szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - oznaki porodu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maja
2005-03-08
Email
Cześć dziewczyny.Do rozwiązania zostały mi 2-4 tyg.Zaczynam się tego bać.Nie wim czy będę wiedziała-czy to już(pora jechać do szpitala)-choć dużo na te tematy czytałam.Piszą wszędzie podobnie lub prawie tak samo.Podobno któtko przed porodem częściej niż zawsze chodzi sie do ubikacji-no i chyba jestem już na tym etapie.Wszystko zaczyna mi przeszkadzać,ciść i boleć,nie mogę znaleźć sobie wygodnej pozycji do leżenia lub siedzenia a maleństwo tak się wierci,że mi i to juz przeszkadza.Czy też coś takiego przechodziłyście? Jak to było u was?
Agata
2005-03-08
12:35:29
Email
Maja to już tuż, tuż. Ja mimo, że córcię urodziłam miesiąc wcześniej to oznaki miałam takie: na dwa dni przed porodem odszedł mi czop ślużowy (taka biała, śluzowata substancja), brzuch mnie bolał tak jak przed okresem, no i trochę mnie mdliło. No i oczywiście brzuch robił się twardy-czyli skurczyki. Na pewno będxiesz wiedziała, że to właśnie początek. Pozdrawiam i głowa do góry.

Maja
2005-03-08
12:59:38
Email
Agata dzięki za szybką odpowiedź ale dopiero teraz dostałam pietra.Więcej będę wiedziała jutro bo ide do lekarza i jeżeli stwierdzi że z maleństwem jest dobrze(tzn.wymiary,waga,płuca,itd),to mi odstawi tabletki tokolizyjne(fenoteroli i ispotin)i boje się że te skurcze się rozkulają szybciej.Już cały tydzień żyje z myślą że jutro muszę iść do lekarza i nie wiem co będzie potem-może to z tej myśli mi tak wszystko dokucza, albo to już naprawdę niedługo.Z jednej strony się cieszę,że już będę miała dzidziusia przy sobie a z drugiej mam pietra.
Agata
2005-03-09
08:21:40
Email
Maja ja byłam na fenoterolu od 20 tyg. ciąży i niestety u mnie poród zaczął się mimo brania leków i to w maksymalnej dawce. W czwartek wieczorkiem dzwoniłam do mojej gin i opisałam jej moje objawy i ona powiedziała mi, że w piątek od rana już mam nie brać leków i przyjechać do kliniki...no i jak zajechałam o 8 rano to o 21.10 już moja córcia była na świecie, Ale ja też całą ciąże przeleżałam...groził mi przedwczesny poród..no i tak urodziłam prawie miesiąc wcześniej. Zobaczysz wszystko będzie dobrze. Trzymaj się. Pomyśl o tym , że niedługo będziesz tulić swoje maleństwo.:)
Agata
2005-03-09
08:24:24
Email
A fenoterol można najdłużej brać do końca 36 tyg. ciąży. Potem tak i tak musisz mieć odstawiony. Zobaczysz z dzidzią będzie wszystko dobrze. Moja urodziła się maleńka 52 cm i ważyła 2610 ale była zdrowiuśka i żadne leki brane przez mnie w ciąży jej nie zaszkodziły - także nie martw się. Pozdrawiam
Maja
2005-03-10
10:43:59
Email
Dzięki.Wczoraj skończyłam 36 tydz. i byłam u lekarza i mi tabletki odstawił, ale po badaniu stwierdził że aż tak bardzo szybko to nie pójdę,ale już niedługo.Już nie mogę się doczekać tego maleństwa-jestem też spokojniejsza bo już mam wszystko przygotowane to co chciałam.Ja się urodziłam o czasie i miałam 49 cm i 2550-także może dzidzia też nie będzie za duża,ale mi to nie przeszkadza.na razie.
Julia
2005-03-10
13:23:11
Email
Maja powodzenia! Trzymaj się. A początek porodu rozpoznasz na 100%. Tylko nie czekaj za długo z wyjazdem do szpitala. Ja się naczytałam, żeby nie jechać za wcześnie i wyszłam z domu ok 50 min przed pojawieniem się Bartka, chyba już z całkowitym rozwarciem ;o)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum