szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - pierwsze ruchy płodu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
hela
2006-06-07
Email
cześć. jestem w 11 tygodniu ciąży, moja pami doktor kazałami wpisać w kartę ciązy kiedy poczuje pierwsze ruchy mojej kruszynki, to moja pierwswsza ciąża i nie mam pojęcia jak to jest, moze mi pomożecie.
MoNiSiA
2006-06-07
22:31:55
Email
Ja pierwsze ruchy poczułam po raz pierwszy jakoś w 24 tyg. Jest to wirowanie, podobne do burczenia. ;-) Te pierwsze fikołki ciężko odróżnić, bo są delikatne. Pozdrawiam :-)
bela
2006-06-07
23:21:23
Email
ja pierwsze ruchy poczulam w 19 tyg.Bylo to cos w stylu lekkiego kopania- dotykania, tak jakby gazy po jelitach przechodzily dlatego trudno zorientowac sie kiedy pojawily sie pierwszy raz tym bardziej ze nie powtarzaja sie czesto bo jest jeszcze troche miejsca.
bela
2006-06-07
23:23:30
Email
aha .Ruchow mozna wyczekiwac miedzy 16 a 22 tygodniem.Zdarza sie ze przeciaga sie to do ok 24 t.c.Wiec masz jeszcze troche spokoju
Basia.26
2006-06-08
07:32:47
Email
ja to czułam, jak takie przepłynięcie rybki w brzuchu:) takie uczucie zafalowania w brzusiu:)a za jakiś tydzień, dwa to już coraz wyraźniejsze kopniaczki i szturchańce:)
Migotka
2006-06-08
08:20:28
Email
Bardzo wsześnie wyczułam ruchy mojego maleństwa,bo na początku 16 tygodnia.Wbrew przyjetym normom,były to dość wyraźne kuksańce ;)Mój gin wytłumaczył to,tym że nie mam zadużo wód płodowych,mój brzuszek jest malutki,więc dzieciaczek musi "wykopać"sobie troche miejsca i dlatego będę silniej odczuwać ruchy dzidziusia.Ciężko jest opisać uczucie jakie towarzyszy poruszaniu się dziecka w brzuszku...to niespodziewane, przesuniecie się wnetrzności w brzuszku:)bedziesz wiedziała,że to Twoje maleństwo daje o sobie znak.To tak jakby Cię pogłaskało mocniej od środka.Tak jak dziewczyny piszą,pierwsze ruchy są sporadyczne,ale z każdym tygodniem,będziesz odczuwac je coraz mocniej i wyraźniej .Pozdrawiam serdecznie,pogłaszcz swój brzuszek ode mnie:)
OlkaK
2006-06-08
10:10:08
Email
Witam:) Ja takze pierwsze ruchy poczulam na poczatku 16 tyg ciazy. Lekarz mowil, ze to u pierwiastki malo prawdopodone i ,ze sie myle, ale ja wiedzialam. Okolo 18 tyg byly juz coraz mocniejsze. To dziwne uczucie. Moze to smiesznie zabrzmi, ale ja to czulam tak jakby mi jakis slimaczek w skorupce pelzl w brzuchu (tylko taki ciut szybszy:)) Wiem jednak, ze przecietnie jest tak: -wielorodki okolo 18hbd, a pierwiastki okolo 20 hbd.
balbina
2006-06-08
14:27:56
Email
Czesc... pierwszy raz poczułam ruchy w 18 tygodniu, przy czym nie czulam tego jako pukanie czy stukanie, ale jako chlupot w macicy wod plodowych:) kosmiczne uczucie. Mowia, ze kobiety rodzace poraz kolejny czuja ruchy szybciej... mowia tez, ale to juz nie lekarze, a bardziej doswiadczone kobietki, ze poczuc ruchy jest rownoznaczne z dokladna polowa ciąży, czyli ze porod nastapi dokladnie za tyle tygodni,w którym teraz jestes... troche to podejrzane, bo jak kobitka poczuje ruchy w 24 tygodniu, to ma urodzic w 48? u mojej siostry sie to sprawdzilo... zoabzcymy, jak bedzie u mnie. pozdrawiam cieplo...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum