-) u mnie tak jak dziewczyny pisałyscie mlesio pojawiło się na drugą dobę po cesarce, było go nawet za dużo, albo Maleńka nie potrafiła jeszcze za dużo upić i trzeba było ściągać. Teraz jest juz wszystko w normie a odkąd podałam Agatce smoczka to tak nauczyła się ssać, że karmienie zajmuje mniej czasu niż wcześniej. Pozdawiay wszystkie obecne i przyszłe mamy :-)
izabelalemke
2008-04-12
12:44:55
Email
Jestem w 30 tyg od jakis 5 tygodni mam uplawy siary,czy to normalne ze pojawila sie tak wczescie?Czasami w nocy zalewam sie,cieknie tez w dzien,ale juz nie w takich ilosciach.Czytalam ze siara powinna pojawic sie(choc nie koniecznie) najszybciej dwa tyg przed porodem!!!Dodam ze od 20 tyg biore fenoterol na podtrzymanie ciazy.Pozdrowienia!!
majka_76
2008-04-12
17:52:51
Email
Normalne...Ja też tak miałam, że siara pojawiła się już gdzieś koło dwudziestego któregoś tygodnia. To normalne.. A ilość to indywidualna kwestia. Staraj się nie wyciskać sama i unikać przygniatania mocnego piersi. Moja koleżanka np. musiała w ciąży nosić wkładki laktacyjne, bo też jej tak ciekło. Pozdrawiam :)
kyja
2008-04-18
22:09:25
Email
hej! wpisywałam się w ten wątek 3 lata temu;)) w połowie ciąży pojawiła sie u mnie siara-nagle z piersi zaczęło lecieć mleko, musiałam nosić wkładki laktacyjne do pracy;))to normalne,ze siara może pojawić siew czasie ciąży.Dodam,ze nie miałam nigdy problemu z mlekiem-miałam go w okresie laktacji dużo i synkowi zawsze wystarczyło;))0

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum